Celý den účastníci probírali problematiku fotografování a všichni příznivci tohoto oboru si předávali zkušenosti a rady jak se chovat v určitých světelných podmínkách.

Během programu představil Miroslav Duch své fotografie doplněné zajímavým vyprávěním ze své cesty po Jižní Africe.

Velký zájem vzbudila projekce fotografa Ctibora Košťála, který promítnul soubor „Pohledy do světových krajin očima fotografa“, v níž představil snímky z cest po exotických krajinách.

Pro všechny zájemce, kteří si sebou přinesli svůj fotoaparát byl uspořádán praktický workshop při kterém vystoupila na pódiu kapela Relax Band a všichni měli možnost vyzkoušet si focení ve specifických podmínkách a poprat se tak s barevným nasvícením scény, v které se běžně koncerty pořádají.

Jelikož zájem o fotografování stoupá, přibývá i zájemců o tato setkání a tak i letošní ročník skončil s kladným hodnocením a dotazy kdy se bude něco podobného opět pořádat.

Setkání fotografů se konalo za finančního přispění Královéhradeckého kraje a Kulturního a informačního střediska Hronov. Projekt byl i spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis. (jim)