Dvě generace špičkových českých umělců spojily své interpretační síly: violoncellista Petr Nouzovský, violistka Kristina Nouzovská Fialová a Stamicovo kvarteto - komorní soubor, který na hudební scéně působí již úctyhodných čtyřiatřicet let. Posluchači si v příjemném chladu vižňovského svatostánku vyslechli Modlitbu J. B. Foerstera, Smyčcový sextet A dur, op. 48 Antonína Dvořáka a Smyčcový sextet d moll, op. 70 „Souvenir de Florence“  Petra Iljiče Čajkovského.

„Úžasný koncert… Hlavně obdivujeme obrovskou návštěvnost. Je vidět, že festival funguje a je to nádherná kombinace více věcí - kostely se svou atmosférou, krásná krajina a báječné publikum. Trochu mi to připomíná letní koncerty v jižní Francii, pořádané na podobné bázi, kam jsme často jezdívali,“ uvedl Josef Kekula, houslista Stamicova kvarteta.

Vstupné na koncert bylo stejně jako během všech ostatních festivalových zastavení dobrovolné a 302 návštěvníků tentokrát přispělo do kasiček částkou 21 035 korun.

Jedním z cílů festivalu Za poklady Broumovska je také uvádění málo prováděných děl a objevování nového repertoáru pro posluchače. Serenáda Benjamina Brittena i dílo Georga Philippa Telemanna budou v sobotu 3. srpna při šestém festivalovém koncertu skvělou příležitostí, jak tento cíl naplnit. Během koncertu v klášterním kostele sv. Vojtěcha vystoupí hornisté Zuzana Rzounková a Martin Sokol - lektoři Letních hornových kurzů, jež jsou výrazným projektem souvisejícím s festivalem. Hornisty doplní tenorista Martin Šrejma, smyčcový orchestr L´Armonia Terrena a dirigent Zdeněk Klauda.

Kateřina Ostradecká