Celá akce se odehrává uprostřed starodávné pevnosti, přičemž obě dvě hlavní scény jsou umístěny na hlavním náměstí a přilehlé ulice slouží jako prostor pro ostatní služby. ,,Mezi nimi nechybí desítky stánků s občerstvením. Doporučujeme vegetariánské a veganské pokrmy, čtyři velkokapacitní pivní stany s nabídkou až pěti druhů pěnivého moku a přilehlé bary s širokým sortimentem alko a nealko nápojů,“ říká za pořadatele Tomáš Karlík a potvrzuje tak, že o žaludky návštěvníků bude dobře postaráno.

Členitý areál pevnosti nabízí také řadu míst pro oddych od hudebního lomozu. Hlavním centrem je v tomto směru chill-out zóna nazývaná „Zelená louka“, která je vzdálena pouhé dvě minuty chůze od obou pódií a nabízí vítané místo pro relaxaci a odpočinek od festivalového ruchu. Kromě toho zde návštěvníci naleznou také gigantický „Metal Market“ s více než 60 prodejnami a také stále více populární Horror Cinema stan, který nabízí celodenní projekci těch nejkrvavějších „béčkových“ hororů filmové historie.

Generál Lemmy chce dobýt Josefov

Jak již jsme předeslali na straně jedna, desítkám kapel vévodí britská legendární formace , která je již přes tři dekády synonymem pro divokou, rychlou, hlasitou a nevázanou rock’n’rollovou jízdu. „Vojenská pevnost v Josefově již ve své bohaté historii hostila nejednoho vojevůdce a panovníka, ale generál Lemmy, jakožto živoucí rock’n’rollová ikona a velký milovník vojenské historie, bude rozhodně patřit mezi ty nejvýznamnější,“ zmiňuje Tomáš Karlík zakladatele kapely Motörhead Lemmyho, který je také považovaný za jednoho z největších metalových muzikantů vůbec.
Brutal Assault ovšem nikdy nebyl a nikdy nebude festivalem jedné kapely. Mezi hlavní taháky lze dále zařadit kapely Morbid Angel, Suicidal tendenciens, Anathema, Sepultura, Satyricon, Cathedral, Exodus, The Exploited, Katatonia a desítky dalších.

Areál se návštěvníkům otevře již ve středu 10. srpna v 15 hodin a následovat bude warm-up party za účasti zhruba osmi kapel, které se představí na hlavní scéně.

Bližší informace o předprodeji vstupenek, potvrzených kapelách, campingu, ubytování a dalších důležitých věcech naleznete na oficiálních webových stránkách www.brutalassault.cz