VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

5.6.2014

Oblíbený muzikant Michal David vystoupí 
v Rychnově již v sobotu večer.

Rychnov nad Kněžnou - Již tuto sobotu vystoupí v okresním městě oblíbený muzikant, hvězda české hudební scény Michal David.

4.6.2014

Zpěvačka Anna K.: 'Poslední koncert v Náchodě si užijeme'

Náchod - Jak znějí písničky Anny K. v akustických aranžích a v prostředí divadla? To si posluchači budou moci poslechnout naposledy dnes v Náchodě.

3.6.2014

Premiérový Hard tramp festival probudil Rozkoš z letitého spánku

Česká Skalice /FOTO/ - Na pořádnou hudební akci podobající se festivalu konanou v areálu letního kina v autokempu na Rozkoši si vzpomínají už jenom pamětníci. Minulou sobotu jim paměť osvěžili pořadatelé prvního Hard tramp festivalu, který byl věnován stému výročí narození spisovatele Bohumila Hrabala.

29.5.2014

Soutěžte s Deníkem a vyhrajte vstupenky na koncert Anny K.

Náchod - Ve středu 4. června 2014 v 19.00 hodin vystoupí v divadle Dr.Josefa Čížka v Náchodě v rámci svého jarního akustického turné známá a populární zpěvačka Anna K.

28.5.2014

Baví mě vytvářet příběhy, říká kolážistka Dana Štěpánová

Česká Skalice /FOTO/ - V prostorách lapidária Městského úřadu v Dobrušce má do 30. května společně s dalšími dvěma výtvarnicemi výstavu autorka koláží Dana Štěpánová z České Skalice. Série jejich pozoruhodných výrazně barevných a „ženských" prací je průřezem její tvorby za několik posledních roků.

27.5.2014

Tereza Brodská: 'Nejvíce mě pobaví anglický humor'

Nové Město nad Metují - Už 36. ročník festivalu české filmové a televizní komedie Novoměstský hrnec smíchu ťuká na dveře. Uskuteční se od 8. do 14. června opět v novoměstském kině. Jedním z porotců bude i herečka Tereza Brodská, která poskytla Deníku rozhovor.

26.5.2014

Oldřich Čepelka: Maléry a já - setkání nad knihou i s autorským čtením

Náchod - Hotel U Beránka v Náchodě a Oldřich Čepelka zvou všechny čtenáře a zájemce na první setkání s autorem nad jeho knihou nazvanou Maléry a já. Uskuteční se v pátek 30. května 2014 v 17,30 hodin v kavárně hotelu .

21.5.2014

Komunál nebo Wishmasters lákají na Pevnost Fest

Jaroměř/Josefov - Čtvrtý ročník hudebního festivalu Pevnost Fest se uskuteční v sobotu 24. května v areálu vojenské pevnosti v Josefově. Celkem se představí sedm kapel. Celá akce bude koncipována jako jednodenní zábavný program pro všechny generace.

18.5.2014

Královéhradecké pivobraní nabídne desítky speciálů

Hradec Králové - Už je to tady. Sobota 7. června bude patřit všem, co mají rádi pivo. Chystá se Královéhradecké pivobraní. Akce se bude konat na pivovarské flošně nedaleko centra. „Zveme všechny milovníky pivních speciálů," láká na zajímavou akci prezident Královéhradeckého pivobraní Vítězslav Janků.

16.5.2014

Víkendové osvěžení: pivo, pochod či májový jarmark

Náchodsko - Nadcházející víkend bude opět plný nejrůznějších tradičních i netradičních akcí. Přinášíme ty nej tipy redakce, kde chvíle volna třeba i s celou rodinou strávit.

2.5.2014

SOUTĚŽ: O vstupenky na koncert Lucie Bílé

Náchod - 23. května 2014 se na zimním stadionu uskuteční velkolepý koncert, který Náchod ještě nezažil.

2.5.2014

Na divadelní přehlídce uspěli herci z Meziměstí

Miletín – V neděli v Sousedském domě vyvrcholila soutěžní přehlídka venkovského divadla. Jednalo se o dvanáctý ročník Miletínského divadelního jara. Počet účastníků dosáhl čísla 145. Herci sehráli devět představení, na něž se přišlo podívat 743 lidí.

