VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

9.4.2015

Populární Chinaski si už vybrali předkapelu pro koncert v Náchodě

Náchod - Populární česká kapela Chinaski, jejíž hity každou chvíli válcují rádiové stanice, bude koncertovat 14. dubna v Městském divadle Dr Josefa Čížka v Náchodě. Muzikanti okolo frontmena kapely Michala Malátného vyhlásili jakousi soutěž na to, kdo jim zde bude dělat předkapelu. A nakonec si po dlouhém zvažování jako předskokana vybrali písničkáře Michala Horáka.

8.4.2015

Trojvýstava láká na plastiku, socialistické a polské umění i na model Babičky

Náchod /FOTO/ - Galerie výtvarného umění naservírovala pro své návštěvníky v zámecké jízdárně pořádnou porci umění ze svých sbírek. V přízemí lze obdivovat českou plastiku, dále expozici Na paměť…, která představuje pomníky z doby od 50. do 80. let minulého století, a na ochozu jsou vystavena díla polských autorů.

4.4.2015

Velikonoční víkend nabídne spoustu zábavy

Náchod - Náchodský zámek otevře v sobotu 4. dubna sám kníže Ottavio Piccolomini, který návštěvníkům v 10.00, ve 12.00 a ve 14.00 hodin představí své honosné zámecké sídlo při prohlídkách I. okruhu Piccolominské expozice. Na závěr hudební ukázky v podání žáků ZUŠ Police nad Metují.

4.4.2015

Máte tady zimu jako u nás na Islandu, řekli hudebníci při zastávce v Broumově

Broumov /FOTO/ - Přijeli do Broumova koncertovat až z Islandu, ale severské počasí s sebou nepřivezli. To je tady totiž uvítalo a překvapilo. Na besedu a koncert zavítala na apríla do broumovského kláštera hudební formace Árstídir z islandského Reykjaviku spolu s americkým písničkářem Kylem Woolardem.

26.3.2015

Svěrák: 'Nečekal jsem, že ze mne udělají doktora'

Hradec Králové /FOTO, VIDEO, ROZHOVOR/ - Zaplněná aula Univerzity Hradec Králové ve středu před polednem nedočkavě čekala na řečnické vystoupení Zdeňka Svěráka v rámci Pedagogických dnů. Ve svém příspěvku, který se měl týkat humoru v edukačních souvislostech, přednesl seminář ze hry Járy Cimrmana České nebe.

25.3.2015

V Jaroměři zpívaly známé tváře i dcera bývalého premiéra

Jaroměř /FOTO/ - Vedle někdejších „semaforských" hvězd Milušky Voborníkové či Milana Drobného zpívala minulý pátek na Večeru pro dobrou věc v Jaroměři také dcera někdejšího premiéra Stanislava Grosse Natálie Grossová.

19.3.2015

V Jaroměři bude opět Večer pro dobrou věc

Jaroměř - Jubilejní už patnáctý ročník Večera pro dobrou věc se v pátek 20. března bude konat v Jaroměři. Během této společensko-kulturní akce opět vystoupí řada známých herců, zpěváků, bavičů a umělců.

17.3.2015

Broumov? Fajn lidi a nádherné prostředí, říká zpěvačka Jana Lota

Broumov - V hudební kavárně ArtCafé Vzdělávacího a kulturního centra Klášter Broumov ve středu 11. března vystoupila zpěvačka Jana Lota s doprovodnou kapelou kytaristou Jakubem Lenzem, basistou Janem Jakubcem a klavíristou Honzou Alešem.

15.3.2015

KOUČ nezklamal a předvedl originální estrádu

Šonov-Provodov - Ve dnech 6. a 7. března proběhla v Orelně obce Provodov Šonov oslava Mezinárodního dne žen, pořádaná kulturním výborem obce pro ženy místní a Mikroregionem 1866 pro ženy ze širokého okolí. Soubor KOUČ (Klub Obecních Umělců Českých) nezklamal a po oba večery předvedl dvouhodinovou originální estrádu.

14.3.2015

Jakub Smolík vyprodal sál Střelnice

Broumov - Poprvé zavítal do Broumova a spousta místních si ho za žádnou cenu nenechala ujít.

12.3.2015

Narozeninová party plná celebrit

Náchod, Praha - Celá řada osobností dorazila do divadla Semafor na narozeninovou oslavu ředitele soutěže Muž roku a organizátora soutěže Nej sestřička Davida Novotného a místopředsedkyně zdravotního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Soni Markové.

11.3.2015

Z dechovky se probubnoval mezi muzikantskou elitu

Hronov - Hronovák Miloš Meier prý hrál i na sadu nerezových hrnců. Patří mezi muzikantskou elitu.

11.3.2015

Divadelní soubor Broumov představil novou hru

Broumov - Divadelní soubor našeho města, po necelé roční přípravě, v pátek 6. března předvedl parádní ukázku toho, jak dobře zná domácí publikum a umí ho jaksepatří rozesmát.

10.3.2015

Ochotníci z Náchodska na přehlídce nezklamali

Červený Kostelec - Východočeská přehlídka amatérského činoherního a hudebního divadla v Červeném Kostelci nabídla čtrnáct her rozmanitých žánrů.

9.3.2015

Hronov přivedla do varu kapela Supergroup.cz

Hronov /FOTO, VIDEO/ - Publikum udělalo skvělý kotel a na pódiu se odvázali legendy Hrubý, Střihavka, Meier, „Guma" Kulhánek, Pavlíček a Dragoun.

9.3.2015

OBRAZEM: Dětský karneval všechny potěšil

Zbečník - Sokolovnu zbečnické základní školy zaplavila v sobotu odpoledne spousta masek, které si přišly užívat na šestý ročník dětského karnevalu, který pro ně připravili místní Sokolové.

6.3.2015

Motorku bych na jeviště nedal, řekl režisér Nebe na zemi

Červený Kostelec - Červenokostelečtí ochotníci zahajovali postupovou Východočeskou přehlídku amatérského činoherního a hudebního divadla.

5.3.2015

Jazzově upravené písně skupiny Beatles nadchly návštěvníky ArtCafé

Broumov - Zaplněný koncertní sál broumovského kláštera přivítal zpěvačku Petru Vlkovou. Její Trio přivezlo do hudební kavárny ArtCafé netradiční projekt Beatles In Jazz.

5.3.2015

Populární Mandrage zahrají v Náchodě s orchestrem

Náchod - V divadelním aranžmá a s doprovodem orchestru a vokalistek vystoupí ve čtvrtek kapela v Náchodě.

4.3.2015

Čapkův sál byl v obležení indiánů a kovbojů

Hronov - Tenkrát na západě aneb hurá za indiány, bylo téma tradičního maškarního reje pro děti, který se konal v neděli odpoledne v Čapkově sále. Sálem se to hemžilo nejen indiány a kovboji, ale i dalšími pohádkovými postavičkami. Nechyběli tak vodníci, princezny, čarodějové a nebo různá zvířátka.

4.3.2015

Divadelní maraton zahájí domácí soubor Na tahu s Nebem na zemi

Červený Kostelec - V Červeném Kostelci začíná Východočeská přehlídka amatérského činoherního divadla.

28.2.2015

FOTO: Jahelka a Paleček zpívali Novoměstským

Nové Město nad Metují - Dvojkoncert zpívajícího právníka Ivo Jahelky a písničkáře Miroslava Palečka přilákal ve čtvrtek večer do kina v Novém Městě nad Metují desítky posluchačů. Lidé si užili především vtipné texty obou protagonistů.

26.2.2015

Výstava s hravými exponáty a labyrintem
 má otevřeno naposledy

Broumov - Výstava Play Broumovsko končí. Na jedinečné interaktivní výstavě v areálu textilních závodů Veba v Broumově bude v sobotu 28. 2. 2015 otevřeno opravdu naposledy.

26.2.2015

Vyhrajte lístky na představení v rámci divadelního festivalu

Červený Kostelec - V příštím týdnu od 4. do 8. března 2015 se v Červeném Kostelci uskuteční tradiční Divadelní festival.

21.2.2015

Tipy na víkend aneb Pozvánka na vybrané společenské akce v regionu

Východní Čechy /TIPY NA VÍKEND/ - Jako každý týden, i tentokrát Deník čtenářům přináší některé užitečné tipy na společenské události, které se v celém regionu chystají nejen o víkendu 21. a 22. února.

18.2.2015

Kousky fenky Katy byly překvapením večera

Velké Poříčí /FOTO, VIDEO/ - Do víru tance se v pátek večer rozproudil společenský sál Obecního domu při čtvrtém místním plese. Pro účastníky, kteří zaplnili sál do posledního místečka, bylo připraveno také několik kulturních vložek.

13.2.2015

Tipy na víkend aneb Pozvánka na vybrané společenské akce v regionu

Východní Čechy /TIPY NA VÍKEND/ - Jako každý týden, i tentokrát Deník čtenářům přináší některé užitečné tipy na společenské události, které se v celém regionu chystají nejen o víkendu 14. a 15. února.

2.2.2015

Program kin v našem regionu

Náchodsko - Kam zajít v našem regionu do kina?

27.1.2015

Suchodolské ženy nezklamaly. Ples se vyvedl

Suchý Důl /FOTO/ - Plesová sezóna se rozproudila na plné obrátky. Není víkendu, kdy by se taneční parkety nezaplnily dámami v dlouhých róbách a pány v oblecích, předvádějících na parketu své taneční kreace.

26.1.2015

Hana Zagorová a Petr Rezek stále plní sály

Hronov /FOTO/ - Do posledního místečka zaplněný Čapkův sál přivítal minulý čtvrtek stálice české hudební scény Hanu Zagorovou a Petra Rezka.

18.1.2015

Japonsko - země nových technologií i starých tradic

Náchod - V přednáškovém sále Městského divadla se v úterý 20. ledna v 19.00 hodin uskuteční dia show Ing. Jaroslava Groha nazvaný Japonsko dnešních dnů.

15.1.2015

Komická opereta nabídne lehkomyslnou Paříž

Náchod - Kino Vesmír uvede v sobotu 17. ledna v 18.45 hodin v přímém satelitním přenosu z Metropolitní opery v New Yorku inscenaci nestárnoucí operety Franze Lehára Veselá vdova, která patří mezi divácké hity už od své premiéry v roce 1905.

7.1.2015

Co možná nevite: O vzniku svátku Tří králů

6.ledna – Tří králů.Tento den byl již od třetího století slaven jako svátek „zjevení Páně" – čili „Epifania", čímž se myslí zjevení hvězdy, která přivedla do Jeruzaléma tři mudrce, o nichž píše Matoušovo evangelium.

31.12.2014

Poutníci zakončili rok 2014 na koncertě ve Velkém Poříčí

Velké Poříčí /FOTO, VIDEO/ - Poslední kulturní akcí v letošním roce se stylově rozloučili ve Velkém Poříčí. V neděli vystoupila ve společenském sále obecního domu legendární kapela Poutníci, která svou hudbou ve stylu bluegrass a country baví posluchače už bezmála pětačtyřicet let.

27.12.2014

Vánoční tulení se konalo už popáté

Hronov /FOTO/ - Tradičně na poslední víkend před vánočními svátky uspořádala místní kapela Heebie Jeebies v Čapkově sále už pátý ročník rockového minifestivalu, který nese název „Vánoční tulení".

11.12.2014

Ledecký míří do Červeného Kostelce s vánočním koncertem

Červený Kostelec /SOUTĚŽ/ - Klasické vánoční písničky, ale i hity jako Sliby se maj plnit o Vánocích nebo Pěkná, pěkná, pěkná.

11.12.2014

Jitka Zelenková uzavře šňůru adventních koncertů

Náchod - Šňůra adventních koncertů pořádaných Davidem Novotným v několika městech na Náchodsku se uzavře v pátek v Náchodě.

10.12.2014

Soutěž: V kostele zazní „Hej mistře" i pásmo koled

Josefov - Ve zdejším kostele Nanebevstoupení Páně zazní v sobotu 13. prosince od 17.00 hodin nejen známá Rybova Česká mše vánoční „Hej, mistře", ale i pásmo vánočních písní a koled od Karla Steckera v podání Smíšeného pěveckého sboru Smetana Hradec Králové .

10.12.2014

Janek Ledecký míří do Červeného Kostelce s vánočním koncertem

Červený Kostelec /SOUTĚŽ O VSTUPENKY/ - Klasické vánoční písničky, ale i hity jako Sliby se maj plnit o Vánocích nebo Pěkná, pěkná, pěkná. K tomu na pódiu mezinárodní kapela s vokalistkami, přední český smyčcový M. Nostitz Quartet a navíc místní dětský pěvecký sbor Červánek. Tak bude vypadat koncertní zastávka Vánočního turné zpěváka Janka Ledeckého v Červeném Kostelci. Ve zdejším divadle J. K. Tyla vystoupí v pondělí 15. prosince od 19.00 hodin.

22.11.2014

Deník nabízí zdarma vstupenky na koncert

Jaroměř - Náchodský deník nabízí zdarma vstupenky na předvánoční koncert Ave Maria. Vystoupí operní pěvkyně Ema Hubáčková, klavírní virtuos Vladimír Župan a přední představitel české varhanní školy Václav Urban.

14.11.2014

5.ročník Náchodských Dnů poezie je v plném proudu

Náchod - 5.ročník Náchodských Dnů poezie má za sebou působivý vzlet. Po ztišených Světluškách, ryčné tancovačce, erotikou naplněné Manon i pivem prolité Audienci ale čekají další zážitky.

31.10.2014

Legendární Vltava vystoupí v Jaroměři

Jaroměř - Legendární skupina Vltava v čele s Robertem Nebřenským vystoupí už tuto sobotu 1. listopadu na koncertě v Jaroměři v hudebním klubu Bastion no.35. A to v rámci svého podzimního turné.

30.10.2014

Aleš Březina: Kawasakiho růže je suitou ze skladeb ke třem filmům Jana Hřebejka

Nové Město nad Metují/ Dobruška /ROZHOVOR/ - Významnou osobností naší kulturní scény, která spojila své jméno s Mezinárodním hudebním festivalem (MHF) F. L. Věka, je hudební skladatel a muzikolog Aleš Březina.

28.10.2014

'Několikrát jsem se přesvědčila, že někdo nám skutečně pomáhá'

Východní Čechy /ROZHOVOR TÝDNE/ - Představovat Jarmilu v novém snímku režisérky Alice Nellis Andělé všedního dne byla prý pro známou slovenskou herečku Zuzanu Kronerovou radost.

14.10.2014

Dny poezie lákají do Broumova

Broumov - Ve dnech 16. 20. října se uskuteční už 15. Dny poezie v Broumově. Konají se už tradičně za podpory Města Broumov a Agentury pro rozvoj Broumovska a poslední tři roky též za podpory a spolupráce s Kulturním centrem v Mieroszowě.

9.10.2014

Dobrá zpráva pro předplatitele Náchodského deníku

Náchod - Přihlaste se do věrnostního programu ABO BONUS na www.mojepredplatne.cz nebo v redakci Náchodského deníku v Hrašeho ulici v Náchodě a získejte vstupenku v hodnotě 350 Kč na přímý přenos z Metropolitní opery v New Yorku „Macbeth", který přinese v sobotu 11. října náchodské kino Vesmír.

6.10.2014

Písničkářka s harmonikou míří do Náchoda

Náchod - V úterý 7. října v 19.00 hodin vystoupí ve velkém sále Městského divadla česká písničkářka, harmonikářka a autorka hudby i textů Radůza, (vlastním jménem Radka Vranková).

1.10.2014

Vyhrajte lístky na druhý koncert festivalu

Náchodsko, Rychnovsko - Mezinárodní hudební festival F. L. Věka pokračuje v sobotu 4. října dalším koncertem. V kostele sv. Václava v Dobrušce se představí největší hudební těleso v rámci čtvrtého ročníku festivalu.

26.9.2014

Broumovsko láká na Svatováclavské slavnosti, pivo, běžecké závody i Garden party

Broumovsko - Neseďte doma a vydejte se třeba na Svatováclavské slavnosti v Broumově, Den českého piva v Centru Walzel, Burčákobraní, závody v běhu, vernisáž výstavy, odhalení pamětní desky či fotbal. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 26. do 28. září konají na Broumovsku.

19.9.2014

Víkendové akce na Broumovsku

Broumovsko - Víkend nabízí řadu zajímavých akcí. Vydat se můžete například na zámeček Bischofstein, do kostela sv. Markéty v Šonově u Broumova či do jízdárny v Hejtmánkovicích. A to není zdaleka vše…

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT