Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Klapeto zahraje na oslavě školičky

Velká Jesenice – Dnes 4. června 2011 bude Základní škola ve Velké Jesenici slavit 200 let zděné budovy školy a 315 let školství v této vesnici. Ano, je to tak. Již v roce 1696 se děti vzdělávaly v této školičce nedaleko České Skalice.

4.6.2011
SDÍLEJ:

Foto:

Chodily sem i z dalekého okolí a nemuseli, neboť Školská reforma Marie Terezie z roku 1774 školní docházku jenom doporučovala.
Do roku 1871 byla škola jednotřídní a postupně se měnila na dvoutřídní, trojtřídní a v roce 1890 byla dokonce čtyřtřídní. Nyní máme školu trojtřídní.
Součástí školy je také mateřská škola a školní jídelna. Mateřská škola se nachází v jiné budově a má kolem sebe nádherný hrací prostor, doplněný pískovištěm, houpačkami a prolézačkami. Všichni dětem závidíme možnost běhání a hraní v klidném prostředí uprostřed vesnice. Protože máme možnost mít dvě oddělení, jsou ještě volná místa na rozdíl od jiných školek.

Základní škola změnila v posledních letech také svůj vzhled, vybavení a své okolí. Hned vedle školy je prostorná tělocvična, která slouží nejenom při hodinách tělesné výchovy, ale pořádáme zde besídky a výstavy. Za školou máme školní dvorek s pískovištěm, houpačkami a trampolínou. Přestávky mohou děti trávit venku při sportu nebo jenom tak sedět u stolů a svačit.

V roce 2009 byla zhotovena nová střecha a v podkroví vznikly dvě místnosti. Učebna a kabinet. Máme také vlastní počítačovou učebnu, kterou budeme modernizovat z peněz EU. Nechybí ani interaktivní tabule. Protože máme menší počet dětí ve třídách, můžeme se jim individuálně věnovat a speciální pedagog při nápravách pomáhá dětem se speciálními vzdělávacími potřebami.

Klidné, skoro rodinné prostředí připravuje děti do víru větších škol ve městech. Naše škola spolupracuje s Polskou školou v Gorzanowě. Máme společné workshopy, společenské akce a výměnné pobyty dětí. Vytváříme se vlastní projekty a účastníme se i jiných nabízených aktivit. Děti navštěvují kroužky, které fungují při škole. Velmi dobrá je spolupráce s rodiči.

Proto zveme všechny, kteří se chtějí pobavit na Dětském dnu, podívat se do vesnické školičky, aby přišli na naše oslavy. Bude z čeho si vybírat a nebude chybět ani skákací hrad a jiné atrakce.

Program je následující:

9.00 – zahájení oslav.
11.00 – vystoupení dětí v místní tělocvičně
12.00 – vypouštění balonků,
14.00 – Dětský den, sportovní odpoledne, soutěže, ukázky práce hasičů
19.00 – zábava, hraje Klapeto

Všichni jste srdečně zváni. PhDr. Alena Poláková – ředitelka školy

4.6.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

V Broumově u nádraží evakuovali desítky lidí a psa. Unikal plyn

Ilustrační foto.

Zaměstnavatel neposílal srážky ze mzdy insolvenčnímu správci

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Machovu zatím chybí forma i štěstí

Náchodsko - O slunečném víkendu se hrálo o další mistrovské body ve fotbalovém Jopeco Okresním přeboru mužů.

Nevěděli, co se šaty, tak je vrátili

Jaroměř, Josefov - Nečekaného překvapení se po pár týdnech dočkali jak vystavovatelé, tak i majitelka odcizených šatů. Před vchodem do objektu Starého špitálu v Josefově, kde se v době 9. do 11. září konala výstava a z něhož zmizely některé vystavované artefakty (tj. zářivky a plesové šaty), se z ničeho nic jednou ráno objevila igelitka. A uvnitř se skrývaly oboje šaty, které kdosi předtím z výstavy odnesl.

Derby rozhodly jaroměřské vstupy do třetin

Náchodsko - Mizerný start do sezony zažívá nejúspěšnější celek posledních pěti let. Hokejisté Náchoda se v úvodu nového ročníku trápí jak v ofenzivě, tak i v defenzivě, což potvrdili i v nedělním domácím zápase s Třebechovicemi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení