VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

11.6.2015

Progres 2 vystoupí
 v undergroundovém klubu 
Eden v Broumově

Broumov - Undergroundový klub Eden v Broumově vás zve tento pátek 12. června na koncert kapely PROGRES 2. Začátek koncertu je ve 20 hodin.

11.6.2015

Hrnec smíchu se tentokrát humorem moc netřásl

Nové Město nad Metují - Zatímco v pondělí se diváci na festivalu Novoměstský hrnec smíchu prosmáli u Babovřesků 3 režiséra Zdeňka Trošky rovnou čtvrtinu z trvání celého filmu, úterní promítání snímků soutěžících o cenu diváků nepřineslo žádnou velkou slávu.

10.6.2015

SOUTĚŽ: Vyhrajte lístky na promítání snímku Modelky

Nové Město nad Metují - Novoměstský hrnec smíchu, tradiční festival české filmové a televizní komedie, začal v neděli. Hlavní program a aktivity se uskuteční v prostorách novoměstského Kina 70.

10.6.2015

Na Hrnec smíchu přijel i Troška

Nové Město nad Metují - Diváci se u snímku Babovřesky 3 režiséra Zdeňka Trošky, který soutěží na festivalu Novoměstský hrnec smíchu, v pondělí večer prosmáli během jeho promítání rovnou čtvrtinu trvání filmu.

10.6.2015

SOUTĚŽ: Vyhrajte lístky na promítání snímku Intimity

Nové Město nad Metují - Novoměstský hrnec smíchu, tradiční festival české filmové a televizní komedie, začal v neděli. Hlavní program a aktivity se uskuteční v prostorách novoměstského Kina 70.

9.6.2015

Jiřina Bohdalová zahájila Hrnec smíchu

Nové Město nad Metují /FOTO/ - Královna české komedie Jiřina Bohdalová, noblesní Viktor Preiss, šarmantní Tereza Brodská, ale třeba také známý a stále vitální režisér Václav Vorlíček. Červený koberec do sálu novoměstského kina sice nevede, ale přesto sem zavítaly právě takové osobnosti českého filmového světa. Nenechaly si ujít slavnostní zahájení festivalu televizní a filmové komedie Novoměstský hrnec smíchu. V neděli večer odstartoval už po sedmatřicáté.

8.6.2015

Novoměstský Hrnec smíchu navařil pestrou podívanou

Nové Město nad Metují - V neděli odpoledne 7. června začal už 37. ročník Novoměstského hrnce smíchu, festivalu české filmové a televizní komedie. Festivalový ruch vypukl úderem čtrnácté hodiny zábavným odpolednem pro všechny generace v krásných historických kulisách Husova náměstí.

5.6.2015

SOUTĚŽ: Vyhrajte lístky na promítání snímku Babovřesky

Nové Město nad Metují - Novoměstský hrnec smíchu, tradiční festival české filmové a televizní komedie, začíná už tuto neděli. Hlavní program a aktivity se uskuteční v prostorách novoměstského Kina 70.

4.6.2015

Dvorní kytarista zpěvačky Amy Winehouse přiveze jazz s nádechem afrických kořenů

Broumov - Nevšední hudební zážitek nabídne už 10. června multižánrová hudební kavárna ArtCafé. Do broumovského kláštera přijede se svým triem Femi Temowo, slavný hudebník a dvorní kytarista zesnulé britské soulové zpěvačky Amy Winehouse.

4.6.2015

SOUTĚŽ: Vyhrajte lístky na nedělní promítání snímku Fotograf

Nové Město nad Metují - Novoměstský hrnec smíchu, tradiční festival české filmové a televizní komedie, začíná už tuto neděli 7. června. Hlavní program a aktivity se uskuteční v prostorách novoměstského Kina 70. Festival odstartuje v hlavním sále Kina 70 v neděli 7. června v 19.00 hodin, kdy bude promítán soutěžní snímek Fotograf režisérky Ireny Pavláskové.

3.6.2015

Novoměstský hrnec smíchu začíná už o víkendu

Nové Město nad Metují - Novoměstský hrnec smíchu, tradiční festival české filmové a televizní komedie, začíná už tuto neděli.

22.5.2015

Legendy českého punkrocku to rozjedou ve Vršovce

Vršovka - Letos už popáté přivítají v malebném letním areálu v obci Vršovka u Nového Města nad Metují festival East Way Fest. Jedná se o jeden z prvních open air festivalů letošní sezony. V sobotu 23. května od 13.00 hodin vás přivítá nekomerční festival s nekomerční atmosférou a pohodovým pojetím.

17.5.2015

Kraj dá 1,3 milionu na opravu devíti historických varhan

Královéhradecko - V kraji bude letos opraveno devět historických varhan. Kraj na jejich opravu přispěje částkou  1,3 milionu korun. „O příspěvek se přihlásilo dvanáct zájemců, žádosti devíti z nich schválilo krajské zastupitelstvo," sdělila mluvčí Královéhradeckého kraje Martina Götzová.

14.5.2015

Akce „Na hranici s Idou" láká k setkání i kavárenskému posezení

Náchod - V prostorech a nejbližším okolí Galerie výtvarného umění v Náchodě se v pátek 15. května uskuteční multižánrová akce Na hranici s Idou. Program s česko-polskou dramaturgií vybízí pod hlavičkou Mezinárodního dne muzeí a galerií k setkání a láká ke kavárenskému posezení.

5.5.2015

Zapojte se do soutěže o lístky do divadla na „Dívčí válku"

Náchod - Mnohokrát hraná a stále nejúspěšnější a nejhranější, dnes už kultovní komedie „Dívčí válka" se odehraje na prknech, která znamenají svět, ve středu 20. května od 19.00 hodin v Městském divadle Dr. Josefa Čížka v Náchodě.

27.4.2015

Petra Janů: V Náchodě jsem bydlela a pracovala v Tepně

Hronov /FOTO/ - Vystoupení stálice naší populární hudby, trojnásobné zlaté slavice a muzikálové zpěvačky Petry Janů zaplnilo v úterý 21. dubna do posledního místečka hronovský Čapkův sál. Hned první hity, které interpretka zazpívala v doprovodu své kapely Golem, rozproudily diváky a ze sálu bylo rázem slyšet, jak se přidávají.

23.4.2015

Vyprodáno, hlásí majáles a slibuje párty roku

Hradec Králové - Zpátky v Šimkových sadech, bez čipových náramků a beznadějně vyprodaný. Majáles v Hradci vypukne už v pátek. Co vás čeká?

23.4.2015

Kulturu na Broumovsku podpoří grant z Norských fondů

Broumov -  Hudební festival Za poklady Broumovska, jedinečné koncerty v rámci hudební kavárny ArtCafé či výstavy v galerii uprostřed zahrady kláštera v Broumově. To jsou kulturní projekty, které letos podpoří dotace z takzvaných Norských fondů. Celkem čtyři umělecké projekty získaly podporu v celkovém objemu 2,4 miliony korun.

21.4.2015

Soutěž Deníku: Vyhrajte lístky na Všechnopartičku!

Hradec Králové /KRÁTKÉ ZPRÁVY Z KULTURY/ - Populární moderátoři a herci Karel Šíp a Alois Náhlovský jsou protagonisty zábavného improvizovaného pořadu Všechnopartička, na který se můžete vydat ve čtvrtek 30. dubna do sálu Filharmonie Hradec Králové.

17.4.2015

Tipy na víkend aneb Pozvánka na vybrané společenské akce v regionu

Východní Čechy /TIPY NA VÍKEND/ - Jako každý týden, i tentokrát Deník čtenářům přináší některé užitečné tipy na společenské události, které se v celém regionu chystají nejen o víkendu 18. a 19. dubna.

16.4.2015

Sochař Petr Novák vystavuje v hradecké knihovně

Hradec Králové - Expozice nese název Italské ozvěny a potrvá do středy 29. dubna letošního roku.

16.4.2015

S Deníkem můžete vyhrát vstupenky na koncert Petry Janů

Hronov - Trojnásobná zlatá slavice, stálice zdejší populární hudby a muzikálová zpěvačka Petra Janů vystoupí se svou skupinou Golem příští úterý 21. dubna od 19.00 hodin v sále Josefa Čapka v Hronově. Posluchači se mohou těšit na známé hity „Není mi už sedmnáct", „Moje malá premiéra", „Říkej mi", „Jedeme dál", ale i na novější skladby z repertoáru zpěvačky.

16.4.2015

Kapely se na Majáles sjedou už za osm dní. Pojďte zdarma

Hradec Králové /SOUTĚŽE DENÍKU/ - Tomáš Klus, Michal Hrůza, Chinaski, Horkýže Slíže, Madrage a mnoho dalších kapel vyrazí příští pátek do královéhradekcých Šimkových sadů, aby společně završili oslavy Hradeckého Majálesu na open air festivalu.

15.4.2015

S Deníkem můžete vyhrát vstupenky na koncert Petry Janů

Hronov - Trojnásobná zlatá slavice, stálice zdejší populární hudby a muzikálová zpěvačka Petra Janů vystoupí se svou skupinou Golem příští úterý 21. dubna od 19.00 hodin v sále Josefa Čapka v Hronově.

11.4.2015

Baví vás zpívat? Zúčastněte se slavíka! Stačí se přihlásit

Hradec Králové - Jednatřicátý ročník pěvecké soutěže Hradecký slavík se sice uskuteční až 13. května, ale zájemci se mohou hlásit už jen do konce dubna.

11.4.2015

Tipy na víkend aneb Pozvánka na vybrané společenské akce v regionu

Východní Čechy /TIPY NA VÍKEND/ - Jako každý týden, i tentokrát Deník čtenářům přináší některé užitečné tipy na společenské události, které se v celém regionu chystají nejen o víkendu 11. a 12. dubna.

9.4.2015

Populární Chinaski si už vybrali předkapelu pro koncert v Náchodě

Náchod - Populární česká kapela Chinaski, jejíž hity každou chvíli válcují rádiové stanice, bude koncertovat 14. dubna v Městském divadle Dr Josefa Čížka v Náchodě. Muzikanti okolo frontmena kapely Michala Malátného vyhlásili jakousi soutěž na to, kdo jim zde bude dělat předkapelu. A nakonec si po dlouhém zvažování jako předskokana vybrali písničkáře Michala Horáka.

8.4.2015

Trojvýstava láká na plastiku, socialistické a polské umění i na model Babičky

Náchod /FOTO/ - Galerie výtvarného umění naservírovala pro své návštěvníky v zámecké jízdárně pořádnou porci umění ze svých sbírek. V přízemí lze obdivovat českou plastiku, dále expozici Na paměť…, která představuje pomníky z doby od 50. do 80. let minulého století, a na ochozu jsou vystavena díla polských autorů.

4.4.2015

Velikonoční víkend nabídne spoustu zábavy

Náchod - Náchodský zámek otevře v sobotu 4. dubna sám kníže Ottavio Piccolomini, který návštěvníkům v 10.00, ve 12.00 a ve 14.00 hodin představí své honosné zámecké sídlo při prohlídkách I. okruhu Piccolominské expozice. Na závěr hudební ukázky v podání žáků ZUŠ Police nad Metují.

4.4.2015

Máte tady zimu jako u nás na Islandu, řekli hudebníci při zastávce v Broumově

Broumov /FOTO/ - Přijeli do Broumova koncertovat až z Islandu, ale severské počasí s sebou nepřivezli. To je tady totiž uvítalo a překvapilo. Na besedu a koncert zavítala na apríla do broumovského kláštera hudební formace Árstídir z islandského Reykjaviku spolu s americkým písničkářem Kylem Woolardem.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>