VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

3.4.2014

Pěvecké sbory přivítaly jaro

Hronov - Každý vítá příchod jara po svém. Pěvecké sbory se v hronovském Jiráskově divadle před pár dny rozloučily se zimou a přivítaly jaro zpěvem.

3.4.2014

Soutěžte s Deníkem a vyhrajte vstupenky na Cirkus Bernes

Náchod - Cirkus Bernes, který zavítal do Náchoda,  je český cirkus osmé generace. Jméno Bernes se datuje od počátku 30.let minulého století. Během minulého režimu byl znárodněn a jako jeden z mnoha se stal majetkem státu.

3.4.2014

Na jevišti se vystřídali Šinkorová, Harapes i Přeučil

Jaroměř - V zaplněném divadle v Jaroměři se konal už čtrnáctý ročník akce Večer pro dobrou věc. Dorazila řada známých tváří, třeba Jan Přeučil, Vlastimil Harapes nebo Daniela Šinkorová.

2.4.2014

Ludvík Berousek: Volný čas v cirkuse neznáme

Náchod – Do města přijel cirkus, a ne jen tak ledajaký. Jedná se o cirkus Bernes, který ve třicátých letech založil Ludvík Berousek. Do Náchoda s sebou přiveze i maringotky staré osmdesát let, které jsou symbolem tradiční atmosféry. Nynější principál LUDVÍK BEROUSEK, jenž patří již do osmé generace rodiny Berousků, prozradil, jak se v cirkusu žije.

1.4.2014

Soutěžte s Deníkem a vyhrajte CD Jakuba Smolíka

Úpice - Jakub Smolík se s svou kapelou a vokalistkami představí 9.dubna 2014 v Divadle A.Jiráska v Úpici.

26.3.2014

Publikum bouřlivě aplaudovalo vestoje

Hronov - Výjimečnou návštěvu přivítal o víkendu sál Josefa Čapka. Před zcela zaplněným hledištěm vystoupila stálice hudební scény a jedna z našich nejúspěšnějších zpěvaček Lucie Bílá.Na koncertu ji doprovodil neméně známý klavírista Petr Malásek.

13.3.2014

Kam o víkendu? Metropolitní opera nabídne Werthera

Hradec Králové /TIPY NA VÍKEND/ - Jako každý týden, i tentokrát Deník čtenářům přináší některé užitečné tipy na společenské události, které se v hradeckém kraji chystají o víkendu 15. a 16. března.

13.3.2014

'Do padesáti byl můj život opereta. Teď žiju něco normálního'

Východní Čechy - Rozhovor týdne s Janem Vančurou, členem legendární kapely Plavci (Rangers), který si nedávno vybral za svůj čtrnáctý domov Hradec Králové, vedla Ivana Fričová.

10.3.2014

Travesti show se představí ve zbrusu novém líbivém kabátku

Červený Kostelec – V Divadle J. K. Tyla vystoupí v úterý 11. března od 19 hodin travesti skupina Techtle mechtle s novým programem Změna je život. Bývalí členové známé travesti skupiny Dolores a Alex se po vzájemné dohodě rozhodli vydat na vlastní dráhu a přivážejí novou travesti revue Techtle Mechtle.

27.2.2014

Pozvánka na víkendové akce ve východních Čechách

Východní Čechy - Přehled zajímavých akcí, které se konají 1. a 2. března v Pardubickém a Královehradeckém kraji.

27.2.2014

Řvaly žáby i báby, tak jsou Babovřesky

Náchod - Režisér Zdeněk Troška je ve zdejším kině Vesmír už téměř jako doma. „Jezdím sem už od konce devatenáctého století," zavtipkoval. Před rokem přivezl divákům novou letní komedii Babovřesky a slíbil, že přijede i s jejím pokračováním. Tak také učinil. V pátek večer zavítal do kina spolu s dalšími členy filmové delegace. Konala se zde jedna z prvních premiér filmu po uvedení v Praze.

25.2.2014

Rozesmátá kamera láká amatéry

Nové Město nad Metují - Zdejší Městský klub připravuje další už 36. ročník Novoměstského hrnce smíchu, festivalu české filmové a televizní komedie. Letos se bude konat opět v červnu, a to od 8. do 14. června. Jednou z doprovodných akcí festivalu je takzvaná Rozesmátá kamera.

20.2.2014

Šarmantní Květa Fialová nadchla Jaroměř

Jaroměř - Do Jaroměře zavítala uplynulou neděli šarmantní a okouzlující herečka, nositelka divadelní ceny Thálie Květa Fialová. Společně s diváky přijela vzdát hold lásce v pořadu s moderátorem Českého rozhlasu Karlem Sladkým Oslava lásky.

19.2.2014

SOUTĚŽ: Vyhrajte vstupenku na koncert Michala Davida

Špindlerův Mlýn - Michal David patří bezesporu k největším stálicím české hudební scény. Pravidelně se umísťuje na předních místech anket Český slavík nebo Tý-Tý, prodeje alb dosahují nadprůměrných hodnot a mají obrovské fanouškovské zázemí.

12.2.2014

Pferda slaví, bude divadlo s Trojanem a Novotným

Náchod - Občanské sdružení Pferda slaví letos už 10 let své činnosti. Jednou z akcí k této příležitosti je benefiční představení Dejvického divadla pro Pferdu. Uskuteční se zítra v náchodském městském divadle a hlavními protagonisty budou Ivan Trojan a David Novotný.

5.2.2014

Zaplesat si můžete třeba i v pyžámku

Náchodsko - Je libo polku, valčík, tango, foxtrot, sambu, cha-chu, rumbu nebo jive? Plesová sezona vrcholí a taneční sály sokoloven, divadel či restaurací se každý víkend doslova otřásají v základech. Ve svém živlu budou zajisté i ti tanečníci, kteří oplývají smyslem pro humor a recesi. Mohou se totiž pobavit třeba i v pyžamu nebo v kostýmech kovboje či Supermana. Dokonce i vousatí budou mít svůj ples.

3.2.2014

Úspěšná francouzská hra míří do Police

Police nad Metují - Divadelní společnost Jana Hrušínského uvádí dnes od 19.00 hodin v Kolárově divadle hru Manželské vraždění.

24.1.2014

Kino Luník zaznamenalo rekordní návštěvnost

Červený Kostelec - Loňský rok byl pro kino Luník nejúspěšnější za posledních sedmnáct let. Do lavic před stříbrné plátno zasedlo rekordních téměř šest a půl tisíce návštěvníků, tržby překročily půl milionu korun.

23.1.2014

Kvarteto kumštýřů připravilo divákům nevšední podívanou

Červený Kostelec - Mimořádnou událostí se stala výstava čtyř úpických výtvarníků, která byla minulý pátek zahájena ve výstavní síni městského úřadu. Zbrusu nové panely nyní zdobí zejména kresby, grafiky, akvarely a linoryty Květy Krhánkové, Daniely Mikešové, Stanislava Špeldy a Zdeňka Petiry.

23.1.2014

Na plese města ocenili významné osobnosti

Hronov /FOTOGALERIE/ - Čapkův sál se v sobotu večer ponořil do víru hudby, tance a dobré zábavy. Už šestnáctým rokem se tu konal reprezentativní ples města Hronova.

22.1.2014

Vyhrajte vstupenky na Rusalku v kině Vesmír!

Náchod /SOUTĚŽ/ - Kino Vesmír v Náchodě uvede přímý přenos opery Rusalka z Metropolitní opery, a to 8. února 2014 v 18.45 hodin. 

14.1.2014

Ničící vlny Labe něžné nebyly

Náchodsko - „Jo, dneska to je ten den, kdy přijde něžná vlna," dělali si prý legraci komparsisté filmu Něžné vlny, jehož záběry se natáčely vloni začátkem června i na historickém Komenského mostě v Jaroměři. A měli pravdu, přišla.

9.1.2014

Kino Vesmír baví diváky už více než století

Náchod - Náchodské kino Vesmír v Hurdálkově ulici se může pyšnit kulatým jubileem. Před nedávnem oslavilo neuvěřitelných sto let, kdy promítá stále na stejném místě.

3.1.2014

Pozvánka na víkendové akce ve východních Čechách

Východní Čechy - Přehled zajímavých akcí, které se konají 4. a 5. ledna v Pardubickém a Královehradeckém kraji.

30.12.2013

Na Vánočním tulení se vzpomínalo a křtilo se CD

Hronov - Předvánoční shon zpříjemnil na poslední adventní víkend v Čapkově sále rockový minifesťáček „Vánoční tulení", který se už pořádal počtvrté a získal si oblibu zejména u mladé generace.

30.12.2013

Starodávný příběh „Hej, člověče boží" se odehrál v Jiráskově divadle

Hronov - Do dávné historie se vrátili diváci v Jiráskově divadle a prožili si biblický příběh, viděný nenahraditelným laskavým českým humorem.

19.12.2013

Betlémské světlo 2013

Náchodsko - Chcete mít na Vánoce doma malý plamínek, přenesený z věčného světla, jež hoří v jeskynní kapli v dalekém městě Betlémě?

19.12.2013

Věneček zakončil novoměstské taneční kurzy

Novém Město nad Metují /FOTOGALERIE/ - Závěrečnou událost kurzů tance a společenské výchovy v Sokolovně v Novém Městě nad Metují přinášíme ve fotografických obrazech.

18.12.2013

Vánoční koncerty ''Hvězdička betlémská'' aneb ''Vánoce, Vánoce přicházejí…''

Nové Město nad Metují – O tom, že je to pravda a Vánoce jsou již opravdu za dveřmi, se ve čtvrtek 12. prosince mohli přesvědčit děti z mateřských a základních škol z Nového Města nad Metují a okolních měst, které přijely na vánoční koncert Michaely Novozámské a Hudebního divadla dětem „Hvězdička betlémská" do Kina 70 v Novém Městě.

18.12.2013

Představuje se třicet rukodělných betlémů

Náchod /FOTOGALERIE/ – Lidé mohou o nej vyrobený betlém na výstavě v Náchodě hlasovat. Výstavu zakončí živý betlém s koledami na Štědrý večer.

17.12.2013

Členové pěveckého sdružení, které slaví čtvrt století, zazpívali v Jaroměři

Jaroměř - Adventní koncert. Předvánoční čas pádí o sto šest k vánočním svátkům, byť podle počasí venku se to moc nezdá.

17.12.2013

Tkalcovna Walzel je
 k nepoznání

Meziměstí /FOTOGALERIE/ – Josef Walzel by dnes asi jen zíral. Z jeho bývalé tkalcovny je volnočasové centrum.

12.12.2013

Luba Skořepová okouzlila diváky v rodném Náchodě

Náchod - Do Městského divadla Dr. Josefa Čížka v Náchodě přijala pozvání náchodská rodačka Luba Skořepová. V pondělí 9. prosince sehrála v komorní úpravě ve velkém sále Beránku inscenaci Mydlibaba a ty druhé, ve které se ve třech aktovkách plných černého humoru představila v příbězích tří různých žen.

10.12.2013

Kapela Kantoři vyprodala sál obecního domu

Velké Poříčí /FOTOGALERIE/ - Téměř sto sedmdesát posluchačů zaplnilo v pátek v podvečer společenský sál obecního domu, aby si poslechlo adventní koncert, kde se hrály a zpívaly nejen vánoční písně. Se svým repertoárem a spoustou starých vánočních písní posbíraných z celého světa, mezi nimiž zazněly i písně české, přijela známá folková kapela Kantoři z Hradce Králové.

4.12.2013

Knížecí Vánoce a advent v Babiččině údolí

Ratibořice - Akce Knížecí Vánoce na zámku v Ratibořicích a Advent v Babiččině údolí se uskuteční od čtvrtka 5. prosince do neděle 8. prosince. Otevřeno bude vždy od 9 do 16 hodin.

2.12.2013

Adventní čas přeje charitativním koncertům

Náchodsko - David Novotný zpěvačky uspořádá tento týden na Náchodsku hned několik adventních koncertů.

29.11.2013

Zoologická zahrada ve Dvoře je vánočně vyzdobená

Královéhradecko /TIPY NA VÍKEND/ - Jako každý týden, i tentokrát Deník čtenářům přináší některé užitečné tipy na společenské události, které se v hradeckém kraji chystají o víkendu 30. listopadu. a 1. prosince.

29.11.2013

'Poříčský podzim' si získal oblibu posluchačů

Velké Poříčí /FOTOGALERIE/ - O víkendu se konal ve společenském sále Obecního domu 2. ročník country-folkového minifesťáčku „Poříčský podzim". Po loňské zkušební premiéře se potvrdilo, že o tento hudební žánr je velký zájem a sál byl ještě více zaplněn, než v loňském roce.

26.11.2013

Magická show byla plná kouzel

Hronov /FOTOGALERIE/ - Adrenalinová magická show bavila diváky v neděli odpoledne v Jiráskově divadle. Jednalo se o druhý ročník zábavného programu, ve kterém převážnou část vystoupení vyplnily břišní tanečnice. Významným hostem byla multikulturní kapela Annas Ekvátor. Kapela je složená z muzikantů z Iráku, Ruska, Čečny, Tuniska, Arménie a Česka a její repertoár tvoří moderní arabská a irácká hudba.

23.11.2013

Advent sluší také několika památkám na východě Čech

Východní Čechy – Ačkoliv již skončila návštěvnická sezona,  správy objektů památek v péči Národního památkového ústavu přesto na listopad a prosinec nachystaly řadu kulturních akcí, kterými chtějí  zpříjemnit předvánoční i vánoční období.

16.11.2013

MIG 21 vyrazil na Šňůra Tour, míří rovněž do východních Čech

Východní Čechy – Kapela MIG 21 vyrazila na své tradiční podzimní turné. Ve východních Čechách se jejich Šňůra Tour zastaví dvakrát: dnes večer v Music Clubu  Kotelna v Litomyšli a v pátek 22. listopadu v pardubickém klubu Žlutý pes.

15.11.2013

Jubilejní výtvarný podzim patří nežijícím

Náchod - Přestože je regionální salon Náchodský výtvarný podzim určen výhradně pro žijící výtvarníky z Náchodska, Jaroměřska, Broumovska, Trutnovska i části Rychnovska, při letošním jubilejním 30. ročníku, který bude zahájen dnes v 17 hodin v zámecké jízdárně, dojde k výjimečné události. Přehlídka bude tentokrát věnována už nežijícím umělcům, kteří v minulosti výrazně tento salon svými díly obohacovali.

11.11.2013

Vysokovský kohout zakokrhá zase za rok

Vysokov /FOTOGALERIE/ - Celostátní soutěž amatérských filmů s mezinárodní účastí Vysokovský kohout, kterou pořádá Osvětová beseda Vysokov, je už minulostí.

7.11.2013

Opět zakokrhá Vysokovský kohout

Vysokov - Osvětová beseda Vysokov pořádá v pátek a v sobotu celostátní soutěž amatérských filmů s mezinárodní účastí Vysokovský kohout. Koná se už po šestačtyřicáté.

5.11.2013

Náchodské Dny poezie už přikládají do ohně

Náchod - Město se na celý listopad přidalo k téměř stovce dalších měst, v nichž se odehrávají Dny poezie. Ty se konají už počtvrté a jejich podtitul zní „Vášeň - Popel - Poezie".

4.11.2013

Trio Roberta Balzara křtilo nové CD

Broumov - Už to není jen festival Za poklady Broumovska, kdy po koncertě odcházejí posluchači a nadšeně kvitují účinkující a průběh večera. Podzimní sezóna Jazzové kavárny se rozjela tak, že si lze jen přát a říkat: jen tak dál, bylo to skvělé.

1.11.2013

Nadějný tenorista okoření pátý koncert

Nové Město n. M., Dobruška - Po krátké přestávce pokračuje tento týden Mezinárodní hudební festival F.L.Věka a jeho pestrá dramaturgie je zárukou, že i další, již pátý, koncert opět nezklame.

22.10.2013

Jedna je nej, obdiv však patří všem sestřičkám

Náchod /FOTOGALERIE/ - Je milá, skromná, o pacienty pečuje a usmívá se na ně už čtyřicet let. Taková je osmapadesátiletá Zdena Oldřichová z anesteziologicko-resuscitačního oddělení Nemocnice Boskovice. Jako Nej sestičku 2013 ji zvolila porota ve složení populárních herců, známých lékařů, zástupců sestřiček, ředitelů mnoha nemocnic, politiků, zástupců médií či partnerů akce v sobotu večer v Náchodě při finále této soutěže.

12.10.2013

Rudoarmějci míří do Hradce. I s Helenou Vondráčkovou

Hradec Králové - Pečlivě vybraní zpěváci, tanečníci 
a hudebníci přijíždějí do devíti největších českých koncertních a multifunkčních arén, mezi nimiž v sobotu 23. listopadu nebude chybět Zimní stadion v Hradci Králové.

2.10.2013

Robert Balzar Trio pokřtí v kreslírně novou desku

Broumov - ArtCafé opět zve přátele krásného umění na nevšední zážitky. Jedná se o další počin Agentury pro rozvoj Broumovska o oživení broumovského kláštera prostřednictvím spojení krásného umění a barokní památky.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT