Nejsou to jen tak ledajaké hračky, ale dnes už vzácné historické exponáty, s nimiž jste si hráli vy, vaše rodiče, babičky a možná i prababičky. Lidé zde najdou více než 200 hraček ze dřeva, porcelánu, celuloidu či z gumy.

Převažují hlavně panenky, ale jsou tu i minizařízení do domácnosti, kostky, knížky, staré společenské hry, stavebnice, puzzle, vláčky nebo plyšáky.
Všechny exponáty pochází z jediné sbírky, muzeu je zapůjčila Alena Pleslová. „Možná to souvisí s tím, že jako dítě jsem měla jednu jedinou panenku, takže si to alespoň teď v dospělosti můžu vynahradit. Je mi líto cokoliv vyhodit, to s tím také souvisí. Celkem už sbírám hračky dvacet pět let,“ říká sběratelka a dodává, že některé vzácné kousky našla i u popelnice. „Mám pocit, že si dnešní děti hraček už tolik neváží a jakmile se jim něco nelíbí, neváhají to vyhodit.“ V takových případech Aleně Pleslové podá pomocnou ruku její manžel. „Spoustu věcí mi opraví, zvlášť kovové předměty, jako například kočárky,“ vysvětluje majitelka, kterou její rodina nejvíce potěší, pokud jí k narozeninám daruje nový kousek do rozsáhlé sbírky.
Hračky Aleny Pleskové jsou staré zhruba sto let, nejstarší panenka (viz foto, panenka focená ve vitríně) dokonce pochází z roku 1897.
Součástí výstavy je i koutek s hlavolamy, kde si mohou děti i rodiče procvičit své logické dovednosti a zručnost.

Původně měla výstava hraček v muzeu trvat do 10. února, pro velký zájem byla ale prodloužena. Poslední termín, kdy můžete přijít navštívit kouzelný svět hraček je 27. února. (Markéta Volfová)