VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Music for Tibet: Přes 40 tisíc pro slepeckou školu

Hronov - V Čapkově sále se konal již čtvrtý ročník dvoudenního hudebního festivalu „Springfest Music for Tibet“. Výtěžek z festivalu bude použit k zakoupení pomůcek pro žáky slepecké školy v tibetské Lhase a osobně (pokud to situace ve Lhase dovolí) je do školy doveze OS Potala.

26.3.2008
SDÍLEJ:

Dodo Vystoupil společně se svým synemFoto: Jiří Mach

Čtvrtý ročník tohoto festivalu navštívilo po oba dny celkem 311 platících diváků. Po odečtení nákladů, kterými bylo cestovné všech 16 kapel, zbylo ze vstupného a pořadateli organizovaného občerstvení 19 880 korun. Dobrovolná sbírka uskutečněná v den festivalu přinesla dalších 5420 korun a příspěvek sponzorů činil 17 500 korun. Dohromady přesáhl výtěžek loňských 41 040 korun a zastavil se na vynikajících 42 800 korun.


Za těmito strohými čísly se však skrývá dobrovolná práce mnoha obětavých lidí, kteří se bez nároku na honorář aktivně věnovali přípravě celé akce a zajišťovali její průběh.


Největší zásluhu na organizaci festivalu měly město Hronov a Kulturní a informační středisko Hronov za bezplatné zapůjčení sálu včetně celého zázemí, OS Potala a management skupiny Jesus Om v čele s Jaroslavem Rubešem za přípravu a zorganizování celé akce. Poděkování si zaslouží také všichni sponzoři, kteří na akci přispěli finančně a samozřejmě všem šestnácti kapelám, které vystoupily bez nároku na honorář. „Již nyní byl zahájen výběr kapel na příští V. ročník festivalu – tentokrát u příležitosti neblahého 50. výročí napadení Tibetu. Doufáme, že tou dobou už bude v Tibetu alespoň částečně dodržována autonomie, kterou se Čína zavázala plnit již před desetiletími. Ještě lepší varianta by byla, kdyby jsme oslavili příští rok svobodný a samostatný Tibet,“ přál by organizátor Jaroslav Rubeš, a dodal, že festival bude opět dvoudenní a uskuteční se ve dnech 20. - 21. března 2009. (jm)

26.3.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sobotka - Náchod B

Ve šlágru kola slavila úspěch kostelecká taktika

Počítání volebních hlasů.

V hradeckém kraji vystavili voliči účet i architektům krajské koalice

Těším se na to, co mi život přinese nového, říká Soňa Marková

Náchod - “Výsledky voleb jsou pro mě osobně a hlavně pro KSČM velkým zklamáním. Nečekali jsme, že se hlasy přesunou tak významně ke stranám, které jsou spíše populistické. Ale voliči rozhodli,” říká poslankyně za KSČM Soňa Marková.

Triumf ANO, debakl levice, Bělobrádek uhájil křeslo o 173 hlasů

Královéhradecký kraj - Volby do Poslanecké sněmovny na území Královéhradeckého kraje de facto kopírovaly výsledek v celé České republice. Drtivým způsobem vyhrálo hnutí ANO, těžkou porážku utržily levicové strany.

Volební účast v kraji převýšila celostátní průměr. Na 12. mandát to nestačilo

Hradec Králové - Lidé v Královéhradeckém kraji jsou odpovědnější a k volbám jich chodívá více, než je celostátní průměr. Letos k volebním urnám dorazilo 63,25 procenta oprávněných voličů.

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Královéhradecko /ROZHOVOR/ - Lídr královéhradecké krajské kandidátky ČSSD Jan Birke svůj post poslance obhájil, ale po skončení voleb a sečtení hlasů bylo vidět, že k radosti má daleko.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení