Tyto informace poskytla vedoucí oddělení cestovního ruchu Městského úřadu v Turnově Eliška Gruberová. Pondělky jsou vyhrazeny k prohlídce třech turnovských kostelů a historii města. "Návštěvníky na nich i na dalších exkurzích, bude doprovázet průvodce," dodala. Každé úterý se mohou turisté vydat společně na prohlídku Valdštejnské lodžie na severním okraji Jičína.

Více o kamenech, tradici a současné výrobě šperků se dozvědí ve středu, kdy se pro ně otevře brusírna drahých kamenů Petra Šťastného. Exkurze je zavede i do návštěvnického centra uměleckého družstva Granát a do turnovského muzea Českého ráje, které vlastní jednu z největších sbírek drahých kamenů v zemi. Čtvrtky budou patřit irskému tanci, který se bude přes léto vyučovat v Autokempu Sedmihorky a v pátek se uskuteční prohlídky a soutěže v mladoboleslavském muzeu.

O víkendu si přijdou na své vodáci. Na raftech nebo kanoích se můžou vydat z Malé Skály do Dolánek u Turnova. Organizátoři prázdninového programu je pozvou i k lezení na vysokých lanových překážkách. "V neděli se uskuteční pravidelné prohlídky obnoveného kostela sv. Jan Křtitele v Nudvojovicích, jedné z nejstarších památek ve městě," dodala Gruberová.

Český ráj patří k nejnavštěvovanějším turistickým regionu v zemi, ročně tam zavítá podle odhadů až 750.000 lidí.