Řeč je o blonďatém modrookém klukovi Jakubovi Štěpánovi z Mezilesí u Nového Města nad Metují, který studuje prvním rokem pražskou konzervatoř a již po tři léta navíc nejen dabuje, ale také získává role v různých filmech či seriálech. Z obyčejného kluka z malé vesnice se tak pomalu stává nadějná postava českého showbyznysu.

Připravili ho herci

V současné době ho může široká veřejnost vidět několikrát denně na obrazovce, zejména jako hlavní postavu v nové vizualizaci log České televize. V menších rolích by se měl objevit také v běžících seriálech Pojišťovna štěstí a pravděpodobně také ve Škole Na Výsluní.


„Můj zájem o herectví nastal již ve čtvrté třídě, kdy jsem začal navštěvovat dramatický kroužek. Byl jsem si však vědom toho, že mi nemůže dát tolik zkušeností, které budu potřebovat u přijímacích zkoušek na konzervatoř. Proto jsem z „dramaťáku“ odešel a začal hledat někoho, kdo by mě k úspěšnému přijetí na vysněnou školu připravoval,“ vypráví Jakub. Podle jeho dalších slov mu hodně pomáhal jeho strýc, hudební skladatel Jan Jirásek, ale také řada režisérů a herců. Příprava však rozhodně nebyla procházkou růžovým sadem, neboť se dozvěděl i to, že to, co předvádí, je k ničemu a že nemá šanci. Na druhý pokus byl však na konzervatoř nakonec přijat. „Ve svém prvním filmu jsem si zahrál v roce 2003, kdy jsem vyhrál konkurz, který mi doporučila herečka Gabriela Vránová, jež mně s přípravami na školu také pomáhala. Byl jsem obsazen do historky s názvem Hajzlík z cyklu 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem. Zde jsem se stal součástí třídy šikanující spolužáka z dětského domova,“ prozradil Jakub.

Zahrál si vodníka

Ten se poté přihlásil do castingových agentur a po zdolání různých konkurzů si mimo již zmíněného zahrál jednu z hlavních rolí v povídce z cyklu To nevymyslíš, umývače oken a krátce i dablera Michala Suchánka v Prachy dělaj člověka, kompars ve filmu Experti a podobně. O letních prázdninách nechyběl jako kompars u tvorby pohádky Princezna Zívalka a zahrál si také retardovaného vodníka v nové pohádce Škola ve mlejně, která byla dotočena před několika dny. „Bylo to jedno z mých nejlepších natáčení. Pohádka by se měla objevit v televizi někdy o Vánocích,“ uvedl Jakub.

Jakub Štěpán: V dabingu jsem začínal s Pokémony

„Dostal jsem nabídku na hlavní roli po boku Martina Dejdara ve filmu Jeden bez druhého, který by se měl začít natáčet někdy v listopadu. Ještě však nevím, zda si v něm vůbec zahraji, a to z toho důvodu, že mně to na konzervatoři nemusí dovolit. Natáčení je totiž náročné skloubit se školou,“ uvádí Jakub, který se kromě herectví věnuje již tři roky také dabingu. K této branži se dostal úplně náhodně, a to v době když se šel podívat na dabující kamaráda.


„Můj hlas se moc líbil herečce Ivaně Měřičkové, a tak jsem si vyzkoušel rovnou dabovat Pokémony. Dále jsem svůj hlas propůjčil postavám v seriálech a filmech Kobra 11, Zákon a pořádek, Okouzleni, Před smrtí se pomodli, Smrt v Holywodu a tak dále,“ sdělil Jakub.


Ten má velké plány i do budoucna. Po konzervatoři by chtěl jít na DAMU a postupně se stát takovým hercem, na kterého když si lidé vzpomenou, tak si řeknou, ten to tedy zahrál opravdu výborně.


„V první řadě je však pro mě nejdůležitější dokončit konzervatoř. Všechno ostatní se musí škole přizpůsobit. Mám štěstí, že mám skvělou rodinu i kamarády. Všichni mě opravdu moc podporují, a za to jim děkuji,“ říká Jakub.


Sedmnáctiletý blonďák se za dobu, co se objevuje ve filmech setkal nejen s několika fanynkami, ale také s lidmi nepřejícími. Fanynky, které mu občas napíší, ho potěší a dokonce jim na jejich dotazy odpovídá. Nepřející lidi pak prý vůbec raději neřeší.