VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

21.7.2015

Hronovská pouť nabízela atrakce i doprovodný program

Hronov - Park Aloise Jiráska ožil o víkendu tradiční poutí, která i přes úporné vedro opět přilákala spousty návštěvníků. Spalující sluneční žár doprovázel zejména sobotní odpolední program na přírodním pódiu.

18.7.2015

Hudba oživila svatou Markétu v Šonově

Broumovsko /FOTO/ - Milovníky klasické hudby zavedl třetí koncert festivalu Za poklady Broumovska do zrekonstruovaného kostela sv. Markéty v Šonově. Vloni je vítalo lešení, letos si už mohli skvělý koncert akordeonisty Ladislava Horáka a violoncellisty Petra Nouzovského vychutnat pod novou střechou.

9.7.2015

Letní parket Výrava: Tři sestry rozjedou show už v pátek

Výrava - Letní parket zve na nejbližší program: Pátek 10. července od 20 hodin: Tři sestry, Horkýže slíže, Doctor P. P.

8.7.2015

Zpívající právník a legendární folkař se sejdou ve Vršovce

Vršovka - V pátek 10. července se ve Vršovce u Nového Města nad Metují sejdou dva velmi známí zpěváci a kytaristé Ivo Jahelka a Jaroslav Hutka.

2.7.2015

Umělci pomohli nemocným
 v Hospici Anežky České

Červený Kostelec - V nedělní podvečer se v Žižkově sboru v Červeném Kostelci konal v rámci oslav 600 výročí od upálení Mistra Jana Husa benefiční koncert houslisty Bohuslava Matouška, na varhany hrál Jaroslav Tůma a slovem provázel národní umělec Josef Somr. Své umění věnovali nemocným v Hospici bez nároku na honorář.

2.7.2015

Hned první koncert trhl rekord

Broumovsko - Letošní festival Za poklady Broumovska slaví už desátý ročník. A hned jeho první koncert přinesl nový rekord, to ve výši vybraného dobrovolného vstupného, které putuje na údržbu broumovských barokních kostelů.

2.7.2015

Džentlmeni si získali posluchače v České Skalici

Česká Skalice - Již poněkolikáté jsme zavítali do maloskalického kostela Nanebevzetí Panny Marie, a po předešlých zkušenostech opět v očekávání kvalitního hudebního zážitku.

1.7.2015

Dagmar Pecková a Štefan Margita otevřeli festival Za poklady Broumovska

Vernéřovice /FOTO/ - Desátý ročník festivalu Za poklady Broumovska odstartoval v sobotu 27. června koncertem operních hvězd světového formátu mezzosopranistky Dagmar Peckové a tenoristy Štefana Margity.

27.6.2015

Pecková a Margita popřejí perlám

Broumov - Každou sobotu až do konce prázdnin ožijí jinak téměř opuštěné a řadu desetiletí strádající perly Broumovska, barokní kostely z dílny architektů Dientzenhoferů, výjimečnými hudebními zážitky.

15.6.2015

Novoměstský hrnec smíchu si odnesl Hodinový manžel

Nové Město nad Metují - Už 37. ročník festivalu filmové a televizní komedie Novoměstský hrnec smíchu skončil po týdnu nejrůznější zábavy v sobotu večer. Celkovým vítězem festivalu se stal snímek Život je život. Cenu diváků, už proslulý Novoměstský hrnec smíchu, což je skutečně usmívající se hrnec, si nakonec odnesl snímek Hodinový manžel režiséra Tomáše Svobody.

13.6.2015

Hrnec smíchu dnes dobublá

Nové Město nad Metují - Pověstný Novoměstský hrnec smíchu pomalu dobublává. Obsah pod jeho pokličkou už je téměř vyčerpaný, a tak nastal čas týdenní přehlídku českého filmového humoru zakončit.

11.6.2015

Progres 2 vystoupí
 v undergroundovém klubu 
Eden v Broumově

Broumov - Undergroundový klub Eden v Broumově vás zve tento pátek 12. června na koncert kapely PROGRES 2. Začátek koncertu je ve 20 hodin.

11.6.2015

Hrnec smíchu se tentokrát humorem moc netřásl

Nové Město nad Metují - Zatímco v pondělí se diváci na festivalu Novoměstský hrnec smíchu prosmáli u Babovřesků 3 režiséra Zdeňka Trošky rovnou čtvrtinu z trvání celého filmu, úterní promítání snímků soutěžících o cenu diváků nepřineslo žádnou velkou slávu.

10.6.2015

SOUTĚŽ: Vyhrajte lístky na promítání snímku Modelky

Nové Město nad Metují - Novoměstský hrnec smíchu, tradiční festival české filmové a televizní komedie, začal v neděli. Hlavní program a aktivity se uskuteční v prostorách novoměstského Kina 70.

10.6.2015

Na Hrnec smíchu přijel i Troška

Nové Město nad Metují - Diváci se u snímku Babovřesky 3 režiséra Zdeňka Trošky, který soutěží na festivalu Novoměstský hrnec smíchu, v pondělí večer prosmáli během jeho promítání rovnou čtvrtinu trvání filmu.

10.6.2015

SOUTĚŽ: Vyhrajte lístky na promítání snímku Intimity

Nové Město nad Metují - Novoměstský hrnec smíchu, tradiční festival české filmové a televizní komedie, začal v neděli. Hlavní program a aktivity se uskuteční v prostorách novoměstského Kina 70.

9.6.2015

Jiřina Bohdalová zahájila Hrnec smíchu

Nové Město nad Metují /FOTO/ - Královna české komedie Jiřina Bohdalová, noblesní Viktor Preiss, šarmantní Tereza Brodská, ale třeba také známý a stále vitální režisér Václav Vorlíček. Červený koberec do sálu novoměstského kina sice nevede, ale přesto sem zavítaly právě takové osobnosti českého filmového světa. Nenechaly si ujít slavnostní zahájení festivalu televizní a filmové komedie Novoměstský hrnec smíchu. V neděli večer odstartoval už po sedmatřicáté.

8.6.2015

Novoměstský Hrnec smíchu navařil pestrou podívanou

Nové Město nad Metují - V neděli odpoledne 7. června začal už 37. ročník Novoměstského hrnce smíchu, festivalu české filmové a televizní komedie. Festivalový ruch vypukl úderem čtrnácté hodiny zábavným odpolednem pro všechny generace v krásných historických kulisách Husova náměstí.

5.6.2015

SOUTĚŽ: Vyhrajte lístky na promítání snímku Babovřesky

Nové Město nad Metují - Novoměstský hrnec smíchu, tradiční festival české filmové a televizní komedie, začíná už tuto neděli. Hlavní program a aktivity se uskuteční v prostorách novoměstského Kina 70.

4.6.2015

Dvorní kytarista zpěvačky Amy Winehouse přiveze jazz s nádechem afrických kořenů

Broumov - Nevšední hudební zážitek nabídne už 10. června multižánrová hudební kavárna ArtCafé. Do broumovského kláštera přijede se svým triem Femi Temowo, slavný hudebník a dvorní kytarista zesnulé britské soulové zpěvačky Amy Winehouse.

4.6.2015

SOUTĚŽ: Vyhrajte lístky na nedělní promítání snímku Fotograf

Nové Město nad Metují - Novoměstský hrnec smíchu, tradiční festival české filmové a televizní komedie, začíná už tuto neděli 7. června. Hlavní program a aktivity se uskuteční v prostorách novoměstského Kina 70. Festival odstartuje v hlavním sále Kina 70 v neděli 7. června v 19.00 hodin, kdy bude promítán soutěžní snímek Fotograf režisérky Ireny Pavláskové.

3.6.2015

Novoměstský hrnec smíchu začíná už o víkendu

Nové Město nad Metují - Novoměstský hrnec smíchu, tradiční festival české filmové a televizní komedie, začíná už tuto neděli.

22.5.2015

Legendy českého punkrocku to rozjedou ve Vršovce

Vršovka - Letos už popáté přivítají v malebném letním areálu v obci Vršovka u Nového Města nad Metují festival East Way Fest. Jedná se o jeden z prvních open air festivalů letošní sezony. V sobotu 23. května od 13.00 hodin vás přivítá nekomerční festival s nekomerční atmosférou a pohodovým pojetím.

17.5.2015

Kraj dá 1,3 milionu na opravu devíti historických varhan

Královéhradecko - V kraji bude letos opraveno devět historických varhan. Kraj na jejich opravu přispěje částkou  1,3 milionu korun. „O příspěvek se přihlásilo dvanáct zájemců, žádosti devíti z nich schválilo krajské zastupitelstvo," sdělila mluvčí Královéhradeckého kraje Martina Götzová.

14.5.2015

Akce „Na hranici s Idou" láká k setkání i kavárenskému posezení

Náchod - V prostorech a nejbližším okolí Galerie výtvarného umění v Náchodě se v pátek 15. května uskuteční multižánrová akce Na hranici s Idou. Program s česko-polskou dramaturgií vybízí pod hlavičkou Mezinárodního dne muzeí a galerií k setkání a láká ke kavárenskému posezení.

5.5.2015

Zapojte se do soutěže o lístky do divadla na „Dívčí válku"

Náchod - Mnohokrát hraná a stále nejúspěšnější a nejhranější, dnes už kultovní komedie „Dívčí válka" se odehraje na prknech, která znamenají svět, ve středu 20. května od 19.00 hodin v Městském divadle Dr. Josefa Čížka v Náchodě.

27.4.2015

Petra Janů: V Náchodě jsem bydlela a pracovala v Tepně

Hronov /FOTO/ - Vystoupení stálice naší populární hudby, trojnásobné zlaté slavice a muzikálové zpěvačky Petry Janů zaplnilo v úterý 21. dubna do posledního místečka hronovský Čapkův sál. Hned první hity, které interpretka zazpívala v doprovodu své kapely Golem, rozproudily diváky a ze sálu bylo rázem slyšet, jak se přidávají.

23.4.2015

Vyprodáno, hlásí majáles a slibuje párty roku

Hradec Králové - Zpátky v Šimkových sadech, bez čipových náramků a beznadějně vyprodaný. Majáles v Hradci vypukne už v pátek. Co vás čeká?

23.4.2015

Kulturu na Broumovsku podpoří grant z Norských fondů

Broumov -  Hudební festival Za poklady Broumovska, jedinečné koncerty v rámci hudební kavárny ArtCafé či výstavy v galerii uprostřed zahrady kláštera v Broumově. To jsou kulturní projekty, které letos podpoří dotace z takzvaných Norských fondů. Celkem čtyři umělecké projekty získaly podporu v celkovém objemu 2,4 miliony korun.

21.4.2015

Soutěž Deníku: Vyhrajte lístky na Všechnopartičku!

Hradec Králové /KRÁTKÉ ZPRÁVY Z KULTURY/ - Populární moderátoři a herci Karel Šíp a Alois Náhlovský jsou protagonisty zábavného improvizovaného pořadu Všechnopartička, na který se můžete vydat ve čtvrtek 30. dubna do sálu Filharmonie Hradec Králové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení