„Je pro mě i velkou ctí, že jsem zdědil čestnou funkci po Jiřině Bohdalové, a tuším, že v těchto zeměpisných šířkách a délkách se bez humoru téměř nedá přežít," nechal se před nedávnem slyšet Hrušínský. Těší se, že na festivalu stráví několik hezkých dní, protože jeho atmosféru už v minulosti zažil jako host.

Včerejší zahájení provázela nejen vernisáž výstavy černého humoru The Tap Tap v prostorách novoměstského zámku, ale i koncert této stejnojmenné nevšední kapely studentů a absolventů školy Jedličkova ústavu. Vystoupení se uskutečnilo na Husově náměstí.

Na terase Kina 70 zpříjemnil atmosféru koncert novoměstské kapely Jana Krále The Acoustics, a poté už všichni netrpělivě očekávali samotné zahájení v kině. Tam zavítal patron festivalu, členové poroty a další hosté, herci i přátelé festivalu.

O první filmovou podívanou se postaral šestý díl příběhů o lékaři a básníkovi Štěpánu Šafránkovi Jak básníci čekají na zázrak. Nechyběla ani beseda před oponou s filmovými tvůrci.

Součástí celotýdenního festivalového programu je nejen možnost zhlédnout řadu komedií, ale také spousta doprovodných akcí ve formě koncertů, výstav, besed či tanečních vystoupení na různých místech města.

Novoměstský hrnec smíchu má také podobu soutěžního klání a v jeho závěru dojde k vyhlášení vítězů hned v několika kategoriích.