Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Diashow o Austrálii měla zastávku i v Hronově

Hronov – Velkoplošná panoramatická diashow Leoše Šimánka „Austrálie křížem krážem“, měla jednu ze svých čtyř zastávek na Náchodsku i v Jiráskově divadle v Hronově.

3.12.2010
SDÍLEJ:

Diashow o Austrálii cestovalele Leoše Šimánka.Foto: Jiří Mach

Diváci, kteří zcela zaplnili hlediště divadla se přes dvě hodiny kochali pohledem na nádhernou scenérii Australského kontinentu, který tento známý cestovatel během tří měsíců za doprovodu rodiny objel v loňském roce okolo celého pobřeží a udělal si i pár zajížděk k unikátním přírodním scenériím do vnitrozemí. Celý červený kontinent procestoval s obytným automobilem na jehož tachometru v cíly cesty přibylo neuvěřitelných 20 tisíc kilometrů.
Celá cesta se neodehrávala jen v kabině automobilu, ale na jednotlivé výlety vyráželi i na koních, kánoích, plachetnicích s potápěčskou výbavou nebo třeba do hor na sněžnicích. Diváci tak měli možnost shlédnout spoustu záběrů známých, ale i zcela neznámých přírodních úkazů, rostlin, živočichů, ale též záběry z podmořského života pořízené u korálového útesu.

Pro ty, kteří se chtějí kochat těmito záběry i do budoucna, byly ve foyer divadla nabídnuty ke koupi knihy, DVD, nebo i jednotlivé snímky a kalendáře. Vše si bylo možné nechat po programu od autora podepsat i s věnováním (na snímku Jiřího Macha).

Diashow měla u diváků velký úspěch a na závěr odměnili autora mohutným potleskem – ten jim poděkoval a pozval je na příští rok, kdy by chtěl s dalším programem opět Hronov navštívit.

„S tímto programem navštívím šedesát měst v celé republice, třicet letos a dalších třicet do března příštího roku a to v některých městech jsou i dvě představení denně. V příštím roce se zřejmě bude pro velký zájem opakovat diashow o Novém Zélandu – i když se nerad opakuji, ale lidé si to žádají. Na cesty vyrážíme během letních prázdnin, které si většinou o něco prodloužíme, ale musíme se podřídit dětem aby moc nezameškaly školu a bez nich cestovat nemůžeme – to by nám neodpustily,“ usmívá se zcestovalý sympaťák Leoš Šimánek. (Jiří Mach)

3.12.2010
SDÍLEJ:
Žáci z Montessori základní školy v Náchodě

NAŠI PRVŇÁCI z Montessori základní školy Náchod a ZŠ Zbečník

Ilustrační foto

TIP LIGA: Vítězem devátého kola je Josef Jirásek

První loupež se povedla, druhá skončila fiaskem. Dostal sedm let

Náchod, Hradec Králové - Sedm let vězení udělil soud 30letému Lukáši Tichému za dvě loupeže u náchodského Kauflandu.

Bílé pláště dnes lékaři neobléknou

Královéhradecko - Praktičtí lékaři dnes budou stávkovat. Chtějí upozornit na málo peněz, které jdou do ambulancí, zavedení elektronických receptů a nadbytečné papírování.

V Broumově u nádraží evakuovali desítky lidí a psa. Unikal plyn

Broumov - Poblíž autobusového a vlakového nádraží v Broumově došlo v pondělí krátce před polednem k evakuačním manévrům.

Zaměstnavatel neposílal srážky ze mzdy insolvenčnímu správci

Náchodsko - Neobvyklý případ zpronevěry řeší policisté na oddělení hospodářské kriminality v Náchodě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení