. Jednalo se především o mladší účastníky, neboť oni tvoří velkou část divácké obce a současně seminaristů seminárních skupin, které vedou známé divadelní osobnosti. Mezi ně patří například Daniela Fischerová spisovatelka, dramatička, psycholožka a pedagožka nonverbální komunikace, Miloslav Klíma, divadelní dramaturg, prorektor AMU vede seminář dramaturgie nebo Martin Pacek, choreograf a režisér, pedagog DAMU, vedoucí kabinetu pohybu, má na starosti pohybovou dílnu či Guillermo Horta Betancourt, performér a tanečník, choreograf a tvůrce řady inscenací tanečního divadla na Kubě, v Rakousku a Belgii nazval svůj seminář Recovered Alchemy (Znovunabytá alchymie).

V nabídce seminářů je ovšem i jevištní řeč, žonglování, scénografie, základy akrobacie, výroba masek, hudba, fyzické básnictví, poesie, produkce a další. Pokračuje také tradiční Kurz praktické režie s lektory Milanem Schejbalem a Kateřinou Fixovou.

Celkový počet všech seminářů, které pracují během festivalu od pátku 30. července do soboty 7. srpna je šestnáct a přihlásilo se do nich okolo 300 zájemců,“ prozrazuje tiskový mluvčí festivalu Jaroslav Kodeš.
Další návštěvníci přijížděli do Hronova v průběhu pátečního dne. Jednalo se ve velké míře o divadelníky z celé republiky, kteří si festival jako tradiční vrchol českého amatérského divadla nemohou každoročně nechat ujít.

Ty domácí ovšem letos doplnili i zahraniční hosté v počtu 27 z celé řady evropských zemí.

„Je to proto, že festival byl letos vyhlášen jako Festival evropského amatérského divadla a představí se tu vedle třiadvaceti zástupců českých amatérských divadelních souborů i šest zahraničních, vysvětluje Kodeš. A právě soubor Das Dokumentartheater z Berlína zahájil v páteční večer představením M. Schubartha … and the Name of the Star is Chernobyl oficiálně celý festival více jak šedesáti představení. (jak)