Ateliér designu oděvu si v roce 2012 připomene deset let své existence je zaměřen na oblast reklamy, průmyslu a marketingu. Ve svém zamyšlení nad přípravou studentů ateliéru jeho vedou Márie Štraneková mj. napsala: „Práce oděvního designera je velmi různorodá, dotýká se snu i každodenního života. Spolupráce s jinými obory, jako je fotografie, design obuvi či grafický design je už téměř nezbytnou součástí jeho práce.“

Podobně lze charakterizovat zaměření ateliéru designu obuvi, který si připomíná deset let svého trvání v letošním roce. Založil ho a řadu let vedl akademický sochař Jan Zamazal, nyní je jeho vedoucí Jana Buch. Pro ateliér je typická spolupráce s domácími a zahraničními výrobními podniky. Jeho studenti jsou vedení nejen k navrhování a tvorbě různých typů obuvi, ale i galanterních výrobků – batohů, tašek, kabelek, sedlových brašen.

Výstava Zlínské jaro bude zahájenave čtvrtek 12. květnav 17 hodin v Jiřinkovém sále Muzea Boženy Němcové a potrvá do 19. června. V hudební části vernisáže vystoupí houslistka Veronika Nováková. (Vlastimil Havlík)