Na rozdíl od běžné veselohry ale tentokrát do hry budou zasahovat sami diváci, kteří tak určí směr dalšího vývoje představení, řekla dramaturgyně divadla Jan Uherová.

"Hra je zvláštní kombinací detektivního a komediálního žánru, navíc je interaktivní, protože je postavená na interakci publika a herců. Má několik možných konců, protože diváci pomáhají najít vraha, jímž může být pokaždé někdo jiný. Jak se diváci rozhodnou, tak herci budou hrát," uvedla Uherová.

Představení podle ní sklidilo velký úspěch u diváků ve Spojených státech a vstoupilo i do Guinnessovy knihy rekordů jako nejdéle hrané nemuzikálové představení. Divadlo v Bostonu je uvádí již 25 let. Podobně prý uchvátilo diváky i v Polsku. "Lidé chodí na představení vícekrát, neboť pokaždé je jiné a přináší nový zážitek," řekla Uherová.

Režisér Novotný obsadil do postav kadeřníků Petru Janečkovou a Antonína Řezníčka, zákazníky hrají Alexandr Postler, Petr Dohnal a Dagmar Novotná. V představení vystupuje ještě Josef Vrána jako obchodník se starožitnostmi Eda Lorenc. Forma interaktivního divadla se v Česku objeví poprvé. "Co jsem u divadla, koketuje se s tím, nechat diváka vstoupit do děje a setkat se s ním uprostřed představení. Nikdy mne nenapadlo, že se toho u nás někdo chopí. Divák zde je součástí hereckého souboru a dramaturgie hry," řekl Novotný.

Polovina inscenace je založena na kolektivní improvizaci, herci proto mají připraveno velké množství variant, kudy se bude děj ubírat. Musí se však držet svých postav a improvizovat podle přísně vymezeného řádu. Na rozdíl od legendárního filmového Kinoautomatu, kde diváci také mohli volit ze dvou variant dalšího vývoje, ve výsledku ale film došel vždy ke stejnému konci, vrahem v Bláznivých nůžkách může být kdokoliv a pachatel se mění každým představením.

Hru napsal německý dramatik Paul Pörtner a původně byla seriózním psychodramatem. Látky se později ujali Američané Bruce Jordan a Marilyn Abramsová, kteří vytvořili zcela novou podobu představení pro divadlo v Lake George. "Hra se dá nazvat jedním slovem show. Není americká, byť v Americe vznikla, ale skvěle se hraje po celé Evropě. Věřím, že naši diváci budou výborní hráči," uvedla Uherová.