Venku panovalo nechutné, vlezlé, zimní počasí, ale uvnitř Poklopu to doslova vřelo. Sestava Jeleních Lojů Zuzana Hodková, Jana Kollertová, Johana Vaňousová, Elena Volpi a jediný muž v sestavě, na kytaru hrající Václav Jelínek předvedla úžasnou show. Zapěli a zatančili v rytmu jazzovém a swingovém.

Vystupování Lojů je ovlivněno jejich hereckým zaměřením. „Všichni jsou absolventi pražské DAMU, kde studovali na katedře Alternativního loutkového herectví. Na výkonech dam je jejich herectví patřičně znát. Vystoupení prokládaly vtipnými glosami a tančily jako o život,“ přibližuje atmosféru koncertu vedoucí Poklopu Aneta Žďárská. Diváci bouřlivě tleskali a hvízdali po každé skladbě a některým jedincům tekly slzy smíchy. Jeden z návštěvníků popsal své dojmy takto: „Neuvěřitelná energie a pozitivita čiší z těchto mladých lidí. Dlouho jsem se tak nebavil. Tleskám Lojům i Dokořánu.“

Občanské sdružení Dokořán se snaží přivést do Náchoda alternativní hudební záležitosti a obohatit tím náchodskou kulturní scénu. „Věříme, že zorganizováním koncertu Jeleních lojů, se nám to opravdu podařilo. Návštěvníci byli nadšení a Loje odjížděli také s příjemnými pocity z intimního prostředí Poklopu a ze skvěle reagujících posluchačů. Snad se k nám Loje brzy vrátí,“ uzavírá organizátorka dojmy z koncertu.

Další pozvání do Poklopu je směřováno k 16. prosinci. Od 19:00 zde vystoupí náchodsko - pražská kapela BohadloBand. Hudebníci, jež spojuje nejen shodné přímení Bohadlo, ale i radost z hudby. Více informací naleznete na www.dokoran.eu. (ža)