VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mladí znalci přírody obstáli se ctí

Černíkovice/Náchodsko – V neděli proběhlo v bažantnici v Černíkovicích okresní kolo Zlaté srnčí trofeje za rok 2010. „Letos tato soutěž slaví již 40 let svého trvání.

23.6.2010
SDÍLEJ:

Jednou z disciplín soutěže Zlatá srnčí trofej byla třelba ze vzduchovky. Foto: Jitka Vaňková

Soutěže se zúčastnili kromě zástupců z Rychnovska i zástupci okresu Náchod,“ prozradila nám Jitka Vaňková Přibylová, která měla na soutěži svá želízka v ohni, a jak se později ukázalo, důvěřovala jim oprávněně. Počasí se vydařilo, sluníčko příjemně hřálo a děti se opravdu snažily, aby dokázaly, co se už všechno ve svých kroužcích naučily.

Tereza Vlasáková ovládla Zlatou srnčí trofej

Soutěž byla náročná. Děti v rozdělení na kategorii „A“ 3.-5. třída a kategorii „B“ 6.-9. třída absolvovaly nejprve písemný test, který měl 50 otázek z oblasti myslivosti, zoologie a botaniky.

Následovala střelecká zručnost, kterou si při střelbě ze vzduchovky ověřili jak děvčata tak i chlapci z obou kategorií.

„Vyvrcholením celé soutěže byla poznávací stezka dlouhá cca l km vedoucí lesem v okolí bažantnice, na které měly děti zadáno 100 úkolů, které musely splnit. Úkoly se sestávaly z poznávání bylin, dřevin, preparátů různých druhů zvěře, pomůcek využívaných v myslivosti, stop atd.,“ vyjmenovávala Jitka Vaňková.
Po ukončení soutěže byl pro účastníky připraven vynikající guláš, který přišel všem po takovém výkonu opravdu k chuti. Mezitím, co se dopočítávaly výsledky soutěže, prošel Martin Fojt, který byl jedním z hlavních organizátorů této soutěže, s dětmi poznávací stezku znovu a provedl výklad u jednotlivých stanovišť s úkoly, aby si děti samy mohly ověřit, jestli úkol splnily dobře.

Odpoledne následovalo slavnostní vyhodnocení soutěže a vyhlášení vítězů. V kategorii „ B“ se na prvním místě umístil Tomáš Pišl, v kategorii „A“ za okres Rychnov n. Kněžnou Tereza Kozáková a na prvním místě za okres Náchod Tereza Vlasáková, která zároveň dosáhla nejvyšší počet bodů z celé zúčastěné kategorie „A“ obou okresů.

„Umístění dalších dětí z okresu Náchod bylo velice pěkné, děti opravdu mile překvapily svými znalostmi a dobře tak reprezentovaly náš okres,“ pochvalovala si jejich vedoucí.

„OMS Náchod předá vítězi putovní pohár Zlaté srnčí trofeje a doufáme, že se v okrese Náchod najdou další příznivci této soutěže a půjdou do toho s námi. Kroužek mladých myslivců a ochránců přírody zaregistrovaný pod ČMMJ pracuje zatím v okrese Náchod jen jeden a to při MS Kosná Hora a ZŠ Dolní Radechová,“ prozradila nám včera Jitka Přibylová Vaňková.

Vítězové okresního kola ZST jsou nominováni do národního kola Zlaté srnčí trofeje, které proběhne v měsíci červenci a srpnu na Křivoklátě.
„Budeme dětem držet palce, aby se umístily co nejlépe a provedly dobrou reprezentaci našim okresům a našemu kraji,“ dodala s úsměvem.

Autor: Jiří Špreňar

23.6.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Ve šlágru kola slavila úspěch kostelecká taktika

Počítání volebních hlasů.

V hradeckém kraji vystavili voliči účet i architektům krajské koalice

Těším se na to, co mi život přinese nového, říká Soňa Marková

Náchod - “Výsledky voleb jsou pro mě osobně a hlavně pro KSČM velkým zklamáním. Nečekali jsme, že se hlasy přesunou tak významně ke stranám, které jsou spíše populistické. Ale voliči rozhodli,” říká poslankyně za KSČM Soňa Marková.

Triumf ANO, debakl levice, Bělobrádek uhájil křeslo o 173 hlasů

Královéhradecký kraj - Volby do Poslanecké sněmovny na území Královéhradeckého kraje de facto kopírovaly výsledek v celé České republice. Drtivým způsobem vyhrálo hnutí ANO, těžkou porážku utržily levicové strany.

Volební účast v kraji převýšila celostátní průměr. Na 12. mandát to nestačilo

Hradec Králové - Lidé v Královéhradeckém kraji jsou odpovědnější a k volbám jich chodívá více, než je celostátní průměr. Letos k volebním urnám dorazilo 63,25 procenta oprávněných voličů.

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Královéhradecko /ROZHOVOR/ - Lídr královéhradecké krajské kandidátky ČSSD Jan Birke svůj post poslance obhájil, ale po skončení voleb a sečtení hlasů bylo vidět, že k radosti má daleko.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení