Klání, jenž letos vstoupilo do svého čtvrtého ročníku, si nenechalo ujít celkem pětatřicet mužů a osm žen starších 18 let. Všichni soutěžící dorazili navíc oděni do různorodých originálních kostýmů.

Na trati se pilo

Na okruh o délce 634 metrů vyjely za povzbuzování i smíchu diváků nejprve ženy. Na trati se musely povinně zastavit u dvou občerstvovacích stanic, kde se na další metry posilnily malou „štamprličkou“. Jako první se podařilo zdolat cíl Haně Čejchanové z Machova, a to v čase 5:05 minut. „Závodilo se mně dobře. Na lyžích jsem zvyklá jezdit celý život,“ prozradila nám vítězka.


Po dámách se vydali na určenou trasu také muži. Ti nejrychlejší však museli zdolat okruh hned dvakrát. Pánové, co jeli pomalu a spíš pro radost a byli v průběhu závodu rychlejšími kolegy „kolováni“, pak druhé kolo již neabsolvovali a směřovali přímo do cíle. Vítězem se stal David Šrůtek, jenž si s dvojnásobnou trasou poradil za 7:19 minuty.

Lyže ze závory

Mezi držitele nejoriginálnější závodní výbavy pak patřil bezesporu Jirka Vajsar z Náchoda, který si vyjel na mohutných lyžích vytvořených ze železniční závory. „Tato závora pochází z Bohuslavic nad Metují. Byla rozbitá, a tak jsem ji využil tímto způsobem. Na těchto lyžích jsem absolvoval více klání a s přehledem jsem býval většinou poslední,“ uvedl se smíchem Jiří Vajsar.


Po ukočení závodu a vyhlášení výsledků pokračovala zábava na sále hostince, kde zahrála živá hudba a připravena byla také tombola.
„S letošním ročníkem Lhotského struhadla jsem velmi spokojený. Vydařilo se nám počasí a měli jsme i spoustu diváků,“ zhodnotil organizátor Milan Hejnyš.