VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hudební festivalová mánie ve Východních Čechách

Východní Čechy /POZVÁNKA NA FESTIVALY/ - Festivalová sezóna se pomalu blíží a také na Chrudimsku se dá najít pár akcí, na kterých by příznivci dobré hudby neměli chybět. Přinášíme seznam hudebních a kulturních akcí, které můžete navštívit.

15.5.2009
SDÍLEJ:

Vrcholem Studnice festu 2008 bylo vystoupení kapely Sunshine. Foto: Radek Pavlík

PO CELÉ LÉTO

Léto s Rychtářem 2009

Termíny: viz. program

Místo konání: Amfiteátr Rychtář (vedle pivovaru Rychtář v Hlinsku)

PROGRAM 2009

27.06. HARLEJ + ALKEHOL 20:00 (vstup od 18:00)
Oblíbené rockové kapely Harlej a Alkehol se v roce 2009 představí publiku v hlineckém amfiteátru vůbec poprvé. Navíc se vystřídají během jednoho večera na společném koncertu, který tedy nabídne dvojnásobnou porci rocku. Obě skupiny v minulém roce vydaly nová alba, staré známé osvědčené písně budou tak doplněné o aktuální novinky. Tato první akce odstartuje již sedmý ročník koncertů pod hlavičkou Léto s Rychtářem. Během ní budou znít pivovarem tématické písně jako Hospodo nalejvej, Pivo dělá hezká těla, ale i samozřejmě další hity Svařák, Pověste ho vejš, Zfetovanej a mnoho dalších. Program večera bude možná ještě doplněn:).

11.7. RYCHTÁŘ FEST: 16:00 (vstup od 14:00)
Hrají: HORKÝŽE SLÍŽE, STO ZVÍŘAT, UDG, SKYLINE, PRAGUE SKA CONSPIRACY, IMODIUM
Tradiční jednodenní festival Rychtář Fest (dříve Rychtář open air) nabídne letos nejzajímavější program ve své historii. Po roce se do hlineckého amfiteátru vrátí slovenské hvězdy Horkýže Slíže, které ovšem doprovodí další neméně populární skupiny. Rockový styl doplní hlineckému publiku velmi dobře známí UDG, kteří v rámci Léta s Rychtářem vystupují pravidelně od prvních ročníků. Ti se od mladé začínající kapely propracovali na špičku české hudební scény a k vyprodaným sálům. V jejich stopách pokračuje další účinkující, Imodium.
Ovšem velký zájem jistě vzbudí premiérový koncert legendární přední české SKA skupiny Sto Zvířat a také představené elektronické partičky Skyline s novou zpěvačkou Markou Rybin. Ta přešla ke skupině v minulém roce po rozpadu její původní skupiny Gaia Mesiah, a svým jedinečným projevem podtrhuje již tak energické koncerty. Posledním potvrzeným účinkujícím jsou soulově naladění Prague SKA Conspiracy, kteří se na Hlinecku představí úpně poprvé, ač k předním českým SKA skupinám patří mnoho let. Tedy kromě Marky Rybin se ten večeř představí ještě jako zpěvačka charismatická Marianna.


14.8. TŘI SESTRY + MZH, E!E, Doctor P.P. 19:00 (vstup od 18:00)
Každej den jsou na kovárně a každý rok v Hlinsku! Ano, Tři Sestry patří neodmyslitelně do pivovarského amfiteátru Léta s Rychtářem. Jejich koncerty zde patří k těm nejpovedenějším a každý rok se tak odehrává skvělý večírek v doprovodu Fanánka, Magora, Supice a dalších. Ti z původně hospodské skupiny udělali český koncertní fenomén, který s přehledem vyprodá i velkou sportovní halu v Praze. Ovšem skupina se stejně cítí nejlépe na běžných kulturákových pódiích a na letních parketech, a tak každoročně vyráží na nekonečné turné. V pauzách mezi koncerty skládají a natáčejí desky, kterých mají na svém kontě neuvěřitelných dvacet. Tedy modlete se pro partu, dejte si sedm Rychtářů a jednu zelenou, jezděte autobusem, válčete s Turkem, vzpomínejte na Sahulu a bacha na hrábě! Život je takovej a jinej nebude, hlavně že je večírek:), který doplní tradiční předkapely.


29.8. DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ PIVOVARU RYCHTÁŘ 14:00
vstupné: zdarma
Vystoupí: MIG 21, MARIE ROTTROVÁ & Neřež, TLESKAČ, DEBILL HEADS, RYBIČKY 48, HUDBA PRAHA a mnoho dalších …
A opět uplynuly dva roky od tradiční akce - Den otevřených dveří pivovaru Rychtář. Tedy 29. srpna proběhne v celém areálu hlineckého pivovaru další ročník oblíbené slavnosti k oslavě výročí uvaření první várky piva Rychtář. Letos slavíme 96 let! Na nádvoří pivovaru Vás bude bavit během dne folklórní program s mnoha soutěžemi a exkurzemi pivovarem, který završí tradiční taneční večer se skupinami Trampoty a Artur. Podium v přilehlém amfiteátru nabídne vystoupení mnoha hudebních kapel - můžete se těšit na showmana a herce Jirku Macháčka se skupinou Mig21, jedinečné vystoupení mnohonásobné zlaté slavice Marie Rottrové, rockové Debill Heads, Tleskače a další.
Jako vždy, vstup na celý program Dne otevřených dveří pivovaru Rychtář je zdarma. Připraveno bude mnoho výčepů se všemi pivy značky Rychtář včetně výročního speciálu a také spousta pochutin.

KVĚTEN

Hardcore Extreme Days IV.

Termín: 15. - 17.5.2009

Místo konání: na Konopáči u Heřmanova Městce.

Vystoupí skupiny:
Krucipüsk, Morčata na útěku, Status Preasent, Konflikt (SK), S.I.N.S.I.D.E., Gun To Pigs, Treron, Promile, D.O.P.

Na programu je také vystoupení studia HELL (pekelná show s věšením lidí za kůži na řeznické háky), vyjížďka na tankodrom, TATTOO - tetování a piercing v areálu srazu (MOTO TATTOO Pardubice), Demolition cars, gumovací klec, extrémní soutěže, strip-show.

PROGRAM

PÁTEK:
18.30 - GUN TO PIGS (hardcore/Heřmanův Městec), 20.00 - PROMILE (punk-metal/Pardubice), 22.00 - MORČATA NA ÚTĚKU (violence-world music/Brno), 24.00 - S.I.N.S.I.D.E (metalcore-thrash/Pardubice).

SOBOTA: 16.00 - TRERON (hard rock-metal/Ronov nad Doubravou), 18.30 - D.O.P. (metalcore/Ždár nad Sázavou), 20.00 - KONFLIKT (SK -punk-rock/Slovensko), 21.30 - STUDIO HELL -věšení lidí za kůži na řeznický háky, 22.00 - KRUCIPÜSK (hard-rock/Liberec), 24.00 - STATUS PRAESENTS (metal-hardcore/Praha)

www.hardcore83.cz

ČERVENEC

YANDEROV 2009

Temín: 2. – 5. července 2009

Místo konání: Přírodní areál fotbalového hřiště Janderov u řeky Chrudimky

Hudební festival Yanderov, pořádaný každoročně občanským sdružením Šance pro Tebe, je výjimečnou kulturní událostí s dlouholetou tradicí. Jedná se o nevýdělečnou akci s volným vstupem, na jejíž přípravě a organizaci se podílí řada dobrovolníků. Hlavní myšlenkou festivalu je podpora začínajících hudebníků.

Festival využívá léty osvědčenou dramaturgii. Každý den festivalu vystupují 3 – 4 začínající kapely a jedna známější skupina. Mladí začínající hudebníci tu mají možnost vyzkoušet si hrát na velkém jevišti. Zařazením známějších umělců je sledováno vedle zvýšení posluchačského zájmu také možnost zprostředkovat začínajícím kapelám přímou konfrontaci se zkušenějšími kolegy.

Přírodní areál fotbalového hřiště Janderov u řeky Chrudimky: Je zde možné stanovat, umýt se, pro návštěvníky je připraveno občerstvení. Areál je dostupný pěšky po turistické stezce z chrudimského nádraží proti proudu řeky Chrudimky směrem na Slatiňany (cca 30 minut chůze) nebo autem z Chrudimi po hlavní silnici směr Slatiňany, cca 500 metrů za koncem města odbočkou vlevo.

Program 14. ročníku se připravuje.

www.yanderov.cz

Studnice fest 2009

Termín: 24. - 25.7.2009 /začátek: 24.7. 16:00 (areál otevřen od 15:00)/

Místo konání: areál Cihelka, Hlinsko v Čechách

SNÍMKY Z LOŇSKÉHO ROČNÍKU NAJDETE V GALERII!

Vystoupí kapely (dosud potvrzené):
Green Frog Feet (DE)
Skyline
Krucipüsk
Sunshine
Znouzectnost
Airfare
The Prostitutes
Tleskač
Volant
Dukla Vozovna
Fast Food Orchestra
The Slots
Imodium
No Heroes
Emoce
Silence Fini
Disco Balls

Doprovodný program: Samozřejmě, že nejen hudba se bude starat o Vaši zábavu. Připravujeme i další doprovodné akce. Po úspěších na předchozích ročnících budou opět připraveny minimálně 3 stolní fotbálky, dále se můžete těšit na čajovnu či další stánky s tričky apod. Po loňském sobotním turnaji ve stojním fotbálku, na který byly kladné ohlasy, se můžetě těšit na jeho 2. ročník :-)

Podrobnější program a další info se připravuje.

www.studnicefest.cz

Pro hudební "fajnšmekry"

VI. ročník hudebního festivalu Tomáškova Novákova hudební Skuteč

Termín konání: 17. - 31. 5.

MOZARTOVA KORUNOVAČNÍ MŠE

V. J. TOMÁŠEK: Předehra op. 38,
V. NOVÁK: Slovácká suita, op. 32, část 2 – Mezi dětmi
W. A. MOZART: Koncert pro klarinet A dur
W. A. MOZART: Korunovační mše C dur (pro sóla, sbor a orchestr)
Jihočeská komorní filharmonie České Budějovice, Irvin Venyš - klarinet
Český filharmonický sbor Brno
sólisté: Kateřina Hájovská – soprán, Petra Nová – alt,
Aleš Voráček – tenor, Olexandr Ben - bas
PS Rubeš Skuteč, Komorní sbor při ZUŠ Skuteč
Dirigent: Hynek Farkač
Neděle 17. 5. 2009 - 16 hodin, velký sál KKS

ČARDÁŠOVÁ PRINCEZNA – EMMERICH KALMÁN
Slezské divadlo Opava
Úterý 19. 5. 2009 - 19 hodin, velký sál KKS

MEZINÁRODNÍ PŘEHLÍDKA DĚTSKÝCH
A MLÁDEŽNICKÝCH PĚVECKÝCH SBORŮ

I. Koncert účastníků mezinárodní přehlídky
Přípravný pěvecký sbor Liduška – ZUŠ V. Nováka Skuteč
Fiori Cantanti – ZUŠ Chrudim, Pardubický dětský sbor Iuventus Cantans
Pátek 22. 5. 2009 - 18 hodin, velký sál KKS

FESTIVAL POD ŠIRÝM NEBEM
Májový jarmark & Přehlídka dechových souborů ZUŠ
Součástí programu bude festivalový průvod městem a vystoupení mažoretek.
Sobota 23. 5. 2009 - 9 hodin, Palackého náměstí

Podrobnější přehled všech festivalů pro Hradecko najdete zde:
Vyznavači volné zábavy se připravují na festivalové léto

Co se na léto na Hradecku chystá:

Přehled velkých hudebních i divadelních akcí či srazů, které se na Hradecku pro letošní rok chystají:

* Smiřický hrnec 2009 – 13. 6., fotbalový stadion ve Smiřicích
*  Divadlo Evropských regionů – 21. – 30. 6., v celém centru Hradce
*  Rock for people – 3. – 6. 7., areál Festival parku
*  Drumska – 10. – 11. 7., areál Festival parku - ZRUŠENO
*  Motosraz IRON BIKERS 2009 – 31. 7. – 2. 8., Chlumec nad Cidlinou
*  Folk a country – 7. – 8.8., areál Festival parku, ZRUŠENO
*  Hip Hop Kemp – 20. – 22. 8., areál Festival park
*  Semtex festival – 29. 8., areál Festival parku
*  Czech Truckfest – 11. – 13. 9., areál hradeckého letiště
*  Jazz goes to town - termín upřesníme, v ulicích města

15.5.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Potravinářství - Potravinářství Potravinářský dělník 16 000 Kč

Obsluha strojů na zpracování a konzervování masa a ryb OPERÁTOR/-KA VE VÝROBĚ. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: OPERÁTOR/-KA VE VÝROBĚ - práce při zpracování masa a masných výrobků, balení výrobků apod., Zaměstnanecké výhody: finanční benefity formou cafeterie jednou za 3 měsíce, odměna za doporučeného zaměstnance, možnost nákupu výrobků za sníženou cenu, každý měsíc balíček z výrobků společnosti, podnikové dotované stravování, příspěvek na penzijní připojištění, možnost ubytování, odměny při pracovních a životních jubileích., Kontakt - Mgr. Belančinová Katarína, tel.: 491 419 418 (Po - Pá od 06:00 hod. do 14:30 hod.), e-mail: personalni@skalican.cz (zaslání životopisu)., Místo výkonu práce: Zelená 226, Česká Skalice.. Pracoviště: Skaličan a.s., Zelená, č.p. 226, 552 03 Česká Skalice. Informace: Katarína Belančinová, +420 491 419 418(Po-Páod06:00hod.do14:30hod.).

Gastronomie - Gastronomie Pomocníci v kuchyni 6 100 Kč

Pomocníci v kuchyni POMOCNÁ SÍLA DO KUCHYNĚ. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 6100 kč, mzda max. 8000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovněprávní vztah: pracovní poměr nebo dohoda o pracovní činnosti na dobu určitou. Zkrácený pracovní úvazek na 20 hod. týdně., , Náplň práce: pomocné práce v kuchyni, příprava jídla, úklid kuchyně a prostor v restauraci., , Kontakt - paní Bulánková Marie, tel.: 731 259 157 nebo osobně na adrese provozovny: Svinišťany 1 (Motorest U LÍPY).. Pracoviště: Muneris mb s.r.o. - provozovna motorest u lípy, 552 04 Chvalkovice v Čechách. Informace: Marie Bulánková, +420 731 259 157.

Administrativa - Administrativa Ostatní odborní pracovníci v 20 000 Kč

Ostatní řídící pracovníci v oblasti správy podniku, administrativních a podpůrných činností VEDOUCÍ TECHNICKÝCH SLUŽEB ČESKÁ SKALICE. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 40000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Obecné předpoklady pro výkon činnosti vedoucího odboru Technických služeb: státní občanství ČR, popřípadě občan cizí státní příslušnosti s trvalým pobytem v ČR; minimální věk 18 let; způsobilost k právním úkonům; bezúhonnost., Kvalifikační předpoklady: minimálně středoškolské vzdělání; nejméně tříletá praxe na vedoucí pozici., Požadované dovednosti: organizační schopnosti; schopnost vést větší pracovní kolektiv; organizace práce, zadávání úkolů, kontrola jejich plnění; umění jednat s lidmi, příjemné vystupování; uživatelská znalost práce na PC; spolehlivost; praxe v oboru vítána; ochota dále se vzdělávat., Hlavní pracovní náplň: organizace práce pracovníků odboru technických služeb; zajišťuje správu komunikací, úklid města, provoz veřejného osvětlení, správu hřbitovů, zimní údržbu, péči o zeleň; plní úkoly, které má uložené od zastupitelstva města, městské rady, starosty., Náležitosti přihlášky:, * písemná přihláška splňující výše uvedené požadavky a obsahující, - jméno, příjmení a titul, datum a místo narození, státní příslušnost, místo trvalého pobytu, číslo občanského průkazu nebo číslo dokladu o povolení pobytu, datum vyhotovení s osobním podpisem,, - telefonní číslo a e-mailovou adresu,, * životopis s přehledem o dosavadních zaměstnáních a odborných znalostech a dovednostech,, * výpis z evidence rejstříku trestů ne starší než 3 měsíce; u cizích státních příslušníků též obdobný doklad osvědčující bezúhonnost vydaný domovským státem; pokud takový doklad domovský stát nevydává, doloží se bezúhonnost čestným prohlášením,, * ověřená kopie dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání,, * kopie dalších dokladů o absolvování odborných kurzů nebo jiného vzdělání,, * stručný motivační dopis., Zaměstnanecké výhody: příjemné pracovní prostředí; možnost podílet se na rozvoji města; příplatek za vedení zaměstnanců a osobní ohodnocení; stálá pracovní doba; zajímavá a pestrá práce; 5 týdnů dovolené + 2 dny placeného zdravotního volna; příspěvek na penzijní připojištění, dovolenou, ošatné; stravenky; další benefity vyplývající z kolektivní smlouvy., , Písemnou přihlášku s výše uvedenými obsahovými náležitostmi a doklady doručte nejpozději do pátku 17. 8. 2018 do 11:00 hod. na adresu: město Česká Skalice, třída T. G. Masaryka 80, 552 03 Česká Skalice nebo osobně na sekretariát Městského úřadu v České Skalici, vchod A, 1. patro. Obálku označte "výběrové řízení - Vedoucí technických služeb"., Zasláním přihlášky do výběrového řízení společně s výše požadovanými materiály dáváte souhlas s využitím osobních údajů v nich obsažených pro posouzení uchazeče a administraci výběrového řízení. Po skončení výběrového řízení budou všechny obdržené písemné materiály vráceny poštou na adresu trvalého bydliště zájemců o danou funkci., Důležité upozornění: vybraní uchazeči, kteří budou nejlépe splňovat podmínky pro výběrové řízení a doloží v termínu požadované dokumenty, budou pozváni na výběrovém řízení, které se uskuteční v pátek 23. 8. 2018. Případní zájemci o výše uvedenou funkci berou na vědomí, že si zadavatel vyhrazuje právo provést předběžný výběr z těch, kteří podali přihlášku do výběrového řízení a kteří budou k vlastnímu výběrovému řízení pozváni. Vyhlašovatel si vyhrazuje právo nevybrat žádného z kandidátů, případně pracovní místo neobsadit bez udání důvodu., , Bližší informace podá starosta města na telefonu 491 490 011 nebo starosta@ceskaskalice.cz. Pracoviště: Město česká skalice, třída T. G. Masaryka, č.p. 80, 552 03 Česká Skalice. Informace: , .

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 18 810 Kč

Sociální pracovníci specialisté v oblasti veřejné správy ODBORNÝ REFERENT / ODBORNÁ REFERENTKA ODBORU SOCIÁLNÍCH VĚCÍ A ZDRAVOTNICTVÍ. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18810 kč, mzda max. 28320 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Město Broumov vyhlašuje podle § 7 zákona č. 312/2002 Sb. výběrové řízení na funkci odborného referenta odboru sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu Broumov, - pracovní poměr na dobu určitou (zástup za mateřskou a rodičovskou dovolenou - srpen 2020), - termín nástupu: 01.09.2018 (případně po dohodě), - druh práce: správní činnosti v oddělení sociálně-právní ochrany dětí , - místo výkonu funkce: správní obvod obce s rozšířenou působností, - platové podmínky: dle uznané odborné praxe (10. platová třída), , - předpoklady pro vznik pracovního poměru: dosažení věku 18 let; způsobilost k právním úkonům; státní občanství České republiky, popřípadě cizí státní občanství a trvalý pobyt v České republice; bezúhonnost; ovládání jednacího jazyka; vysokoškolské vzdělání v bakalářském studijním programu nebo vyšší odborné vzdělání, , - odborná způsobilost podle § 110 z. č. 108/2006 Sb., o sociálních službách; praxe sociálního pracovníka na úseku sociálně-právní ochrany dětí, případně v jiné oblasti sociální práce, vítána; dobrá komunikativnost, pečlivost, časová flexibilita, asertivita; orientace v právních předpisech na úseku sociálních věcí; znalost uživatelské práce s PC - Word, Excel, elektronická pošta, internet, datové schránky; řidičské oprávnění skupiny B , , - místo, způsob podání přihlášky: písemné přihlášky se podávají osobně v podatelně Městského úřadu Broumov, případně se zasílají poštou, a to na adresu uvedenou v tomto oznámení, , - adresa pro zaslání přihlášky: Městský úřad Broumov, Ing. Eva Blažková, MPA, tajemnice MěÚ, třída Masarykova 239, 550 01 Broumov, , - lhůta pro podání přihlášky: do 10.08.2018, , - obsah přihlášky: jméno, příjmení a titul uchazeče; datum a místo narození uchazeče; státní příslušnost uchazeče; místo trvalého pobytu uchazeče; číslo občanského průkazu nebo číslo dokladu o povolení pobytu, jde-li o cizího státního občana; datum a podpis uchazeče, , - k přihlášce se připojí tyto doklady: životopis, ve kterém uchazeč uvede údaje o dosavadních zaměstnáních a o odborných znalostech a dovednostech týkajících se správních činností; výpis z evidence Rejstříku trestů ne starší než 3 měsíce, u cizích státních příslušníků též obdobný doklad osvědčující bezúhonnost vydaný domovským státem, pokud takový doklad domovský stát nevydává, doloží se bezúhonnost čestným prohlášením; ověřená kopie dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání, , Bližší informace o nabízené pracovní pozici získáte u Mgr. Alice Benešové, zastupující vedoucí oddělení sociálně právní ochrany dětí (tel.: 491 504 325), či u Ing. Miloše Andrše, vedoucího odboru sociálních věcí a zdravotnictví (tel.: 491 504 332).. Pracoviště: Město broumov, třída Masarykova, č.p. 239, 550 01 Broumov 1. Informace: , .


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

V Novém Městě nejvíce zářili Indové a Slovák

Ilustrační foto

Osm let dotačního portálu kraje

Po stopách Babičky Boženy Němcové. Poznejte Staré bělidlo i Viktorčin splav

Náchodsko - Nejslavnější česká kniha se odehrává v místech, kde vyrůstala nejdůležitější česká spisovatelka. Vyrazit do východních Čech po jejích stopách patří k národním povinnostem.

Krkonoše mají novou turistickou atrakci

Pec pod Sněžkou /FOTO, VIDEO/ - V nadmořské výšce 1062 metrů nad mořem vyrostla originální novinka s úžasným výhledem na Krkonoše i pohledem do zákoutí přírody.

Šílenosti přilákaly prodavače z Moskvy i partičku z Hongkongu

Trutnov - Obscénní a extrémní divadlo loni přitáhlo na trutnovské Bojiště zástupce 65 národností. Rovněž letos skládá mozaiku účastníků jubilejního 20. ročníku nejtvrdšího hudebního festivalu pestrá národnostní paleta.

Hvězdní atleti v Novém Městě

Východní Čechy, Nové Město nad Metují - Hvězdy atletiky se v sobotu ukážou na stadionu Generála Klapálka v Novém Městě nad Metují, kde se koná 42. Velká cena. Dorazí zvučná jména z tuzemska i ze zahraničí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT