Počasí se však nakonec rychle umoudřilo, a tak byly stánky se španělskou, francouzskou, italskou a mexickou kuchyní v obležení desítek, ba stovek příchozích. Krátce po desáté hodině už nezbylo ve španělském a italském stánku k jídlu vůbec nic, příchozí mohli dostat maximálně barevný letáček přibalený k úsměvu sympatických studentek a studentů.

„Nabízeli jsme rybí empanadas, paellu z darů moře a flan de naranja. Zájem byl obrovský, po všech porcích se rychle zaprášilo,“ říká Filip Kout z chrudimské hotelové školy. Zato stánky Francie a Mexika, kde jídlo ještě nedošlo, byly i po desáté hodině v naprostém obležení. Každý chtěl ochutnat třeba salát Grenoble, špíz a la móde chef, briošky a flambeé palačinky francouzské provenience nebo jiné pochoutky ze středu amerického kontinentu.

„My jsme přišli včas a stihli jsme ještě italské jídlo. Je to těstovina se špenátem a se sýrovo – smetanovou omáčkou, opravdu nám moc chutná,“ říká Chrudimačka Jana Leselová, usazená u jednoho ze stolků v centru náměstí. Dobré jídlo zapíjeli někteří fádní čtveřicí kosmopolitně známých sycených nápojů americké provenience z dalšího stánku, většina dospělých však přece jen dala přednost typickému českému alkoholickému moku s hustou bílou čepicí. A protože k celému programu neúnavně vyhrávala jihoamerická a další cizokrajná hudba, mnozí strávili na chrudimském náměstí docela pohodové a vůněmi prosycené dopoledne.