Jedním z nich je například i jednasedmdesátiletý malíř Jiří Kollert z Police nad Metují, který se zde může pochlubit zhruba 60 olejomalbami krajin, kytic i několika zatiší. „Má díla zobrazují krajinu na Policku, Vysočině, v Orlických horách, z okolí Nové Paky a podobně. Na výstavu jsem se snažil vybrat to nejlepší, co jsem doma měl. Některé obrazy jsou staré třeba 20 let. Asi třetina jich však vznikla v tomto roce,“ sdělil Jiří Kollert.

Krajku zapůjčili

Známý polický malíř přizval na výstavu i své dva kamarády malíře Milana Krynka a Luboše Gregora z Náchoda. Tvorba prvního z nich je zastoupena 21 obrazy malovanými kaseinem a olejem.


„Luboš Gregor, který je výborný kreslíř a poctivý malíř zde pak má zhruba 60 obrazů. Mezi nimi mohou návštěvníci zhlédnout i několik kreseb z Police, například klášter či pohled na město z vyhlídky,“ uvedl Kollert.


Kromě malířských děl nabízí rozsáhlá expozice i dřevořezby Petra Kysely z Machovské Lhoty, jež doplňují i fotografie dalších jeho výtvorů. Za pozornost stojí určitě také paličkovaná krajka Terezy Rückerové z Radešova, která zde zdobí několik oblečení a je z ní také vytvořen malý betlém. „Tereza Rückerová posílá svou tvorbu do Dánska. V této zemi byla i krajka, která je zde vystavena. Na expozici ji z Dánska pouze zapůjčili,“ doplnil Kollert.
Všichni, kteří by zmiňovanou výstavu rádi navštívili, mají tak možnost učinit až do 19. srpna. Vítáni budou denně mimo pondělí od 9 do 12 a od 13 do 16.30 hodin.