VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Milovníky hudby a divokých večírků čeká nabité léto

Hradecko - /PRŮBĚŽNĚ DOPLŇUJEME/ Jaké hudební festivaly, koncerty a společenské akce navštívit během léta? Hradecký deník přináší tipy.

27.5.2010
SDÍLEJ:

Zdeněk Pohlreich tentokrát zavítal do PardubicFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

.

Jaká koupa- liště lákají v létě? A co nabízejí? Seznam najdete zde.
Chcete se vydat do galerií a muzeí? Přehled najdete zde.

Festivaly a koncerty pro léto 2O1O:

GURMÁN

1. – 2. května – Gurmán – slavnosti jídla a pití, Festival park, NOVINKA
Akce určená všem milovníkům dobrého jídla a pití, a také pivního moku. Představí se desítky restaurací a pivovarů z celé České republiky. Své kulinářské umění předvede dvacet restaurací a zlatavý mok nabídne více než dvacet pivovarů. Akce se může pyšnit kuchařskými esy, jako jsou Zdeněk Pohlreich, Emanuele Ridi nebo Jan Punčochář. Své triky předvedou barmani nebo baristi, kteří se utkají v mezinárodním klání v přípravě kávy.
Jednodenní vstupné přijde na 90 korun. Dvoudenní permanentka stojí 150 korun.

/jak probíhal gurmánský festival, najdete zde/

MAJÁLES

23. dubna - Český majáles
Jedním z prvních hudebních festivalů je Český majáles, který se v pátek zastaví i v Hradci Králové. Jména skupin, které se představí v Šimkových sadech, hovoří za vše: Kryštof, Horkýže Slíže, Vypsaná fiXa, MIG 21, Sto zvířat a UDG. Areál se otevře ve 14 hodin a na konci večera se bude volit král majálesu.

/foto a info z majálesu si prohlédněte zde/

AMERICAN HOT WHEELS

22. – 23. května – American Hot Wheels, Festival park, NOVINKA
Setkání nejen milovníků historických amerických automobilů z domova i zahraničí, staré dobré stroje Harleye – Davidson a ohlušující rachot motorů. Řidiči si vyzkouší jízdu zručnosti, jízdu pomalosti, závod ve sprintu na 1/8 míle, soutěžit budou o nejlepší zvuk či gumování ve vyhrazeném areálu. Adrenalinovou záležitostí bude horolezecká stěna a možná i trochu vodní fotbal.

/video, foto a podrobný program najdete zde/

NA JEDNOM BŘEHU

29. května - Na jednom břehu, Letní kino Širák
Výkvět evropské world music, který překonává hranice hudebních žánrů. Již osmý ročník festivalu přivítá milovníky s touhou objevit něco nového, ne příliš tradičního. Preferuje romskou hudbu. Návštěvníci se také mohou těšit na srbskou skupinu KAL připomínající newyorské Gogol Bordello, na maďarskou zpěvačku Móniku Juházs Miczuru přezdívanou Mitsouru. Ze Slovenska přijederomská písničkářka Ika Kraicová ss kontrabasistou Romanem Kraicem a z našich českých končin se představískupina Al–Yaman nebo bubeník Miloš Dvořáček.
Vstupenka přijde na 290 Kč.

/Foto z loňska a více info najdete zde/

VOTVÍRÁK

11. - 13. června, Milovice
Jeho třídenní program nabídne více než dvě desítky českých a slovenských kapel. Přijedou Olympic, No Name, Čechomor, Wohnout, Support Lesbiens, UDG, Tublatanka, MIG 21, Věra Špinarová, Aleš Brichta Band, Mandrage, Imodium, Crossband, Rybičky 48, Jiří Schmitzer, Totální nasazení, účast přislíbila také Anna K.

DEN LABE

17. - 19. června - Den Labe
Příznivci vodních radovánek, adrenalinu, piva, ale i všechny děti budou měli svátek. Od čtvrtka do soboty ožila náplavka u Tyršova mostu Dnem Labe. Čtvrtý ročník zábavného festivalu otevřela Trubačova lávka, tedy běh přes řeku. Souboj východočeských rivalů se odehrál mezi hradeckými a pardubickými osmiveslicemi. V pátek se koná pivní festival a celá akce vyvrcholí sobotním soubojem dračích lodí. Doprovodný program nabídl koncerty hudebních skupin.

/Video a foto si prohlédněte zde/

SMIŘICKÝ HRNEC

19. června - Smiřický hrnec, fotbalový stadion SK Smiřice
Festival, v době vzniku zaměřený hlavně na písničkový humor a satiru, vstupuje do 22. ročníku. Čeká vás Sedmička kapel a hudebníků, divadlo, dětský koutek, odlišný čas i zajímavý doprovodný program. Dříve měl podtitul Od deseti do deseti, jelikož program trval od 10 do 22 hodin, ale letošní ročník začne a skončí déle: od 14 do 23 hodin. Můžete se těšit na Piráty z Karibiku Jacka Péro, na skupinu Lokálka, Kaluže, Cop, Nadoraz, Jiřího Schmitzera, Vladimíra Mišíka a ČDG. Závěr patří Beatles Revival.

/Další info a podrobný program najdete zde/

DIVADLO EVROPSKÝCH REGIONŮ

21. - 30. června - divadelní festival, hradecká divadla
Hradec Králové – Už pošestnácté pořádá královéhradecké Klicperovo divadlo mezinárodní přehlídku Divadlo evropských regionů. Také letos se uskuteční v posledních deseti červnových dnech. Na dvaceti scénách bude uvedeno téměř dvě stě šedesát představení dvou stovek souborů z patnácti evropských zemí. Deset festivalových dnů zaplní i řada koncertů a dalších doprovodných akcí.

/Rozpis všech divadel najdete zde / Programy a nové foto najdete zde/

BITVA NA CHLUMU

2. - 3. července - 144. výročí bitvy na Chlumu 1866
Program vzpomínkových akcí akcí začal již v pátek pochodem historických jednotek po bojišti na trase Rodov, Račice, Sendražice a Hořiněves. V sobotu se již všechno důležité odehrávalo přímo na Chlumu. V 10 hodin se po roce otevřelo nově dostavěné Muzeum války 1866. Následoval pietní akt u Baterie mrtvých a pak nastal čas na hlavní část programu.

/Foto nového muzea a video z loňska najdete zde/ zde si prohlédněte nové foto bitvy/

ROCK FOR PEOPLE

3. – 6. července – Rock for People, Festival park
Zavedená stálice v podobě největšího hudebního festivalu v České republice. Rock for People, který rozloží své scény 3. až 6. července opět na hradeckém letišti v areálu Festivalparku, slibuje neskutečnou podívanou.
Tahákem letošního ročníku budou zajisté britští The Prodigy. Z Ostrovů přiletí Morcheeba se zpěvačkou Sky, dalším esem v rukávu budou Skunk Anansie a Muse. Z českých osvědčených kapel přijedou Kryštof s Richardem Krajčem, Blue Effect Radima Hladíka nebo Čechomor.

/Všechny podrobnosti k festivalu najdete zde/ Nové foto najdete zde/

MOTOSRAZ PRASEK

9. - 11. července - Motosraz v Prasku u Bydžova, letní areál
Jedenáctý ročník akce začne v pátek v 15 hodin a potrvá do nedělního dopoledne. Program zahrnuje vystoupení řady známých kapel. V pátek vystoupí hudební skupiny Tereza kradla, Sweet Zone, Tři sestry Banditos, Komunál a Epitaph. V sobotu se na pódiu vystřídají Awarron, Teplá buchta, Rammstein M.C., Škwor a Enter. Akci bude provázet spanilá jízda, erotická vystoupení, kaskadérská show, soutěže i tombola.

/Program a loňské foto zde/
Foto z motosrazu si prohlédněte zde/

PLEASURE ISLAND

24. července – Pleasure Island, Festival park, NOVINKA
Novinka v oblasti taneční muziky. Na jeden den si areál zamilují vyznavači elektronických rytmů a laserových show. Vystoupí např. Paul van Dyk, Markus Schulz, Tocadisco, Avicii, Gareth Emery, Rush, Dave Clarke, a 70 dalších djs ze světa i domova.Festival potrvá celých 18 hodin, odstartuje v sobotu úderem poledne, a skončí druhý den v 6 hodin ráno. K dispozici bude přes 100 metrů velkokapacitních barů, koktejlový bar, kavárna, 30 metrů stánků s občerstvením, dostatečný prostor pro odpočinek, thajské masáže, stánky s merchandise a další zábavné aktivity.

/Zajímavosti z festivalu a foto najdete zde/

PLAY FAST OR DON'T

30. – 31. července – Play Fast or Don´t , Festival park, NOVINKA
Trocha tvrdé muziky v podobě hardrocku, hardcoru nebo metalu.

MOTOSRAZ IRON BIKERS

30. července - 1. srpna - Motosraz Iron Bikers - bývalé kasárny Chlumec n. C.
Na sraz můžete dorazit už v pátek ráno, ale oficiálně bude zahájen rockotékou DJ Mescalera. Během srazu vás čeká společná vyjížďka na letiště do Kobylic, kaskadérské vystoupení Pepy Sršně, soutěž o největšího tvrďáka, závody v páce či na elektrickém býku, v nočních hodinách pak miss mokré tričko a mistr mokré slipy. Hudebně budou sraz provázet kapely Motörhead revival, Top rock revival, Kabát-Tribute, Komunál, Dymytry, De Bill Heads a R+Members Club.

/Podrobnosti najdete zde/ Foto z akce si prohlédněte zde/

HIP HOP KEMP

19. – 21. srpna – Hip Hop Kemp, Festival park
Druhá ze stálic. Do Hradce se sjedou hip hopové špičky z celého světa. Pořadatelé připravili vystoupení více než dvou set rapperů a skupin, v čele s největší hvězdou festivalu, americkou skupinou Reflection Eternel, kterou tvoří rappeři Talib Kweli a Hi–Tek. Dále si účastníci festivalu budou moci vyzkoušet střílení z luku, z paintballové pistole, slaňování z hangáru, jízdu na laně, aquazorbing, zápasy v blátě, bungee jumping, vodní fotbal, sumo zápasy a řadu dalších atrakcí.

/Podrobnosti a loňské foto najdete zde/ VIDEO a foto si prohlédněte zde/

SLAVNOSTI KRÁLOVNY ELIŠKY

3. - 4. září, Slavnosti královny Elišky
Na pátek 3. září je připraven staročeský jarmark, průvod a ohňová show. Velké náměstí se v sobotu promění ve středověké tržiště s řemesly, divadlem i ukázkami práva útrpného. Vrcholem dění bude odpolední příjezd královny Elišky a večerní ohňové divadlo zakončené ohňostrojem. Malé náměstí bude žít jarmarkem, v Žižkových sadech se budou konat středověké hry a divadelní pohádky, v Šimkových sadech rytířské turnaje na koních. (čer)

/Foto z loňských slavností najdete zde/
Fotogalerii z ohňového průvodu i slavnosti si prohlédněte zde/


CIAF

4. - 5. září, letecký den Czech International Air Fest
Na hradeckém nebi se opět představí francouzský Breitling Jet Team na sedmi českých albatrosech nebo zástupci jordánského královského letectva se čtveřicí letounů Extra 300. Poprvé se v Hradci představí německá skupina Black Jacks na strojích JAK–52. Účast potvrdila letectva za čtrnácti zemí, přičemž celkem by se mělo objevit devět desítek letadel i vrtulníků. Areál letiště se po oba dny návštěvníkům otevře v 8 hodin, letový program potrvá od 11 do 17 hodin.

/Foto, video, články a on-line rozhovor s pořadateli najdete zde/

BIENÁLE VÝTVARNÉHO UMĚNÍ

podzim - Bienále výtvarného umění Hradec Králové, NOVINKA
Umělecká díla zasazená do netradičního prostoru vytvoří kouzelnou atmosféru. Ve Festival parku se představí díla asi patnácti až dvaceti mladých tvůrců - a to z České republiky, z Polska, Německa, Slovenska a Rakouska. Nepůjde jen o sochy či plastiky, ale také o umělecké 3D objekty nebo velkoformátová plátna a audio i video projekce.

/o prvním ročníku výtvarného "festivalu" se dočtete zde/

TRUCKFEST

10. - 12. září - Truckfest, Festival park
Již podesáté se uskuteční setkání majitelů a obdivovatelů obřích automobilů. První den bude zasvěcen příjezdu účastníků, přípravě a čištění vozidel. K zhlédnutí budou vozy české, evropské, ale i americké, které nemají fanoušci možnost běžně vídat na našich silnicích. Na sobotní jedenáctou hodinu je tradičně připravena spanilá jízda od letiště k Březhradu, které se zúčastní až dvě stě trucků. Čeká vás i jízda zručnosti, sprint na 220 metrů a soutěž o nejhezčí truck.

/Foto a info o Truckfestu najdete zde/

DOŽÍNKY

18. září, Královéhradecké krajské dožínky, Šimkovy sady
Dožínky mají dlouholetou tradici. Je to poděkování za sklizeň i oslava práce, která v jiném odvětví nemá obdoby, protože zemědělci obdělávají půdu, živí národ. Udělovala se ocenění v soutěži „Regionální potravina“ pro Královéhradecký kraj. Lidé mířili do Šimkových sadů za odpočinkem, zábavou, ale i na nákupy, kde prim hrál burčák. Zpívalo se s cimbálovou muzikou, ochutnávaly se slovenské speciality, jako například brynzové halušky, ovčí sýry nebo slovenská kapustnica. Děti lákala živá zvířata, například osel, ovce, koně nebo krávy. Mnozí sledovali práci s ovčáckým psem nebo show s koňmi.

/Vše o akci a foto najdete zde/

SVATOVÁCLAVSKÉ SLAVNOSTI

28. září, Svatováclavská přehlídka a žehnání koním, Velké náměstí
Svatováclavská přehlídka koní bude k vidění na Velkém náměstí v Hradci Králové. Součástí programu budou ukázky vysoké jezdecké školy, dobových kostýmů, tradiční jarmark a žehnání koní. Novou tradicí je ruční zvonění na unikátní zachovanou Katedrální soustavu gotických zvonů a městský zvon Augustin.

LETNÍ PARKET VÝRAVA

květen - září - Letní parket ve Výravě
Hitem Letního parketu ve Výravě bude britská kapela Smokie 11. června. V červnu zahraje Monkey Business písničkář Jakub Smolík. Během dvou prázdninových měsíců si vybere každý ze svých oblíbenců: Tublatanka, Horkýže Slíže, Vypsaná fiXa, Dan Nekonečný a Šum svistu, Žlutý pes, Walda Gang, Nightwork, Divokej Bill, Hárlej, UDG a Gaia Mesiah.

Na programu jsou také dva prázdninové festiválky. První, Revival fest, zavzpomíná na Deep Purple, Rammstein, Pink Floyd a Depeche Mode, druhý s názvem Alternativa přivede do Výravy legendární Plastic People of Universe, Ivana Hlase, Luboše Pospíšila, Švihadlo, Hudbu Praha a Kurtizány z 25. Avenue.

/podrobnosti k programu najdete zde/

Máte akcí málo? Přinášíme další tipy ve východních Čechách:
Koncerty a festivaly na Chrudimsku najdete zde.

.

Festivaly, které se konaly na hradeckém letišti v roce 2009:


Zde najdete více o jednotlivých akcích včetně bohatých fotogalerií.


Metalomanie, Rock for People (video, foto, souhrnné články), Summer of Love (foto, články), Hip Hop Kemp (fotoreportáž), Semtex festival, Truckfest (fotogalerie)


.

Další letní společenské akce, koncerty a festivaly za rok 2009 na Královéhracku si prohlédněte zde:
Vyznavači zábavy se připravují na festivalové léto

.

Autor: Zuzana Škvrnová

27.5.2010
SDÍLEJ:

SERVIS

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Ostatní specialisté a 15 450 Kč

Vedoucí provozu školních jídelen a menz VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15450 kč, mzda max. 23320 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY - 8. platová třída dle NV č. 564/2006 Sb., mzda 15 450,- Kč - 23 320,- Kč, Pracovní poměr na dobu určitou. , Kontakt - Mgr. Radka Lokvencová, ředitelka školy; tel.: 491 428 345 (od 9:00 hod. do 13:00 hod.), e-mail: zstgmnachod@zstgmnachod.cz (zaslání životopisu).. Pracoviště: Základní škola t. g. masaryka náchod, bartoňova 1005, Bartoňova, č.p. 1005, 547 01 Náchod 1. Informace: Radka Lokvencová, +420 491 428 345(od9:00hod.do13:00hod.).

Výroba - Výroba Seřizovači 18 000 Kč

Seřizovači a obsluha číslicově řízených strojů OBRÁBĚČ/-KA KOVŮ (obrobna) - vrtačka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 23000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní poměr na dobu určitou (6 měsíců) s možností prodloužení na dobu neurčitou. Nástup možný ihned., Požadavky: min. vzdělání vyučení v technickém oboru, znalost a schopnost pracovat dle výkresové dokumentace, znalost měření, fyzická zdatnost, zdravotní způsobilost pro práci., Nabízené výhody: 5 týdnů dovolené, příspěvek na stravování, příspěvek na dojíždění, příspěvek na penzijní spoření po jednom roce trvání zaměstnání., Kontakt zasláním životopisu na e-mail: pavel.brandejs@ammann-group.com. Pracoviště: Ammann czech republic a.s., Náchodská, č.p. 145, 549 01 Nové Město nad Metují 1. Informace: Pavel Brandejs, +420 491 476 265.

Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 19 000 Kč

Číšníci a servírky ČÍŠNÍK/SERVÍRKA (CD BAR). Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dělené směny, úvazek: . Mzda min. 19000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní poměr na dobu neurčitou. Nástup možný ihned. Pozice je vhodná i pro absolventy/-ky., Praxe vítána., Kontakt telefonicky - paní Bednářová Dagmar, tel.: 737 586 150.. Pracoviště: Maretons cz s.r.o. - provozovna, třída T. G. Masaryka, č.p. 55, 552 03 Česká Skalice. Informace: Dagmar Bednářová, +420 737 586 150.

Výroba - Lakýrníci a natěrači kovů, kovových výrobků 25 000 Kč

Lakýrníci a natěrači kovů, kovových výrobků LAKÝRNÍK/-ICE. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní poměr na dobu neurčitou, nástup možný ihned. , Náplň práce: lakování konstrukcí světelných reklam, míchání barev se zaučením., Výhodou: řidičský průkaz skupiny B, vzdělání v oboru nebo praxe, manuální zručnost, spolehlivost a samostatnost., Nabízíme: nástupní plat 25 000-28 000 Kč hrubého (dle zkušeností a schopností) + osobní ohodnocení, 13. plat, částečně dotované stravování, věrnostní odměny., Kontakt zasláním životopisu na e-mail: drapacova.klara@eldr.cz. Pracoviště: Elektro drapač s.r.o., Žďárecká, č.p. 177, 549 32 Velké Poříčí. Informace: Klára Drapačová, .


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Malé letní divadlení v Broumově.

Divadelní festival pod širým nebem

DO NÁCHODA se vrátil zdejší rodák, spisovatel Josef Škvorecký. Od května ho připomíná socha na Masarykově náměstí.

Výstava připomíná slavného rodáka

Tři šelmy na útěku a zbytečná smrt pod koly expresu: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 16. července 2018.

Obžalovaný tvrdí, že dívku nezneužíval. Prý o ni pečoval a nechával ji přespávat

Hradec Králové - „To, co je uvedeno v obžalobě, je samý lživý nesmysl,“ prohlásil v pondělí u Krajského soudu v Hradci Králové sedmašedesátiletý muž, který se zodpovídá z toho, že ubližoval čtyřem nezletilým děvčatům. Některá z nich byly jeho vnučky.

Opilá výtržnice nadávala sousedům

Policko - Zcela nevhodně se chovala žena, která v podroušeném stavu nadávala svým sousedům.

Školní spoj ve stromě a kosení jako české tchai-ťchi: zhlédněte videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 13. až 15. července 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT