„Ano, je to téma, které v autorském podání ženy zde není až tak běžné,“ uvědomuje si, že leckdo může být šokován, že i vdaná žena a matka od dětí se nebojí projevovat v této stále poněkud tabuizované oblasti. „Chceme veřejnosti představit téma otevřenosti k otázkám mysli a těla. Že bychom měli sexualitu vnímat jako běžnou součást lidského života a že není nic divného na tom, když nás zajímá. Nemělo by to být téma, které by mělo šokovat, ale spíš by mělo otevřít hranice a bariéry možná krapet uzavřenějšímu venkovu,“ říká Eva Kroupová, která knihu nazvala podle jedné z titulních povídek.

Byť by to bylo pro čtenáře jistě lákavé, kdyby v povídkách poznali své známé nebo sousedy, autorka ujišťuje, že povídky nevychází ze skutečných příběhů. „Jsou to opravdu fantazijní výlety do krajiny těla a zákoutích duše,“ usmívá se tajemně.

Součástí knihy jsou kromě povídek a básnických obrazů i fotografické koláže, které vznikaly právě v industriální periferii Broumova. „Kniha se pojí s daným prostředím, které se samo nabízelo a inspirovalo. Ne nadarmo opuštěné továrny na západ od našich hranic našly využití jako galerie, umělecké kluby či kavárny,“ čerpá ze svých cest do zahraničí. „U nás zatím drtivá většina těchto prostor nežije a slouží spíše jako skládka. Mnohé chátrající budovy teprve čekají na spasitele,“ věří autorka, že při křtu knihy bude prostředí oprýskaných fasád a rezavějících konstrukcí kontrastovat s křehkou nahotou ženského těla.

Plakáty zvoucí na zítřejší křest byly na několika místech strženy. Myslí si autorka knihy, že na maloměstě mohly pohoršovat? „Vnímáme i to, že nahota a sexualita vždycky byly a zřejmě vždycky budou trochu kontroverzním tématem ve společnosti. Na druhou stranu si myslím, že role umělců by měla spočívat v tom, aby tyto hranice otevírali, překračovali a posunovali. Takové to pohodlné umění, které se občas nabízí, my nabízet nechceme,“ má jasno.

Kniha bude mít do svého literárního života neobyčejný vstup v rámci urbex performance, která proběhne 23. září od 18 hodin naproti klubu Eden v Broumově. „Zajímavostí je, že křest knihy se odehraje v nově vytvořeném kulturním prostoru industriálního sloupoví, kde donedávna byla skládka harampádí a vysloužilých strojů. Prostor bude dekorován do stylu havanské tančírny, ve které zahraje salsová kapela Caribe. Dojde na sensuální akrobacii v zavěšeném kruhu v podání Kateřina Justové, můžete se těšit na výstavu uměleckých fotografií a textů či na armwrestling broumovských siláků,“ zve na čtvrteční večer Eva Kroupová.