26.4.2014

Lucie Bílá s kapelou míří do Náchoda

Náchod - Na zdejším zimním stadionu se 23. května uskuteční velkolepý koncert, který Náchod ještě nezažil. Od 20:00 hodin se představí na obrovském pódiu největší česká pěvecká superstar Lucie Bílá s kapelou Petra Maláska. Při téměř dvouhodinovém koncertu zazní ty největší hity.

22.4.2014

Soutěž o vstupenky na Xindla X v Jaroměři

Jaroměř - Koncertní šňůra Xindla X - Čecháček s kytarou na turné - odstartovala na konci března. Končí 2. května v Jaroměři. S Deníkem můžete vyhrát vstupenky na tuto akci.

18.4.2014

Soutěžte s Deníkem o vstupenky na koncert Petra Spáleného

Hronov - Jedinečný koncert hudebních legend Petra Spáleného a jeho manželky Milušky Voborníkové se uskuteční ve čtvrtek 24. dubna od 20:00 hodin v Čapkově sále v Hronově.

13.4.2014

Rock for People odhalil další karty: Madness a Netsky Live

Hradec Králové – Jeden z největších domících hudebních festivalů, Rock for People, se uskuteční v královéhradeckém Festivalparku během prvního červencového víkendu. Jeho pořadatelé v těchto dnech odhalili další jména, která ozdobí třídenní program jubilejního, dvacátého ročníku.

11.4.2014

Petr Spálený brzy zamíří do Hronova

Hronov - Ve čtvrtek 24.dubna se ve zdejším Čapkově sále uskuteční jedinečný koncert hudebních legend Petra Spáleného a jeho manželky Milušky Voborníkové.

5.4.2014

Cirkus Bernes hraje do neděle

Náchod - Na travnaté ploše za nákupním centrem Kaufland v Náchodě předvádí do neděle své cirkusácké umění světoznámý cirkus Bernes, který ve třicátých letech minulého století založil Ludvík Berousek.

3.4.2014

Pěvecké sbory přivítaly jaro

Hronov - Každý vítá příchod jara po svém. Pěvecké sbory se v hronovském Jiráskově divadle před pár dny rozloučily se zimou a přivítaly jaro zpěvem.

3.4.2014

Soutěžte s Deníkem a vyhrajte vstupenky na Cirkus Bernes

Náchod - Cirkus Bernes, který zavítal do Náchoda,  je český cirkus osmé generace. Jméno Bernes se datuje od počátku 30.let minulého století. Během minulého režimu byl znárodněn a jako jeden z mnoha se stal majetkem státu.

3.4.2014

Na jevišti se vystřídali Šinkorová, Harapes i Přeučil

Jaroměř - V zaplněném divadle v Jaroměři se konal už čtrnáctý ročník akce Večer pro dobrou věc. Dorazila řada známých tváří, třeba Jan Přeučil, Vlastimil Harapes nebo Daniela Šinkorová.

2.4.2014

Ludvík Berousek: Volný čas v cirkuse neznáme

Náchod – Do města přijel cirkus, a ne jen tak ledajaký. Jedná se o cirkus Bernes, který ve třicátých letech založil Ludvík Berousek. Do Náchoda s sebou přiveze i maringotky staré osmdesát let, které jsou symbolem tradiční atmosféry. Nynější principál LUDVÍK BEROUSEK, jenž patří již do osmé generace rodiny Berousků, prozradil, jak se v cirkusu žije.

1.4.2014

Soutěžte s Deníkem a vyhrajte CD Jakuba Smolíka

Úpice - Jakub Smolík se s svou kapelou a vokalistkami představí 9.dubna 2014 v Divadle A.Jiráska v Úpici.

26.3.2014

Publikum bouřlivě aplaudovalo vestoje

Hronov - Výjimečnou návštěvu přivítal o víkendu sál Josefa Čapka. Před zcela zaplněným hledištěm vystoupila stálice hudební scény a jedna z našich nejúspěšnějších zpěvaček Lucie Bílá.Na koncertu ji doprovodil neméně známý klavírista Petr Malásek.

13.3.2014

Kam o víkendu? Metropolitní opera nabídne Werthera

Hradec Králové /TIPY NA VÍKEND/ - Jako každý týden, i tentokrát Deník čtenářům přináší některé užitečné tipy na společenské události, které se v hradeckém kraji chystají o víkendu 15. a 16. března.

13.3.2014

'Do padesáti byl můj život opereta. Teď žiju něco normálního'

Východní Čechy - Rozhovor týdne s Janem Vančurou, členem legendární kapely Plavci (Rangers), který si nedávno vybral za svůj čtrnáctý domov Hradec Králové, vedla Ivana Fričová.

10.3.2014

Travesti show se představí ve zbrusu novém líbivém kabátku

Červený Kostelec – V Divadle J. K. Tyla vystoupí v úterý 11. března od 19 hodin travesti skupina Techtle mechtle s novým programem Změna je život. Bývalí členové známé travesti skupiny Dolores a Alex se po vzájemné dohodě rozhodli vydat na vlastní dráhu a přivážejí novou travesti revue Techtle Mechtle.

27.2.2014

Pozvánka na víkendové akce ve východních Čechách

Východní Čechy - Přehled zajímavých akcí, které se konají 1. a 2. března v Pardubickém a Královehradeckém kraji.

27.2.2014

Řvaly žáby i báby, tak jsou Babovřesky

Náchod - Režisér Zdeněk Troška je ve zdejším kině Vesmír už téměř jako doma. „Jezdím sem už od konce devatenáctého století," zavtipkoval. Před rokem přivezl divákům novou letní komedii Babovřesky a slíbil, že přijede i s jejím pokračováním. Tak také učinil. V pátek večer zavítal do kina spolu s dalšími členy filmové delegace. Konala se zde jedna z prvních premiér filmu po uvedení v Praze.

25.2.2014

Rozesmátá kamera láká amatéry

Nové Město nad Metují - Zdejší Městský klub připravuje další už 36. ročník Novoměstského hrnce smíchu, festivalu české filmové a televizní komedie. Letos se bude konat opět v červnu, a to od 8. do 14. června. Jednou z doprovodných akcí festivalu je takzvaná Rozesmátá kamera.

20.2.2014

Šarmantní Květa Fialová nadchla Jaroměř

Jaroměř - Do Jaroměře zavítala uplynulou neděli šarmantní a okouzlující herečka, nositelka divadelní ceny Thálie Květa Fialová. Společně s diváky přijela vzdát hold lásce v pořadu s moderátorem Českého rozhlasu Karlem Sladkým Oslava lásky.

19.2.2014

SOUTĚŽ: Vyhrajte vstupenku na koncert Michala Davida

Špindlerův Mlýn - Michal David patří bezesporu k největším stálicím české hudební scény. Pravidelně se umísťuje na předních místech anket Český slavík nebo Tý-Tý, prodeje alb dosahují nadprůměrných hodnot a mají obrovské fanouškovské zázemí.

12.2.2014

Pferda slaví, bude divadlo s Trojanem a Novotným

Náchod - Občanské sdružení Pferda slaví letos už 10 let své činnosti. Jednou z akcí k této příležitosti je benefiční představení Dejvického divadla pro Pferdu. Uskuteční se zítra v náchodském městském divadle a hlavními protagonisty budou Ivan Trojan a David Novotný.

5.2.2014

Zaplesat si můžete třeba i v pyžámku

Náchodsko - Je libo polku, valčík, tango, foxtrot, sambu, cha-chu, rumbu nebo jive? Plesová sezona vrcholí a taneční sály sokoloven, divadel či restaurací se každý víkend doslova otřásají v základech. Ve svém živlu budou zajisté i ti tanečníci, kteří oplývají smyslem pro humor a recesi. Mohou se totiž pobavit třeba i v pyžamu nebo v kostýmech kovboje či Supermana. Dokonce i vousatí budou mít svůj ples.

3.2.2014

Úspěšná francouzská hra míří do Police

Police nad Metují - Divadelní společnost Jana Hrušínského uvádí dnes od 19.00 hodin v Kolárově divadle hru Manželské vraždění.

24.1.2014

Kino Luník zaznamenalo rekordní návštěvnost

Červený Kostelec - Loňský rok byl pro kino Luník nejúspěšnější za posledních sedmnáct let. Do lavic před stříbrné plátno zasedlo rekordních téměř šest a půl tisíce návštěvníků, tržby překročily půl milionu korun.

23.1.2014

Kvarteto kumštýřů připravilo divákům nevšední podívanou

Červený Kostelec - Mimořádnou událostí se stala výstava čtyř úpických výtvarníků, která byla minulý pátek zahájena ve výstavní síni městského úřadu. Zbrusu nové panely nyní zdobí zejména kresby, grafiky, akvarely a linoryty Květy Krhánkové, Daniely Mikešové, Stanislava Špeldy a Zdeňka Petiry.

23.1.2014

Na plese města ocenili významné osobnosti

Hronov /FOTOGALERIE/ - Čapkův sál se v sobotu večer ponořil do víru hudby, tance a dobré zábavy. Už šestnáctým rokem se tu konal reprezentativní ples města Hronova.

22.1.2014

Vyhrajte vstupenky na Rusalku v kině Vesmír!

Náchod /SOUTĚŽ/ - Kino Vesmír v Náchodě uvede přímý přenos opery Rusalka z Metropolitní opery, a to 8. února 2014 v 18.45 hodin. 

14.1.2014

Ničící vlny Labe něžné nebyly

Náchodsko - „Jo, dneska to je ten den, kdy přijde něžná vlna," dělali si prý legraci komparsisté filmu Něžné vlny, jehož záběry se natáčely vloni začátkem června i na historickém Komenského mostě v Jaroměři. A měli pravdu, přišla.

9.1.2014

Kino Vesmír baví diváky už více než století

Náchod - Náchodské kino Vesmír v Hurdálkově ulici se může pyšnit kulatým jubileem. Před nedávnem oslavilo neuvěřitelných sto let, kdy promítá stále na stejném místě.

3.1.2014

Pozvánka na víkendové akce ve východních Čechách

Východní Čechy - Přehled zajímavých akcí, které se konají 4. a 5. ledna v Pardubickém a Královehradeckém kraji.

30.12.2013

Na Vánočním tulení se vzpomínalo a křtilo se CD

Hronov - Předvánoční shon zpříjemnil na poslední adventní víkend v Čapkově sále rockový minifesťáček „Vánoční tulení", který se už pořádal počtvrté a získal si oblibu zejména u mladé generace.

30.12.2013

Starodávný příběh „Hej, člověče boží" se odehrál v Jiráskově divadle

Hronov - Do dávné historie se vrátili diváci v Jiráskově divadle a prožili si biblický příběh, viděný nenahraditelným laskavým českým humorem.

19.12.2013

Betlémské světlo 2013

Náchodsko - Chcete mít na Vánoce doma malý plamínek, přenesený z věčného světla, jež hoří v jeskynní kapli v dalekém městě Betlémě?

19.12.2013

Věneček zakončil novoměstské taneční kurzy

Novém Město nad Metují /FOTOGALERIE/ - Závěrečnou událost kurzů tance a společenské výchovy v Sokolovně v Novém Městě nad Metují přinášíme ve fotografických obrazech.

18.12.2013

Vánoční koncerty ''Hvězdička betlémská'' aneb ''Vánoce, Vánoce přicházejí…''

Nové Město nad Metují – O tom, že je to pravda a Vánoce jsou již opravdu za dveřmi, se ve čtvrtek 12. prosince mohli přesvědčit děti z mateřských a základních škol z Nového Města nad Metují a okolních měst, které přijely na vánoční koncert Michaely Novozámské a Hudebního divadla dětem „Hvězdička betlémská" do Kina 70 v Novém Městě.

18.12.2013

Představuje se třicet rukodělných betlémů

Náchod /FOTOGALERIE/ – Lidé mohou o nej vyrobený betlém na výstavě v Náchodě hlasovat. Výstavu zakončí živý betlém s koledami na Štědrý večer.

17.12.2013

Členové pěveckého sdružení, které slaví čtvrt století, zazpívali v Jaroměři

Jaroměř - Adventní koncert. Předvánoční čas pádí o sto šest k vánočním svátkům, byť podle počasí venku se to moc nezdá.

17.12.2013

Tkalcovna Walzel je
 k nepoznání

Meziměstí /FOTOGALERIE/ – Josef Walzel by dnes asi jen zíral. Z jeho bývalé tkalcovny je volnočasové centrum.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT