VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hudební festivalová mánie ve Východních Čechách

Východní Čechy /POZVÁNKA NA FESTIVALY/ - Festivalová sezóna se pomalu blíží a také na Chrudimsku se dá najít pár akcí, na kterých by příznivci dobré hudby neměli chybět. Přinášíme seznam hudebních a kulturních akcí, které můžete navštívit.

15.5.2009
SDÍLEJ:

Vrcholem Studnice festu 2008 bylo vystoupení kapely Sunshine. Foto: Radek Pavlík

PO CELÉ LÉTO

Léto s Rychtářem 2009

Termíny: viz. program

Místo konání: Amfiteátr Rychtář (vedle pivovaru Rychtář v Hlinsku)

PROGRAM 2009

27.06. HARLEJ + ALKEHOL 20:00 (vstup od 18:00)
Oblíbené rockové kapely Harlej a Alkehol se v roce 2009 představí publiku v hlineckém amfiteátru vůbec poprvé. Navíc se vystřídají během jednoho večera na společném koncertu, který tedy nabídne dvojnásobnou porci rocku. Obě skupiny v minulém roce vydaly nová alba, staré známé osvědčené písně budou tak doplněné o aktuální novinky. Tato první akce odstartuje již sedmý ročník koncertů pod hlavičkou Léto s Rychtářem. Během ní budou znít pivovarem tématické písně jako Hospodo nalejvej, Pivo dělá hezká těla, ale i samozřejmě další hity Svařák, Pověste ho vejš, Zfetovanej a mnoho dalších. Program večera bude možná ještě doplněn:).

11.7. RYCHTÁŘ FEST: 16:00 (vstup od 14:00)
Hrají: HORKÝŽE SLÍŽE, STO ZVÍŘAT, UDG, SKYLINE, PRAGUE SKA CONSPIRACY, IMODIUM
Tradiční jednodenní festival Rychtář Fest (dříve Rychtář open air) nabídne letos nejzajímavější program ve své historii. Po roce se do hlineckého amfiteátru vrátí slovenské hvězdy Horkýže Slíže, které ovšem doprovodí další neméně populární skupiny. Rockový styl doplní hlineckému publiku velmi dobře známí UDG, kteří v rámci Léta s Rychtářem vystupují pravidelně od prvních ročníků. Ti se od mladé začínající kapely propracovali na špičku české hudební scény a k vyprodaným sálům. V jejich stopách pokračuje další účinkující, Imodium.
Ovšem velký zájem jistě vzbudí premiérový koncert legendární přední české SKA skupiny Sto Zvířat a také představené elektronické partičky Skyline s novou zpěvačkou Markou Rybin. Ta přešla ke skupině v minulém roce po rozpadu její původní skupiny Gaia Mesiah, a svým jedinečným projevem podtrhuje již tak energické koncerty. Posledním potvrzeným účinkujícím jsou soulově naladění Prague SKA Conspiracy, kteří se na Hlinecku představí úpně poprvé, ač k předním českým SKA skupinám patří mnoho let. Tedy kromě Marky Rybin se ten večeř představí ještě jako zpěvačka charismatická Marianna.


14.8. TŘI SESTRY + MZH, E!E, Doctor P.P. 19:00 (vstup od 18:00)
Každej den jsou na kovárně a každý rok v Hlinsku! Ano, Tři Sestry patří neodmyslitelně do pivovarského amfiteátru Léta s Rychtářem. Jejich koncerty zde patří k těm nejpovedenějším a každý rok se tak odehrává skvělý večírek v doprovodu Fanánka, Magora, Supice a dalších. Ti z původně hospodské skupiny udělali český koncertní fenomén, který s přehledem vyprodá i velkou sportovní halu v Praze. Ovšem skupina se stejně cítí nejlépe na běžných kulturákových pódiích a na letních parketech, a tak každoročně vyráží na nekonečné turné. V pauzách mezi koncerty skládají a natáčejí desky, kterých mají na svém kontě neuvěřitelných dvacet. Tedy modlete se pro partu, dejte si sedm Rychtářů a jednu zelenou, jezděte autobusem, válčete s Turkem, vzpomínejte na Sahulu a bacha na hrábě! Život je takovej a jinej nebude, hlavně že je večírek:), který doplní tradiční předkapely.


29.8. DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ PIVOVARU RYCHTÁŘ 14:00
vstupné: zdarma
Vystoupí: MIG 21, MARIE ROTTROVÁ & Neřež, TLESKAČ, DEBILL HEADS, RYBIČKY 48, HUDBA PRAHA a mnoho dalších …
A opět uplynuly dva roky od tradiční akce - Den otevřených dveří pivovaru Rychtář. Tedy 29. srpna proběhne v celém areálu hlineckého pivovaru další ročník oblíbené slavnosti k oslavě výročí uvaření první várky piva Rychtář. Letos slavíme 96 let! Na nádvoří pivovaru Vás bude bavit během dne folklórní program s mnoha soutěžemi a exkurzemi pivovarem, který završí tradiční taneční večer se skupinami Trampoty a Artur. Podium v přilehlém amfiteátru nabídne vystoupení mnoha hudebních kapel - můžete se těšit na showmana a herce Jirku Macháčka se skupinou Mig21, jedinečné vystoupení mnohonásobné zlaté slavice Marie Rottrové, rockové Debill Heads, Tleskače a další.
Jako vždy, vstup na celý program Dne otevřených dveří pivovaru Rychtář je zdarma. Připraveno bude mnoho výčepů se všemi pivy značky Rychtář včetně výročního speciálu a také spousta pochutin.

KVĚTEN

Hardcore Extreme Days IV.

Termín: 15. - 17.5.2009

Místo konání: na Konopáči u Heřmanova Městce.

Vystoupí skupiny:
Krucipüsk, Morčata na útěku, Status Preasent, Konflikt (SK), S.I.N.S.I.D.E., Gun To Pigs, Treron, Promile, D.O.P.

Na programu je také vystoupení studia HELL (pekelná show s věšením lidí za kůži na řeznické háky), vyjížďka na tankodrom, TATTOO - tetování a piercing v areálu srazu (MOTO TATTOO Pardubice), Demolition cars, gumovací klec, extrémní soutěže, strip-show.

PROGRAM

PÁTEK:
18.30 - GUN TO PIGS (hardcore/Heřmanův Městec), 20.00 - PROMILE (punk-metal/Pardubice), 22.00 - MORČATA NA ÚTĚKU (violence-world music/Brno), 24.00 - S.I.N.S.I.D.E (metalcore-thrash/Pardubice).

SOBOTA: 16.00 - TRERON (hard rock-metal/Ronov nad Doubravou), 18.30 - D.O.P. (metalcore/Ždár nad Sázavou), 20.00 - KONFLIKT (SK -punk-rock/Slovensko), 21.30 - STUDIO HELL -věšení lidí za kůži na řeznický háky, 22.00 - KRUCIPÜSK (hard-rock/Liberec), 24.00 - STATUS PRAESENTS (metal-hardcore/Praha)

www.hardcore83.cz

ČERVENEC

YANDEROV 2009

Temín: 2. – 5. července 2009

Místo konání: Přírodní areál fotbalového hřiště Janderov u řeky Chrudimky

Hudební festival Yanderov, pořádaný každoročně občanským sdružením Šance pro Tebe, je výjimečnou kulturní událostí s dlouholetou tradicí. Jedná se o nevýdělečnou akci s volným vstupem, na jejíž přípravě a organizaci se podílí řada dobrovolníků. Hlavní myšlenkou festivalu je podpora začínajících hudebníků.

Festival využívá léty osvědčenou dramaturgii. Každý den festivalu vystupují 3 – 4 začínající kapely a jedna známější skupina. Mladí začínající hudebníci tu mají možnost vyzkoušet si hrát na velkém jevišti. Zařazením známějších umělců je sledováno vedle zvýšení posluchačského zájmu také možnost zprostředkovat začínajícím kapelám přímou konfrontaci se zkušenějšími kolegy.

Přírodní areál fotbalového hřiště Janderov u řeky Chrudimky: Je zde možné stanovat, umýt se, pro návštěvníky je připraveno občerstvení. Areál je dostupný pěšky po turistické stezce z chrudimského nádraží proti proudu řeky Chrudimky směrem na Slatiňany (cca 30 minut chůze) nebo autem z Chrudimi po hlavní silnici směr Slatiňany, cca 500 metrů za koncem města odbočkou vlevo.

Program 14. ročníku se připravuje.

www.yanderov.cz

Studnice fest 2009

Termín: 24. - 25.7.2009 /začátek: 24.7. 16:00 (areál otevřen od 15:00)/

Místo konání: areál Cihelka, Hlinsko v Čechách

SNÍMKY Z LOŇSKÉHO ROČNÍKU NAJDETE V GALERII!

Vystoupí kapely (dosud potvrzené):
Green Frog Feet (DE)
Skyline
Krucipüsk
Sunshine
Znouzectnost
Airfare
The Prostitutes
Tleskač
Volant
Dukla Vozovna
Fast Food Orchestra
The Slots
Imodium
No Heroes
Emoce
Silence Fini
Disco Balls

Doprovodný program: Samozřejmě, že nejen hudba se bude starat o Vaši zábavu. Připravujeme i další doprovodné akce. Po úspěších na předchozích ročnících budou opět připraveny minimálně 3 stolní fotbálky, dále se můžete těšit na čajovnu či další stánky s tričky apod. Po loňském sobotním turnaji ve stojním fotbálku, na který byly kladné ohlasy, se můžetě těšit na jeho 2. ročník :-)

Podrobnější program a další info se připravuje.

www.studnicefest.cz

Pro hudební "fajnšmekry"

VI. ročník hudebního festivalu Tomáškova Novákova hudební Skuteč

Termín konání: 17. - 31. 5.

MOZARTOVA KORUNOVAČNÍ MŠE

V. J. TOMÁŠEK: Předehra op. 38,
V. NOVÁK: Slovácká suita, op. 32, část 2 – Mezi dětmi
W. A. MOZART: Koncert pro klarinet A dur
W. A. MOZART: Korunovační mše C dur (pro sóla, sbor a orchestr)
Jihočeská komorní filharmonie České Budějovice, Irvin Venyš - klarinet
Český filharmonický sbor Brno
sólisté: Kateřina Hájovská – soprán, Petra Nová – alt,
Aleš Voráček – tenor, Olexandr Ben - bas
PS Rubeš Skuteč, Komorní sbor při ZUŠ Skuteč
Dirigent: Hynek Farkač
Neděle 17. 5. 2009 - 16 hodin, velký sál KKS

ČARDÁŠOVÁ PRINCEZNA – EMMERICH KALMÁN
Slezské divadlo Opava
Úterý 19. 5. 2009 - 19 hodin, velký sál KKS

MEZINÁRODNÍ PŘEHLÍDKA DĚTSKÝCH
A MLÁDEŽNICKÝCH PĚVECKÝCH SBORŮ

I. Koncert účastníků mezinárodní přehlídky
Přípravný pěvecký sbor Liduška – ZUŠ V. Nováka Skuteč
Fiori Cantanti – ZUŠ Chrudim, Pardubický dětský sbor Iuventus Cantans
Pátek 22. 5. 2009 - 18 hodin, velký sál KKS

FESTIVAL POD ŠIRÝM NEBEM
Májový jarmark & Přehlídka dechových souborů ZUŠ
Součástí programu bude festivalový průvod městem a vystoupení mažoretek.
Sobota 23. 5. 2009 - 9 hodin, Palackého náměstí

Podrobnější přehled všech festivalů pro Hradecko najdete zde:
Vyznavači volné zábavy se připravují na festivalové léto

Co se na léto na Hradecku chystá:

Přehled velkých hudebních i divadelních akcí či srazů, které se na Hradecku pro letošní rok chystají:

* Smiřický hrnec 2009 – 13. 6., fotbalový stadion ve Smiřicích
*  Divadlo Evropských regionů – 21. – 30. 6., v celém centru Hradce
*  Rock for people – 3. – 6. 7., areál Festival parku
*  Drumska – 10. – 11. 7., areál Festival parku - ZRUŠENO
*  Motosraz IRON BIKERS 2009 – 31. 7. – 2. 8., Chlumec nad Cidlinou
*  Folk a country – 7. – 8.8., areál Festival parku, ZRUŠENO
*  Hip Hop Kemp – 20. – 22. 8., areál Festival park
*  Semtex festival – 29. 8., areál Festival parku
*  Czech Truckfest – 11. – 13. 9., areál hradeckého letiště
*  Jazz goes to town - termín upřesníme, v ulicích města

15.5.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 92 Kč

Ostatní uklízeči a pomocníci PRACOVNÍK/-ICE ÚKLIDU, PRACOVNÍK/-ICE VÝDEJE POKRMŮ. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 92 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Tato pracovní pozice je vhodná jako pravidelný každoroční přivýdělek na Dohodu o pracovní činnosti jako zástup za kmenové zaměstnance v době dovolených a jiných nepřítomností. , Pracovní náplň: úklid administrativních prostor, výrobních prostor včetně souvisejícího sociálního zařízení, úklid prostor pro výdej pokrmů a prostor pro stravování včetně souvisejícího sociálního zařízení v souladu s HACCP, výdej pokrmů v souladu s HACCP, skladování, objednávky a doplňování občerstvení do prodejních automatů., Požadavky: minimální nižší střední odborné vzdělání, pečlivost, samostatnost, spolehlivost, schopnost týmové práce, výpis z rejstříku trestů. , Zaměstnavatel nabízí: přivýdělek na Dohodu o pracovní činnosti na dobu neurčitou, finanční ohodnocení 92,- Kč / hodina, zajímavou práci a zázemí stabilní společnosti, podnikové stravování od 28,- Kč, kvalitní pracovní oblečení a obuv, stálé pracovní místo, komplexní zaškolení, firemní akce, přátelský kolektiv, dlouhodobou spolupráci, zaměstnanecké benefity: půjčovna nářadí pro zaměstnance zdarma, zaměstnanecká sleva na firemní produkty, kvalitní dotovaná káva, cenově výhodné občerstvení na pracovišti, parkování pro zaměstnance v areálu firmy a řadu dalších benefitů., V případě zájmu o tuto pozici zašlete životopis na e-mail: zamestnani@wimex.eu a do předmětu uveďte název. Pracoviště: Wimex s.r.o., Broumovská, č.p. 72, 547 01 Náchod 1. Informace: Simona Vajsarová, .

Zdravotnictví - Zdravotnictví Ostatní odborní pracovníci ve 21 300 Kč

Ostatní odborní pracovníci v oblasti sociální práce SOCIÁLNÍ PRACOVNÍK/-ICE. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21300 kč, mzda max. 32070 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní poměr na dobu určitou (1 rok) s možností prodloužení na dobu neurčitou. Pozice je vhodná i pro absolventy/-ky. Odměňování se řídí NV č. 341/2017 Sb., ve znění pozdějších předpisů; příloha č. 3, platová třída 10 (hrubý měsíční plat od 21.300,- Kč do 32.070,- Kč - výše dle započitatelné praxe)., Požadavky: způsobilost dle zákona č. 108/2006 Sb.; řidičský průkaz sk. B; základní znalost práce na PC - MS Word, MS Excel, MS Outlook; komunikativnost; výhodou praxe v oboru a očkování proti žloutence typ B., Zaměstnanecké výhody: příspěvek na stravování, 5 týdnů dovolené., Kontakt - pí. Vlčková Martina; e-mail: martina.vlckova@messs-na.cz (zaslání životopisu do 28. 2. 2018) nebo osobně na adrese Měsss Marie, Bartoňova 1998, Náchod (od 08:00 hod. do 15:00 hod).. Pracoviště: Městské středisko sociálních služeb marie - pečovatelská služba, Rybářská, č.p. 1810, 547 01 Náchod 1. Informace: Martina Vlčková, +420 491 423 478.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Švadlena 12 200 Kč

Švadleny, šičky, vyšívači a pracovníci v příbuzných oborech ŠIČ/-KA. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Jedná se o šití potahů na opěrky do automobilů. Praxe v šití vítána. , Zaměstnavatel nabízí: podnikové stravování, příspěvek na dopravu., Kontakt - Ing. Odl Daniel, tel.: +420 491 409 216, +420 777 798 463, e-mail: daniel.odl@snezka-na.cz nebo osobně na adrese Jugoslávská 260, Náchod (od 08:00 hod. do 14:00 hod.)., Místo výkonu práce: Jugoslávská 260, 547 01 Náchod; Kladská 292/43, Slezské Předměstí, 500 03 Hradec Králové., *. Pracoviště: Sněžka, výrobní družstvo náchod, Jugoslávská, č.p. 260, 547 01 Náchod 1. Informace: Daniel Odl, +420 491 409 216,+420 777 798 463.

Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 28 000 Kč

Číšníci a servírky ČÍŠNÍK/SERVÍRKA. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 28000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní poměr na dobu neurčitou, plný pracovní úvazek s možností zkráceného. Možnost pracovněprávního vztahu i na dohodu o provedení práce., Požadavky: praxe v pohostinství, komunikativnost, pracovitost, samostatnost, spolehlivost, ochota učit se novým věcem., Zaměstnavatel nabízí stravování., Kontakt - p. Bernard Tomáš, tel.: 774 263 983, e-mail: bernardtomas@centrum.cz (zaslání životopisu) nebo osobně v Restauraci U Pilouse.. Pracoviště: Tomáš bernard - restaurace u pilouse, Dvorská, č.p. 229, 549 31 Hronov 1. Informace: Tomáš Bernard, +420 774 263 983.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační fotografie.

Řidička seděla za volantem pod parou

Auta hořela kvůli technickým závadám. Jedno je na odpis.

Auta hořela kvůli technickým závadám. Jedno je na odpis

Hadi vylezli dřív než na sv. Jiří

Náchodsko - Takřka letní teploty přiměly více než půlmetrovou zmiji obecnou porušit o dva dny známou pranostiku, že hadi a štíři vylézají na sv. Jiří.

Nová radnice nebude, jediný návrh je příliš drahý. Rozhodne příště referendum?

Hronov /FOTO/ - Jedni si oddechli, druzí se snažili nedat najevo zklamání. Těmi šťastnějšími po zasedání zastupitelstva byli příznivci referenda, které by nechalo obyvatele města rozhodnout, zda se má město pustit do stavby nového městského úřadu. Naopak ti skleslejší byli právě zastánci této myšlenky.

Sedm cizinců na jednoho číšníka a bitva o Cheb: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 23. dubna 2018.

Mladý Kubánec obžalobu ze znásilnění dívky odmítl

Hradec Králové - Mladý Kubánec v pondělí u soudu odmítl obžalobu ze znásilnění. Dívku prý k sexu nenutil. Jak přišla k podlitinám a zraněním a proč utekl s jejím mobilním telefonem, však vysvětlit nedokázal.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT