VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

2.2.2015

Program kin v našem regionu

Náchodsko - Kam zajít v našem regionu do kina?

27.1.2015

Suchodolské ženy nezklamaly. Ples se vyvedl

Suchý Důl /FOTO/ - Plesová sezóna se rozproudila na plné obrátky. Není víkendu, kdy by se taneční parkety nezaplnily dámami v dlouhých róbách a pány v oblecích, předvádějících na parketu své taneční kreace.

26.1.2015

Hana Zagorová a Petr Rezek stále plní sály

Hronov /FOTO/ - Do posledního místečka zaplněný Čapkův sál přivítal minulý čtvrtek stálice české hudební scény Hanu Zagorovou a Petra Rezka.

18.1.2015

Japonsko - země nových technologií i starých tradic

Náchod - V přednáškovém sále Městského divadla se v úterý 20. ledna v 19.00 hodin uskuteční dia show Ing. Jaroslava Groha nazvaný Japonsko dnešních dnů.

15.1.2015

Komická opereta nabídne lehkomyslnou Paříž

Náchod - Kino Vesmír uvede v sobotu 17. ledna v 18.45 hodin v přímém satelitním přenosu z Metropolitní opery v New Yorku inscenaci nestárnoucí operety Franze Lehára Veselá vdova, která patří mezi divácké hity už od své premiéry v roce 1905.

7.1.2015

Co možná nevite: O vzniku svátku Tří králů

6.ledna – Tří králů.Tento den byl již od třetího století slaven jako svátek „zjevení Páně" – čili „Epifania", čímž se myslí zjevení hvězdy, která přivedla do Jeruzaléma tři mudrce, o nichž píše Matoušovo evangelium.

31.12.2014

Poutníci zakončili rok 2014 na koncertě ve Velkém Poříčí

Velké Poříčí /FOTO, VIDEO/ - Poslední kulturní akcí v letošním roce se stylově rozloučili ve Velkém Poříčí. V neděli vystoupila ve společenském sále obecního domu legendární kapela Poutníci, která svou hudbou ve stylu bluegrass a country baví posluchače už bezmála pětačtyřicet let.

27.12.2014

Vánoční tulení se konalo už popáté

Hronov /FOTO/ - Tradičně na poslední víkend před vánočními svátky uspořádala místní kapela Heebie Jeebies v Čapkově sále už pátý ročník rockového minifestivalu, který nese název „Vánoční tulení".

11.12.2014

Ledecký míří do Červeného Kostelce s vánočním koncertem

Červený Kostelec /SOUTĚŽ/ - Klasické vánoční písničky, ale i hity jako Sliby se maj plnit o Vánocích nebo Pěkná, pěkná, pěkná.

11.12.2014

Jitka Zelenková uzavře šňůru adventních koncertů

Náchod - Šňůra adventních koncertů pořádaných Davidem Novotným v několika městech na Náchodsku se uzavře v pátek v Náchodě.

10.12.2014

Soutěž: V kostele zazní „Hej mistře" i pásmo koled

Josefov - Ve zdejším kostele Nanebevstoupení Páně zazní v sobotu 13. prosince od 17.00 hodin nejen známá Rybova Česká mše vánoční „Hej, mistře", ale i pásmo vánočních písní a koled od Karla Steckera v podání Smíšeného pěveckého sboru Smetana Hradec Králové .

10.12.2014

Janek Ledecký míří do Červeného Kostelce s vánočním koncertem

Červený Kostelec /SOUTĚŽ O VSTUPENKY/ - Klasické vánoční písničky, ale i hity jako Sliby se maj plnit o Vánocích nebo Pěkná, pěkná, pěkná. K tomu na pódiu mezinárodní kapela s vokalistkami, přední český smyčcový M. Nostitz Quartet a navíc místní dětský pěvecký sbor Červánek. Tak bude vypadat koncertní zastávka Vánočního turné zpěváka Janka Ledeckého v Červeném Kostelci. Ve zdejším divadle J. K. Tyla vystoupí v pondělí 15. prosince od 19.00 hodin.

22.11.2014

Deník nabízí zdarma vstupenky na koncert

Jaroměř - Náchodský deník nabízí zdarma vstupenky na předvánoční koncert Ave Maria. Vystoupí operní pěvkyně Ema Hubáčková, klavírní virtuos Vladimír Župan a přední představitel české varhanní školy Václav Urban.

14.11.2014

5.ročník Náchodských Dnů poezie je v plném proudu

Náchod - 5.ročník Náchodských Dnů poezie má za sebou působivý vzlet. Po ztišených Světluškách, ryčné tancovačce, erotikou naplněné Manon i pivem prolité Audienci ale čekají další zážitky.

31.10.2014

Legendární Vltava vystoupí v Jaroměři

Jaroměř - Legendární skupina Vltava v čele s Robertem Nebřenským vystoupí už tuto sobotu 1. listopadu na koncertě v Jaroměři v hudebním klubu Bastion no.35. A to v rámci svého podzimního turné.

30.10.2014

Aleš Březina: Kawasakiho růže je suitou ze skladeb ke třem filmům Jana Hřebejka

Nové Město nad Metují/ Dobruška /ROZHOVOR/ - Významnou osobností naší kulturní scény, která spojila své jméno s Mezinárodním hudebním festivalem (MHF) F. L. Věka, je hudební skladatel a muzikolog Aleš Březina.

28.10.2014

'Několikrát jsem se přesvědčila, že někdo nám skutečně pomáhá'

Východní Čechy /ROZHOVOR TÝDNE/ - Představovat Jarmilu v novém snímku režisérky Alice Nellis Andělé všedního dne byla prý pro známou slovenskou herečku Zuzanu Kronerovou radost.

14.10.2014

Dny poezie lákají do Broumova

Broumov - Ve dnech 16. 20. října se uskuteční už 15. Dny poezie v Broumově. Konají se už tradičně za podpory Města Broumov a Agentury pro rozvoj Broumovska a poslední tři roky též za podpory a spolupráce s Kulturním centrem v Mieroszowě.

9.10.2014

Dobrá zpráva pro předplatitele Náchodského deníku

Náchod - Přihlaste se do věrnostního programu ABO BONUS na www.mojepredplatne.cz nebo v redakci Náchodského deníku v Hrašeho ulici v Náchodě a získejte vstupenku v hodnotě 350 Kč na přímý přenos z Metropolitní opery v New Yorku „Macbeth", který přinese v sobotu 11. října náchodské kino Vesmír.

6.10.2014

Písničkářka s harmonikou míří do Náchoda

Náchod - V úterý 7. října v 19.00 hodin vystoupí ve velkém sále Městského divadla česká písničkářka, harmonikářka a autorka hudby i textů Radůza, (vlastním jménem Radka Vranková).

1.10.2014

Vyhrajte lístky na druhý koncert festivalu

Náchodsko, Rychnovsko - Mezinárodní hudební festival F. L. Věka pokračuje v sobotu 4. října dalším koncertem. V kostele sv. Václava v Dobrušce se představí největší hudební těleso v rámci čtvrtého ročníku festivalu.

26.9.2014

Broumovsko láká na Svatováclavské slavnosti, pivo, běžecké závody i Garden party

Broumovsko - Neseďte doma a vydejte se třeba na Svatováclavské slavnosti v Broumově, Den českého piva v Centru Walzel, Burčákobraní, závody v běhu, vernisáž výstavy, odhalení pamětní desky či fotbal. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 26. do 28. září konají na Broumovsku.

19.9.2014

Víkendové akce na Broumovsku

Broumovsko - Víkend nabízí řadu zajímavých akcí. Vydat se můžete například na zámeček Bischofstein, do kostela sv. Markéty v Šonově u Broumova či do jízdárny v Hejtmánkovicích. A to není zdaleka vše…

12.9.2014

Dny evropského dědictví Návraty ke kořenům

Jaroměř - Akce a výstava v rámci Dnů evropského dědictví Návraty ke kořenům se uskuteční v chrámu sv. Mikuláše v Jaroměři v sobotu 13. září a v neděli 14. září. Otevřeno bude od 10:00 do 17:00 hodin.

11.9.2014

Veřejnosti se otevřou i uzamčené památky

Náchodsko - Dny evropského dědictví nabídnou i letos všem zájemcům o historii neopakovatelné zážitky. Tento víkend se totiž otevře řada obvykle nepřístupných památek. Některé pamětihodnosti bude možné navštívit nejen v sobotu, ale i v neděli.

10.9.2014

Zuzana Krčmářová na zámku v Adršpachu představuje své výtvory

Adršpach /FOTO/ - Mladá výtvarnice pocházející z Rychnova nad Kněžnou představuje na Zámku v Adršpachu výstavy s názvem „Interactive II". Název výstavy odkazuje na expozici na Terase Pellyho domů v Polici nad Metují, ale číslovkou odlišující se od předchozí výstavy naznačuje, že v Adršpachu se bude dít něco jiného.

2.9.2014

Adaptace slavné tragédie Médeia v moderním hávu

Náchod - Divadelní hit, který napsal roku 431 před n. l. Eurípidés a do moderního hávu ho oblékl dramatik Ben Power, bude promítat kino Vesmír. Ve čtvrtek 4. září v 19.45 hodin se diváci mohou těšit na přímý satelitní přenos tragédie Médeia z londýnského divadla Olivier.

29.8.2014

S Mužem roku dorazila do Náchoda také ledová výzva

Náchod – Fenomén poslední doby, takzvaná ledová výzva, kdy se lidé vzájemně nominují, aby se polili kýblem ledové vody, dorazil do Náchoda. A to se soutěží Muž roku.

29.8.2014

Program Mezinárodního horolezeckého filmového festivalu

Teplice nad Metují - 31. ročník Mezinárodního horolezeckého filmového festivalu, který proběhne ve dnech od 28. do 31. srpna 2014.

29.8.2014

Básníci ticha budou hostit stájové koně od Slnko Records

Turnov - Festivalový program nabídne pět slovenských skupin, které pokrývají pestré spektrum.

28.8.2014

I na Broumovsku jsou lidé happy

Broumovsko – Když americký zpěvák, rapper, producent a skladatel Pharrel Williams tvořil píseň Happy, zřejmě netušil, že tím spustí lavinu svých následovníků. Na celém světě lidé začali tančit a filmovat.

26.8.2014

Tucet fešáků na to nebylo samo, pomohly jim celebrity

Náchod - Dvanáct finalistů soutěže Muž roku letos ve volné disciplíně nezůstalo samo. V uvolněném souboji o to, kdo se stane tím nej Mužem roku, jim pomohly známé tváře. Se soutěžícími zpívaly, bláznily, řečnily.

25.8.2014

Gruzínci, Turci či Mexičani okouzlili folklorem svých zemí

Červený Kostelec - Šest opálených mužů v černém oblečení tancuje na pódiu. Na hrudích mají ještě lesklé ozdoby, které při jejich natřásání o sebe bouchají.

20.8.2014

Kolumbijská Arcadia i Ruský kánon plně získaly posluchače

Česká Skalice /FOTO/ - V nedělním horkém odpoledni zaplnili příjemně chladné prostory maloskalického kostela Nanebevzetí Panny Marie posluchači jak z České Skalice, tak ze širokého okolí. Důvod byl prostý tradiční festivalový koncert zahraničních akademických pěveckých sborů v rámci festivalu IFAS Pardubice.

20.8.2014

Jo-Joo zve opět do říše cirkusu

Náchod/Běloves /SOUTĚŽ/ - S představením o třech dějstvích nazvaném Alenka v říši cirkusu část druhá, zavítal do Náchoda opět po roce První český Národní cirkus Jo-Joo. Jeho šapitó vyrostlo na louce v Bělovsi u nákupního centra a už dnes se chystá první představení.

20.8.2014

Představí se tanečníci z Konga, Indie nebo Mexika

Červený Kostelec - Jeden z nejstarších a největších folklorních festivalů v Evropě slaví tento rok 60. výročí. Cimbálová muzika, folklorní tance a zpěv. Patnáct zahraničních a sedm domácích souborů zaplní během následujících pěti dnů Červený Kostelec. Těší se na ně místní i přespolní.

13.8.2014

Brutal Assault se obešel bez potíží

Jaroměř, Josefov - Přestože fanoušci jednoho z nejtvrdších hudebních žánrů metalu vypadají podle vzhledu v černém jako tvrďáci, kteří se s ničím nepářou, jejich populární festival v Josefově Brutal Assault se i letos obešel bez větších potíží a nepříjemností. Přestože se zde vyskytovalo více než čtrnáct tisíc lidí z celé Evropy.

9.8.2014

Za poklady Broumovska: Podmanivé tóny harfy v Božanově

 Božanov - Sedmý koncert letního hudebního festivalu Za poklady Broumovska se uskuteční v sobotu 9. srpna od 18 hodin v božanovském kostele sv.  Máří Magdaleny. Vystoupí absolventka Curtisova institutu ve Filadelfii, významná česká harfenistka Kateřina Englichová.

6.8.2014

Metalisté se opět valí na Josefov. Policie posiluje hlídky

Jaroměř, Josefov - Až patnáct tisíc lidí v těžkých botách a v černém oblečení, pekelně dunící elektrické kytary a bicí. To vše od dnešního dne až do neděle zaplní Josefov. Do města míří jako už každý rok metalový festival Brutal Assault.

4.8.2014

Chystá se: Metalový festival Brutal Assault už je za dveřmi

Jaroměř, Josefov - Každý rok v srpnu vypukne v areálu historické josefovské vojenské pevnosti  mezinárodní hudební festival Brutal Assault. Letošní 19. ročník se uskuteční v termínu 6. až 9. srpna. Během čtyř festivalových dnů se na třech pódiích vystřídá na devadesát kapel z celého světa.

4.8.2014

Festival ochotníků se rozehrál

Hronov /FOTO/ - I když se program nejprestižnějšího amatérského divadelního festivalu, který je nejstarší tohoto druhu v Evropě, rozběhl naplno už v pátek, oficiálně byl 84. ročník Jiráskova Hronova zahájen v sobotu odpoledne, tradičně na schodech Jiráskova divadla.

28.7.2014

Showbyznys se postaral o zábavu

Nové Město nad Metují - Tolik lidí ze showbyznysu Novoměstští pohromadě zase jen tak neuvidí. Na konci minulého týdne se zde konalo třídenní soustředění před finále soutěže Muž roku, které bude v srpnu v Náchodě. Kromě dvanácti finalistů se ho účastnili i zpěváčky a zpěváci, herci, moderátoři a další lidé z branže showbyznysu.

24.7.2014

Nové Město spatří finalisty Muže roku

Nové Město nad Metují - Finále soutěže Muž roku bude letos opět v Náchodě, a to zhruba za měsíc. Už nyní ale mají finalisté před samotným velkým večerem soustředění, a to od dnešního dne až do soboty v hotelu Rajská zahrada v Novém Městě nad Metují.

19.7.2014

Mlaďounká zpěvačka z Police hraje ve třetích Babovřeskách

Police nad Metují - Až půjde do kin komedie Babovřesky 3, diváci v ní spatří i mlaďounkou Nelu Řehořovou z Police nad Metují.

18.7.2014

Osmá tropická pouť měla pestré menu

Česká Skalice /FOTO/ - Stovky návštěvníků zamířily o uplynulém víkendu od 11. do 13. července k restauraci Tropical na břehu přehrady Rozkoš. Konala se zde totiž osmá charitativní tropická pouť..

17.7.2014

Náchodské Pivobraní láká na Věru Špinarovou

Náchod - Náchodské Pivobraní, které už se stalo lákadlem pro tisíce lidí, zve tentokrát na Věru Špinarovou. Největší prázdninová akce ve městě se v Náchodě koná už tuto sobotu. Třetí ročník Pivobraní začne na Masarykově náměstí v pravé poledne.

17.7.2014

Výstava Play Broumovsko nabídne ojedinělé noční zážitky

Broumov - Interaktivní unikátní projekt Play Broumovsko je v létě plný her, zábavy a tvůrčí činnosti. Během prázdnin určitě stojí za návštěvu.

16.7.2014

Za poklady Broumovska oslavuje Rok české hudby

Broumovsko - Dalším krokem na cestě dějinami české hudby, na kterou posluchače letos zve festival Za poklady Broumovska, byl v sobotu koncert mladých talentovaných hudebníků violoncellisty Petra Špačka a klavíristy Miroslava Sekery v kostele sv. Anny ve Vižňově.

15.7.2014

Varhaničení je motivováno radostí ze hry

Jaroměř, Josefov - Medailon Vlastimila Kováře, ředitele Základní umělecké školy F. A. Šporka v Jaroměři, chrámového varhaníka v Josefově a sbormistra.

15.7.2014

Předplať si regionální Deník a VYRAŽ na Benátskou!

Východní Čechy - Jedinečnou možnost mají noví předplatitelé Deníku. Když si nyní předplatí Deník na 1 rok, získají zdarma 2 vstupenky formou permanentky na Benátskou noc v hodnotě 2700 Kč.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT