Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Galerie o prázdninách patří dětem a rodičům

Náchod – Galerie výtvarného umění v Náchodě nepořádá pouze výstavy rozmanitých žánrů, ale snaží se k výtvarnému umění přitáhnout také děti, mládež a jejich rodiče. Interaktivní programy pro školní skupiny k právě probíhajícím výstavám se staly již tradičními a jsou také s oblibou navštěvovány nejenom dětmi, ale i učiteli.

21.7.2011
SDÍLEJ:

Galerie o prázdninách patří dětem a rodičům.Foto: Archiv galerie

Letní program rozvíjí fantazii

Vzhledem k tomu, že o letních měsících bývá skladba návštěvnosti odlišná než v běžném školním roce, připravila galerie na letošní prázdniny vzdělávací a tvůrčí dílny především pro rodiče s dětmi, které v nich mají rozvíjet nejenom hravost a fantazii, ale také vzájemnou komunikaci a porozumění.

„Od začátku prázdnin až do 4. září jsou na ochozu zámecké jízdárny vystaveny obrazy, kresby a koláže náchodského rodáka Luboše Janaty. Na ochozu je pro návštěvníky připraven kubistický kufřík, kde najdou vše potřebné pro tvůrčí dílnu. Po celou dobu zde návštěvníci mohou společně se svými dětmi hledat, poznávat, hrát si a tvořit umělecká díla za pomocí pracovních listů,“ říká kurátor galerie Vlastislav Tokoš.

Pracovní list dostává každá rodina ke vstupence zdarma. Uvnitř těchto listů se seznámí s kubistickým směrem jako takovým, i jeho projevy v malířství, sochařství, architektuře, nábytku a designu a také připomene významné památky a osobnosti našeho regionu. „Záleží už jenom na návštěvnících, jak samoobslužný interaktivní program s názvem Kubistický kufřík se svými dětmi využijí,“ říká Vlastislav Tokoš.


Výtvarné cestování po světě: Austrálie


Galerie pro návštěvníky připravila rovněž netradiční výtvarné cestování po světě, kde se mohou seznámit nejenom s těmi nejznámějšími malíři a technikami na jednotlivých kontinentech, ale také tvořit po způsobu jednotlivých světadílů.
„První výtvarná dílna proběhla 7. července, kde jsme s dětmi a jejich rodiči cestovali po Evropě a vyzkoušeli jsme si vytvořit vitráž na pergamenový papír. Na další cestovaní tentokrát po Austrálii můžete do galerie zavítat právě dnes a těšit se můžete na výtvarný styl australských domorodců, na malbu technikou tečkování,“ zve Vlastislav Tokoš na dnešní dopoledne, kdy od 9:30 do 11 hodin se zde koná druhé netradiční výtvarné cestování po světě, jež tentokrát zavede zájemce za uměním nejmenšího kontinentu.

Na srpen jsou připraveny další tři cykly – 4. srpna to bude Asie a kouzlo kaligrafie, 18. srpna masky Afriky a 30. srpna Amerika (Akční malba, v případě ošklivého počasí pop-art).

Podrobnější program s dalšími informacemi a závaznou přihlášku můžete nalézt nawww.gvun.cz . Zájemci se také mohou přihlásit telefonicky na čísle 491 423 245 nebo e-mailem na adrese mesnerova@gvun.cz

21.7.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Noční jezdec se posilnil alkoholem. Hlídka ho zastavila poblíž domu

Ilustrační foto

Obrat v zápase režíroval Klesl

NAŠI PRVŇÁCI z Montessori základní školy Náchod a ZŠ Zbečník

Náchodsko - Každou středu vám představíme čerstvé prvňáčky z našeho regionu.

TIP LIGA: Vítězem devátého kola je Josef Jirásek

Náchodsko - Suverénním vítězem 9. kola se stal JOSEF JIRÁSEK z Horní Radechové, který zariskoval a to mu vyneslo výborných 16 plusových bodů.

První loupež se povedla, druhá skončila fiaskem. Dostal sedm let

Náchod, Hradec Králové - Sedm let vězení udělil soud 30letému Lukáši Tichému za dvě loupeže u náchodského Kauflandu.

Bílé pláště dnes lékaři neobléknou

Královéhradecko - Praktičtí lékaři dnes budou stávkovat. Chtějí upozornit na málo peněz, které jdou do ambulancí, zavedení elektronických receptů a nadbytečné papírování.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení