Jsou pro letošní ročník 81. Jiráskova Hronova, který začne příští týden připravovány nějaké novinky pro návštěvníky a pro účinkující?
 Jednou z novinek je, že v rámci seminářů je připraven jeden navíc a to pod názvem 45+, což je pro divadelníky starší a pokročilé, kde spodní věková hranice účastníka je 45 let.
 Další novinkou bude dětský koutek, který bude připraven pro rodiny které přijedou s menší ratolestí a doposud to praktikovali tak, že se s návštěvou divadelního představení střídali a vždy jeden hlídal. Nyní si budou moci svou ratolest „odložit“ do dětského koutku, kde se o ni za minimální poplatek postará kvalifikovaný personál.

Bude na letošním festivalu nějaký „tahák“, který by si návštěvníci neměli nechat uniknout?
To se takto dá těžko říci, jelikož každého přitahuje něco jiného. V letošním ročníku je velká bohatá směs představení, která v předešlých ročnících nebyla, tak si zajisté každý vybere ten svůj žánr. Letos bude též hodně dětských a loutkových představení, kde po celou dobu festivalu budou mít Sokolovnu zabranou loutkáři. Přijedou též dva zahraniční soubory a to z Litvy a ze Slovenska – ten zahraje hned první sobotu hru Chvála bláznovství, kde si myslím, že si diváci určitě přijdou na své.

Další bude netradiční zahájení Jiráskova Hronova, které bude po novu a mladistvěji – více ale prozrazovat nebudu, jak to dopadne nechť se lidé přijdou podívat – všichni jsou srdečně zváni.(jim)