Letos se uskuteční už 77. ročník přehlídky, a to od 3. do 11. srpna. Do vzdělávací části festivalu se přihlásil rekordní počet seminaristů: 370. Vloni bylo toto číslo téměř o stovku nižší.

 

2,5 milionu korun

„Tak velký zájem nás samozřejmě těší. Vypovídá to o tom, že se lidé chtějí vzdělávat a že tuto část festivalu považují za kvalitní a líbí se jim. Přináší to však i negativní jevy: musíme zajistit nejen ubytování navíc, ale i třídy, kde se budou semináře konat. Další problém je v tom, že dojde k úbytku volných vstupenek na divadelní představení pro veřejnost, jelikož seminaristé si kupují pernamentky,“ vysvětlila starostka Hana Nedvědová. Město proto zahájilo jednání s ředitelkou ZŠ ve Velkém Dřevíči. „Dohodli jsme se, že tam přesuneme některé semináře a že v tělocvičně vznikne ubytování,“ sdělila Nedvědová.
Znám už je i divadelní program festivalu. Představit by se měly tři zahraniční soubory z Chorvatska, Ruska a Slovenska. Celkem na milovníky divadla čeká kolem 35 představení, která budou odehrána na čtyřech místech: v Jiráskově divadle, v Sále Josefa Čapka, v Základní umělecké škola a nově také ve Slávii. Připraven je i bohatý doprovodný program.


A kolik peněz vůbec přehlídka spolkne? „Rozpočet festivalu, který bude slavnostně zahájen 4. srpna, je 2,5 milionu korun,“ dodala Nedvědová.