VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Snímek Věry Chytilové na Karnevalu rozmanitostí

VÝCHODNÍ ČECHY/PARDUBICE - Na Karnevalu rozmanitostí budou ve středu večer v pardubickém Divadle 29 k vidění Potížistky!

31.10.2007
SDÍLEJ:

Věra Chytilová.Foto: DENÍK/Archiv

„Jde o provokativní snímek režisérky Věry Chytilové, který představuje členky nově založené strany Rovnost šancí z celé republiky. Jejím cílem je zvýšit počet žen v české politice, a to jak na komunální, tak na celostátní úrovni,“ říká koordi〜nátorka pardubické části festivalu Anna Hrabáčková. „Dokument nabízí výpovědi kandidátek této strany ze všech koutů země, různého věku, vzdělání, povolání i osobnostního zaměření,“ uvádí koordinátorka přehlídky.
„Po tomto snímku, který začne v 19 hodin, bude následovat beseda na téma Zastoupení a postavení (českých) žen v politice a ve veřejném životě. Do debaty k tématu diskriminace na základě genderu přispějí reprezentantky zastupující zájmy Pardubického kraje v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky – Alena Páralová (ODS) a Ladislava Zelenková (ČSSD),“ podotýká Anna Hrabáčková.

Ještě před touto projekcí bude v „Devětadvacítce“ na programu od 16.30 hodin finský snímek Risto a Minna.

„Risto je od pasu dolů ochrnutý a od malička upoutaný na invalidní vozík, Minna měří jen něco málo přes metr. Společně tvoří šťastný manželský pár,“ konstatuje koordinátorka pardubického festivalu.

I na tento film naváže diskuze na téma „Odlišnost“ a diskriminace na základě zdravotního postižení. „Zúčastní se jí zástupci České abilympijské asociace a TyfloCentra,“ sděluje Anna Hrabáčková.

Závěr středečního menu obstará od 21.15 noční kino v Klubu 29. „Půjde o film Tomáše Kudrny To všechnno z lásky. Prezentuje příběhy tří žen, které se staly oběťmi domácího násilí,“ prozrazuje koordinátorka pardubického Karnevalu rozmanitostí. „Ani v tomto případě nebude chybět beseda, na níž zavítají zástupci Bílého kruhu bezpečí a Intervenčního centra, které v Pardubickém kraji pomáhá obětem domácího násilí,“ dodává.

Festival Karneval rozmanitosti se uskutečňuje vrámci projektu neziskové organizace Člověk vtísni Rovnost je cool! a vztahuje se kEvropskému roku rovných příležitostí pro všechny (ERRP), jímž byl Evropskou komisí vyhlášen právě rok 2007. Hlavním cílem ERRP je širší osvětová kampaň a boj proti diskriminaci na základě šesti kritérií: pohlaví/genderu, sexuální orientace, etnicity a původu, věku, zdravotního postižení, víry a náboženského vyznání. Na viditelné i „neviditelné“ formy těchto diskriminací vČeské republice i ve světě chce společnost Člověk vtísni poukázat prostřednictvím dokumentárních filmů a sociálních spotů, diskusí a dalších tematicky zaměřených doprovodných akcí.

Festival Karneval rozmanitosti probíhá vobdobí měsíců října a listopadu 2007 ve třinácti městech České republiky. Kromě vybraných kin (či podobných promítacích míst) projekce probíhají také vnízkoprahových centrech a v domech dětí a mládeže.

Festival Karneval rozmanitosti je realizován ze státního rozpočtu České republiky a spolufinancován Evropskou unií v rámci realizace Evropského roku rovných příležitostí pro všechny (2007) – směrem ke spravedlivé společnosti v České republice.

O festivalu Karneval rozmanitosti v Pardubicích

Festival Karneval rozmanitosti vPardubicích proběhne vtermínu 29.10. – 1.11. 2007 a realizuje se tradiční spoluprací společnosti Člověk v tísni, o.p.s. a Divadla 29, vjehož prostorách proběhne celý festivalový program včetně doprovodných akcí. Dalšími spoluorganizátory jsou: o.s. SKP - CENTRUM a KOS 29.

Vrámci pardubického programu festivalu Karneval rozmanitosti proběhnou filmová promítání také ve dvounízkoprahových zařízeních pro děti a mládež – Free Klub (SKP-CENTRUM, Pardubice) a Emko (SKP-CENTRUM, Vysoké Mýto). Tyto projekce se uskuteční během listopadu 2007.

Vstupné na jednotlivé projekce vDivadle 29 činí 40 Kč. Vstupenky budou vprodeji vmístě konání festivalu - na pokladně Divadla 29. Promítání vnízkoprahových zařízeních jsou bez vstupného.

Mediálními partnery festivalu Karneval rozmanitosti vPardubicích jsou Informační centrum EU Europe Direct Pardubice, Pardubice Region Tourism – informační server pro Pardubice a okolí a Český rozhlas Pardubice.

Program

1. Projekce dokumentárních filmů

Kolekce vybraných dokumentýrních filmů se dotýká šesti oblastí diskriminace - diskriminace na základě genderu/pohlaví, sexuální orientace, etnicity a původu, věku, zdravotního postižení a víry a náboženského vyznání. Na výběru filmů a vytvoření ucelené kolekce filmů se podílelo programové oddělení Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět.

VPardubicích bude promítnuto 8 filmových dokumentů – jedná se o tyto snímky:

× Diskriminace na základě pohlaví/genderu: Potížistky (Věra Chytilová, ČR, 2006) a To všechno zlásky (Tomáš Kudrna, ČR, 2004).

× Diskriminace na základě sexuální orientace: Paper Dolls (Tomer Heymann, Izrael, Švýcarsko, 2005) a Dvě matky a otec (Miranda Wills, Austrálie, 2006).

× Diskriminace na základě věku: Teď jsem volná (Gadi Kviatek, Izrael, 2006).

× Diskriminace na základě zdravotního postižení: Risto a Minna (Mikko Keinonen, Finsko, 2006).

× Diskriminace na základě etnicity a původu: Černobílá škola vLittle Rock (Brent a Craig Renaudovi, USA, 2007).

× Diskriminace na základě náboženství/víry: Děti islámu (Bo Harringer, Švédsko, 2006).


2. Sociální spoty

Součástí filmových promítání jsou též projekce sociálních spotů, dotýkajících se diskriminační problematiky uvedených tématických oblastí.

3. Debaty

Promítání dokumentárních filmů a sociálních spotů doplňují speciální debaty se zástupci diskriminovaných skupin, s pracovníky nevládních neziskových organizací a jiných společností či skupin, které se dané oblasti aktivně pohybují.

Krom jedné výjimky (film Paper Dolls) jsou všechny pardubické projekce doplněny odbornými pofilmovými diskusemi reflektující témata a diskriminační problematiku uváděných filmových dokumentů. Do diskuse ktématu diskriminace na základě genderu navíc též přispějí reprezentantky české politiky zastupující zájmy Pardubického kraje vPoslanecké sněmovně Parlamentu České republiky paní Ing. Alena Páralová (ODS) a paní Mgr. Ladislava Zelenková (ČSSD).

Účast na diskusích vrámci diskusního části pardubického festivalu Karneval rozmanitosti zatím potvrdily tyto osobnosti:

Diskuse k diskriminaci na základě pohlaví/genderu

× Bc. Roman Češka – o.s. Bílý kruh bezpečí, Pardubice

× Marie Haisová – o.s. Agentura GAIA, Praha

× Mgr. Jana Koupilová – o.s. SKP- CENTRUM, Intervenční centrum, Pardubice

× Jana Smiggels Kavková – o.s. Fórum 50%, Praha

× Ing. Alena Páralová – PSP ČR, ODS za Pardubický kraj

× Petra Toušková – o.s. SKP - CENTRUM, Intervenční centrum, Pardubice

× Zdenka Ulmannová – strana Rovnost Šancí, Praha

× Mgr. Ladislava Zelenková – PSP ČR, ČSSD za Pardubický kraj

Diskuse k diskriminaci na základě sexuální orientace

× Mgr. Jiří Hromada – Gay iniciativa vČR, Praha; šéf týmu poradců ministryně MUDr. Džamily Stehlíkové pro oblast lidských práv, Praha

Diskuse k diskriminaci na základě věku

× Zdeněk Kašpar – Seniorcentrum, Pardubice

× Ing. Václav Krampera – Seniorcentrum, Pardubice

Diskuse k diskriminaci na základě zdravotního postižení

× Ivana Dolečková – o.s. Česká abilympijská asociace, Pardubice

× Jaromír Krpálek – o.s. Česká abilympijská asociace, Pardubice

× Jan Pakoš – představitel pardubické veřejnosti se zdravotním postižením

× PaedDr. Stanislav Pešina - představitel pardubické veřejnosti se zdravotním postižením

× Dana Stoklasová, DiS. – o.p.s. Tyflocentrum, Pardubice

Diskuse k diskriminaci na základě etnicity a původu

× Andrej Horváth – o.s. Městská romská rada, Pardubice

× Bc. Lucie Horváthová – Koordinátorka ERRP pro ČR, Úřad vlády ČR, Praha

× Věra Horvátová – o.s. Darjav, Pardubice

× Vojtěch Lavička – Gypsy.cz, Praha

Diskuse k diskriminaci na základě víry a náboženského vyznání

× Mohammad Abbas – Nadace islámského centra, Praha

× Mgr. Roman Alvarez – o.s. Úl, Hlinsko

× Bc. Adam Spálenský – o.s. Most pro lidská práva, Pardubice

4. Doprovodný program

Součástí pardubického festivalu Karneval rozmanitosti je také bohatý doprovodný program.

První den festivalu je koncipován vduchu romství a romské slavnosti. O lesk slavnostního zahájení pardubického festivalu Karneval rozmanitosti se postará krátké vystoupení mladých romských tanečnic, které vkrátkém časovém pásmu představí několik tradičních romských tanců (pod vedením zkušených lektorek ztěchto pardubických organizací: o.s. Darjav, o.s Romské středisko a o.s. SKP-CENTRUM). Kdebatě o rovných příležitostech voblasti vzdělávání přispěje dětská Romská debatní liga o.s. Darjav. Součástí večera bude dále ochutnávka tradiční romské kuchyně, hudební produkci zajistí velmi zajímavá romská kapela Romano Jilo zBruntálu.

Během festivalu budou kdispozici tiskoviny několika místních neziskových organizací, které se zabývají konkrétními tématy a problematikou vztahujícími se kvymezeným formám odlišnosti a diskriminace - některé zorganizací se též představí krátkou ppt prezentací. O.s. Česká abilympijská asociace a o.p.s. TyfloCentrum budou formou tzv.zážitkových seminářů veřejnosti přibližovat každodenní úskalí lidí se zdravotním postižením.

Vprostorách Divadla 29 bude též otevřen prodejní stánek pardubické skupiny Společnosti pro Fair Trade a rozvojové vzdělání, své výrobky budou též nabízet některé zmístních chráněných dílen, dílen přechodného zaměstnání či organizací zaměstnávající sociálně znevýhodněné občany (zatím potvrzeno: např. o.s. SKP-CENTRUM, Přechodné zaměstnání, Domov pod Kuňkou …).

O hudební zakončení pardubického festivalu Karneval rozmanitosti se postará libanonsko-syrská skupina Ziriab, která patří mezi nejzajímavější kapely etnické hudby vČR.

Festivalový web: www.karnevalrozmanitosti.cz

Program festivalu též kdispozici: www.divadlo29.cz a www.ipardubice.cz

Čtvrtek 1.11.

16.30 Děti islámu / Švédsko / 2006 / 75 min.

17.45 debata kfilmu

20.00 koncert >> ZIRIAB (Praha)

31.10.2007
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Nástrojař 21 000 Kč

Nástrojaři NÁSTROJAŘ/-KA. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: NÁSTROJAŘ/-KA - obsluha CNC drátové řezačky., Pracovní poměr na dobu určitou s možností prodloužení. Pozice je vhodná i pro absolventy/-ky., Požadavky: vyučení ve strojním oboru, znalost práce na PC, orientace v technické dokumentaci, praxe v oboru nástrojař výhodou., Zaměstnavatel nabízí: 1 týden dovolené navíc, stravenky., Kontakt - Bc. Lepš Ondřej, personalista, tel. 491 446 490, 604 211 467 nebo Ing. Peterková Tereza, personalistka, tel. 491 446 494, 604 527 636; e-mail: personalistika@atas.cz. Pracoviště: Atas elektromotory náchod a.s., Bratří Čapků, č.p. 722, 547 01 Náchod 1. Informace: Ing. Peterková, Bc. Lepš, tel: 491446494, 604527636, +420 491 446 490,604 211 467.

Výroba - Výroba Pomocní dělníci ve výrobě 15 000 Kč

Pomocní dělníci ve výrobě DĚLNÍK/-ICE V PAPÍRENSKÉ VÝROBĚ - pomocník/-ice lepicího stroje. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 18000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Pracovní poměr na dobu určitou s předpokladem prodloužení. Nástup možný ihned. Zaměstnání je vhodné i pro absolventy/-ky., , Náplň práce: pomocné práce u lepicího stroje ve třísměnném provozu., , Zaměstnanecké výhody: závodní stravování; stravenky; příplatky za směnnost; měsíční a pololetní příplatky za nulovou nemocnost; věrnostní dovolená; příspěvky - na péči o zdraví, na Vánoce, na dovolenou; firemní sportovní akce., , Kontakt - Mgr. Keroušová Kristýna; tel.: 491 477 223, 731 462 894 (po - pá od 07:00 hod. do 15:00 hod.); e-mail: kerousova@bauch-navratil.cz (zaslání životopisu).. Pracoviště: Bauch, navrátil s. r. o., Pod Vinicemi, č.p. 1046, 549 01 Nové Město nad Metují 1. Informace: Kristýna Keroušová, +420 491 477 223,731 462 894.

Potravinářství - Potravinářství Řezník, uzenář 20 000 Kč

Řezníci a uzenáři ŘEZNÍK/-ICE - UZENÁŘ/-KA. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: ŘEZNÍK/-ICE - UZENÁŘ/-KA - práce při odborném bourání a zpracování masa., Zaměstnanecké výhody: finanční benefity formou cafeterie jednou za 3 měsíce, odměna za doporučeného zaměstnance, možnost nákupu výrobků za sníženou cenu, každý měsíc balíček z výrobků společnosti, podnikové dotované stravování, příspěvek na penzijní připojištění, možnost ubytování, odměny při pracovních a životních jubileích., Kontakt - Mgr. Belančinová Katarína, tel.: 491 419 418 (Po - Pá od 06:00 hod. do 14:30 hod.), e-mail: personalni@skalican.cz (zaslání životopisu).. Pracoviště: Skaličan a.s., Zelená, č.p. 226, 552 03 Česká Skalice. Informace: Katarína Belančinová, +420 491 419 418(Po-Páod06:00hod.do14:30hod.).

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Účetní 20 000 Kč

Účetní všeobecní SAMOSTATNÁ/-Ý ÚČETNÍ. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní poměr na dobu určitou (do 31.5.2019) s předpokladem prodloužení smlouvy na dobu neurčitou (pracovní místo není zástupem za zaměstnance). Hrubá měsíční mzda po zapracování až 25.000,- Kč., , Pracovní náplň: kompletní zpracování účetnictví a daňové evidence pro více účetních jednotek vč. závěrkových prací, prezentace výstupů z účetnictví., , Požadavky: min. SŠ vzdělání ekonomického směru, praxe v kompletním vedení účetnictví min. 2 roky, znalost práce s MS Excel, řidičský průkaz sk. B, znalost AJ nebo NJ výhodou. , , Další předpoklady: samostatnost, odpovědnost, spolehlivost, pečlivost, komunikativnost, reprezentativní a příjemné vystupování, rozhodnost, dobré organizační schopnosti, flexibilita, odolnost proti stresu. , , Zaměstnavatel nabízí: různorodou práci v oboru vedení účetnictví a daňové evidence, možnost odborného růstu, přátelské pracovní prostředí, motivující finanční ohodnocení, příspěvek na stravování, možnost profesního postupu (hlavní účetní, vedoucí účetní skupiny)., , Přihlášky a strukturovaný profesní životopis zaslat na e-mail: hr@billcom.cz , NEKONTAKTOVAT TELEFONEM.. Pracoviště: Billcom, spol. s r.o., Na Zadomí, č.p. 1246, 549 01 Nové Město nad Metují 1. Informace: Marie Machová, .


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Osm let dotačního portálu kraje

Památník v Babiččině údolí.
6

Po stopách Babičky Boženy Němcové. Poznejte Staré bělidlo i Viktorčin splav

Krkonoše mají novou turistickou atrakci

Pec pod Sněžkou /FOTO, VIDEO/ - V nadmořské výšce 1062 metrů nad mořem vyrostla originální novinka s úžasným výhledem na Krkonoše i pohledem do zákoutí přírody.

Šílenosti přilákaly prodavače z Moskvy i partičku z Hongkongu

Trutnov - Obscénní a extrémní divadlo loni přitáhlo na trutnovské Bojiště zástupce 65 národností. Rovněž letos skládá mozaiku účastníků jubilejního 20. ročníku nejtvrdšího hudebního festivalu pestrá národnostní paleta.

Hvězdní atleti v Novém Městě

Východní Čechy, Nové Město nad Metují - Hvězdy atletiky se v sobotu ukážou na stadionu Generála Klapálka v Novém Městě nad Metují, kde se koná 42. Velká cena. Dorazí zvučná jména z tuzemska i ze zahraničí.

Nepoučitelný pražský taxikář a suverénní sedmiletá heligonkářka: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 20. července 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT