Tříčlenné odborné porotě se zde v 19 choreografiích představilo celkem 162 účinkujících z Červeného Kostelce, Jaroměře, Hronova, Trutnova a Dobrušky. Odborníci po složitém rozhodování nakonec do Kutné Hory poslali červenokostelecké účinkující s jejich skladbou Rozmarnosti.


„Letos bylo moc těžké zvolit choreografii, která si postup nejvíce zaslouží. Museli jsem o této záležitosti dokonce hlasovat. Podle mého mínění byla nakonec vybraná choreografie nazvaná Rozmarnosti asi nejucelenější, strhující a nesla nadhled,“ prozradila svůj názor členka poroty Jana Portyková.
Kromě skladby Rozmarnosti navrhla porota na přehlídku do Kutné hory ještě účinkující z Jaroměře se skladbou Co šeptá kůra stromů a opět Červenokostelecké, tentokrát s vystoupením Ta třetí. Dále udělila i 12 ocenění. Jedno z nich, konkrétně za hravost, obdrželi i Jaroměřští se skladbou Slona fakt ne.


„Při této skladbě se mně tancovalo moc dobře a myslím si, že se nám povedla,“ sdělila krátce po sestupu z hlediště jedenáctiletá Nikola Pelářová, jedna z jaroměřských účinkujících.


Letošní přehlídka scénického tance se opravdu vydařila. „Byli jsme spokojeni a potěšeni hlavně její úrovní. Zejména choreografie Blanky Šourkové z Červeného Kostelce byly excelentní,“ pochválila Portyková.