„Dětský divadelní soubor, který vystupuje na veřejnosti, je složen z dětí ze šesté až deváté třídy. Pracuji ale i s dětmi ze čtvrté a páté třídy, které postupně nahrazují odcházející deváťáky. Soubor tvoří nejen děti s talentem, ale i ty, které ho třeba tolik nemají a mohly by být problematické, avšak tato činnost je natolik zaměstná, že se po čase zklidní, vzájemně si pomáhají a kupodivu je to i baví," prozradil k činnosti souboru jeho vedoucí, režisér a rekvizitář zároveň Rostislav Hejcman. Kroužku též vydatně pomáhá učitelka Petra Milatová, která má na starost kostýmy.

Čeká je představení v Ratibořicích

Dětský soubor má nyní v repertoáru už třetí divadelní hru „Čtvero ročních období", kterou podle předlohy Ivy Peřinové upravil Rostislav Hejcman a která si před několik dny úspěšně odbyla svoji předpremiéru. Prozatím to bylo představení pro děti z mateřské školy a pro první stupeň základní školy. Avšak už 1. června na Den dětí ji čeká premiéra pro veřejnost v Ratibořicích a 2. června další vystoupení v hronovském Jiráskově divadle.

I když děti mají trému, berou to hrdinně a na vystoupení se těší.

„Do kroužku chodím dva roky a je to moje první vystoupení. Baví mě to, ale mám strach, abych to nezkazila," svěřila se šesťačka Adéla Hrnčířová.

To Michaela Chrásková z deváté třídy je v divadelním kroužku rok. „Předtím jsem chodila do základní umělecké školy. Hraní mě baví a je škoda, že už budu končit, ale dále bych chtěla studovat pedagogiku s uměleckým zaměřením," uvedla Michaela Chrásková.

Se souborem vystupuje také už „ostřílená" herečka Aneta Jirmanová. Hraje už ve druhé hře. „Hraní mě baví. Jsme prima kolektiv a před vystoupením už ani trému nemám. V souboru budu určitě ještě dva roky, než budu vycházet ze školy. A co bude dál, ještě nevím," dodala Aneta.