Fotografie zachycují zejména města a památky regionu bez ohledu na skutečnost, na které straně hranice leží. Výstava je součástí česko-polského projektu „Blíže přírodě-blíže kultuře", který připomíná 20. výročí existence destinační společnost Branka.

„Jsme rádi, že můžeme alespoň pomyslně touto výstavou oslavit již 20 let trvání Branky, a představit nejen v Náchodě, Adršpachu, Ratibořicích, ale v srpnových dnech i v Praze náš krásný kout Kladské pomezí a jeho atraktivity," zve na návštěvu výstavy Markéta Venclová, ředitelka je obecně prospěšné společnosti Branka, jejímž cílem je šetrný rozvoj cestovního ruchu. V Polsku pak budou fotografie vystaveny ve městech Opole, Wrocław, Poznań, Lodź a Chorzów. Autory jednotlivých fotografií se stali Jan Záliš (Křinice), Oldřich Jenka (Police nad Metují) a Tomáš Vojtíšek (Jaroměř).

V rámci vernisáže se rovněž uskuteční tisková konference „Léto v Kladském pomezí", kde budou jednotliví aktéři projektu představovat své novinky pro nadcházející turistickou sezonu.

„Projekt se zaměří také na marketingovou kampaň regionu Kladské pomezí, kde prostřednictvím rádií, webu a dalších informačních kanálů chceme upozornit na významné turistické atraktivity," dodává Markéta Venclová.