Za období 15 let posloužil odborný personál v hospici více než pěti a půl tisícům nemocných. „Významné výročí je příležitostí projevit vděčnost všem, kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli na poskytování kvalitní hospicové péči v našem zařízení,“ říká ředitel Oblastní charity Miroslav Wajsar.

„Hospic přijal poslání chránit zájmy těžce nemocných, těch, kteří nemají sílu ani možnost se svých práv na péči dovolávat,“ říká ředitel Oblastní charity Miroslav Wajsar a dodává: „Po řadu let usilujeme o to, aby konec lidského života byl jeho pozitivním a důstojným završením, a to za předpokladu profesionální léčby bolesti, tlumení dalších příznaků onemocnění a za předpokladu, že nemocný nebude v osamocení bez zájmu ze strany jeho okolí. Snažíme se rozvíjet služby nemocným v návaznosti na jejich potřeby. V říjnu jsme v hospici otevřeli očekávanou Ambulanci paliativní péče a Mobilní Hospic Anežky České.“

Včera odpoledne začal v Hospici několikahodinový program, jehož účastníky čekalo něco k zakousnutí a pro zahřátí, něco adrenalinu a něco pro zábavu, když zde od 18 hodin Divadlo NA TAHU zahrálo Paměti Amorovy. Účastníci si zde rovněž mohli prohlédnout výstavu 60 fotografií Hannah Bartikové a Luboše Tona s názvem „Nevšední tvář radosti“.

Dnes večer v 18 hodin začne v kostele sv. Jakuba Většího Děkovná mše svatá, kterou bude celebrovat biskup - administrátor Královéhradecké diecéze mons. Josef Kajnek.

Večer v 19:30 začne v Divadle J. K. Tyla koncert kytaristy Jana-Matěje Raka „Ježkovy Woči“. Koncertní hold životu a dílu skladatele Jaroslava Ježka. V jedinečných kytarových úpravách Jana-Matěje Raka zazní virtuosní Ježkův Bugatti-step, slavné i méně známé foxtroty a blues i množství informací o legendárním skladateli, jeho životě a době.

Kytarista Jan-Matěj Rak se strhující lehkostí překonává úskalí Ježkovy hudby a dává jí zazářit v nových a nečekaných barvách.