VYBRAT REGION
Zavřít mapu

"Hraběnky" uspořádaly pátý Martínkovický košt

Martínkovice /FOTOGALERIE/ – V sobotu 12. února uspořádal místní spolek, který si říká Hraběnky, pátý ročník veřejností oblíbeného Martínkovického koštu.

15.2.2011
SDÍLEJ:

Vítězové pátého ročníku Martínkovického koštu.Foto: Josef Thér

Do soutěže o hodnocení destilátů z domácí produkce v kategoriích slivovice, calvados, hruškovice a ostatní směs přihlásili účastníci celkem 69 vzorků. Nejvíce přihlášených destilátů navzdory tomu, že rok 2010 úrodě švestek nepřál, bylo v kategorii slivovice (28 vzorků), dále pak v kategorii calvados (20 vzorků). Méně destilátů bylo přihlášeno do kategorie hruškovice a ostatní směs, v prvém případě to bylo 10 vzorků a ve druhém případě pak 11 vzorků.

Přihlášené destiláty v jednotlivých kategoriích hodnotila pětičlenná odborná porota. Přítomná veřejnost pak mohla za mírný poplatek koštovat a účastnit se samostatného diváckého hodnocení.

Z odborného hodnocení poroty vzešly jako nejlepší tyto destiláty: slivovice přihlášená Janem Lorencem a hruškovice přihlášená Romanem Ledvinou, oba pánové byli domácími účastníky z Martínkovic. V kategorii Calvados byl nejúspěšnější vzorek přihlášený Karlem Šafrem z Bílé Třemešné, v kategorii ostatní směs pak vzorek přihlášený Václavem Maxou z Dobřenic.

Z hodnocení „koštující veřejnosti“ bez rozdílu kategorií vzešla jako nejlepší hruškovice přihlášená Pavlem Nentvichem z Božanova.

Součástí hodnocení byla i soutěž s názvem „Poznej si svůj košt“, kdy každý účastník, který do soutěže přihlásil destilát, měl možnost mezi všemi vzorky destilátů poznat si „ten svůj“. Této soutěže se zúčastnilo 24 diváků. Osm z nich si mezi 69 pouze číslem označenými vzorky ten „svůj“ destilát skutečně poznalo.

O narůstající popularitě Martínkovického koštu svědčí nejen přítomnost účastníků s přihlášenými vzorky z Martínkovi a okolních obcí, ale i například z obcí Policka nebo i z Hradce Králové.

O dobrou zábavu se přičinili nejen organizátoři s „velitelem“ Hraběnek a duší podobných akcí v Martínkovicích Františkem Hopem v čele, ale také všichni účastníci sami, kterým k tomu k tanci i poslechu hrála náchodská skupina „Klapeto“. (mpo)

15.2.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Sobotka - Náchod B

Ve šlágru kola slavila úspěch kostelecká taktika

Počítání volebních hlasů.

V hradeckém kraji vystavili voliči účet i architektům krajské koalice

Těším se na to, co mi život přinese nového, říká Soňa Marková

Náchod - “Výsledky voleb jsou pro mě osobně a hlavně pro KSČM velkým zklamáním. Nečekali jsme, že se hlasy přesunou tak významně ke stranám, které jsou spíše populistické. Ale voliči rozhodli,” říká poslankyně za KSČM Soňa Marková.

Triumf ANO, debakl levice, Bělobrádek uhájil křeslo o 173 hlasů

Královéhradecký kraj - Volby do Poslanecké sněmovny na území Královéhradeckého kraje de facto kopírovaly výsledek v celé České republice. Drtivým způsobem vyhrálo hnutí ANO, těžkou porážku utržily levicové strany.

Volební účast v kraji převýšila celostátní průměr. Na 12. mandát to nestačilo

Hradec Králové - Lidé v Královéhradeckém kraji jsou odpovědnější a k volbám jich chodívá více, než je celostátní průměr. Letos k volebním urnám dorazilo 63,25 procenta oprávněných voličů.

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Královéhradecko /ROZHOVOR/ - Lídr královéhradecké krajské kandidátky ČSSD Jan Birke svůj post poslance obhájil, ale po skončení voleb a sečtení hlasů bylo vidět, že k radosti má daleko.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení