Na Náchodsku se opět bude zpívat na náměstí v Polici nad Metují, kde vystoupí hudební uskupení Dam Trio. Lidé se sejdou také na Husově náměstí v Novém Městě nad Metují i v budově Staré radnice a na Masarykově náměstí v Náchodě. Skvělou kapelu Klapeto, která zpěv koled úspěšně doprovázela několik let za sebou, letos nově vystřídá úžasný pěvecký sbor Hron. Ten je samozřejmou součástí hudebního života města Náchod a bylo tomu tak již od doby jeho vzniku v 19. století. Zkušené zpěváky ze sboru doplní opět děti ze Střediska volného času Déčko v Náchodě. Po celý týden, tedy od 9. do 13. prosince pořádá Déčko ve Staré radnici Vánoční výstavu a právě zpívání s Náchodským deníkem se stalo už pravidelnou součástí doprovodného programu.

Na mapě přihlášených míst se objevil i Slavoňov a připojí se také lidé v České Skalici. Tam se akce konala v prvorepublikové Vile Čerych, ale letos poprvé se uskuteční v učebně základní umělecké školy v budově ZŠ Komenského. „Přijďte si se žáky pěvecké třídy zazpívat známé koledy a připojit se tak k celorepublikové akci pořádané každoročně v tento den a hodinu. Tradiční akci přebíráme po Vile Čerych!“ vzkazují organizátoři.

V loňském roce se koledy zpívaly na více než osmi stech místech v naší vlasti, ale i v několika městech v zahraničí. Připojili se například Češi žijící v Římě, Instanbulu, Mnichovu nebo v Madridu. Celkově si tak s Deníkem zazpívalo koledy ve stejný moment přes 130 tisíc lidí!