Filip je ve Východních Čechách jako doma. Nejen proto, že se festivalu účastnil už v loňském roce (snímek Špunti na vodě), ale hlavně proto, že jeho prarodiče pocházejí z našeho kraje. “Líbí se mi tady, je to tady hodně milé a už si tady připadám jako doma,” svěřil se Filip, že se na festival v rací rád.

Ve filmu "Přání k mání" má jeden pokus na to, aby si něco významného přál. Takové speciální přání se mu splnilo už při natáčení - zkusil si opravdu kaskadérský kousek. “Mám tam jednu scénu, kdy jsme na takovém ruském kole, které se ale zasekne zrovna, když jsme nahoře. Já měl slézt dolů a nabídli mi kaskadéra. Nakonec jsem to slezl sám,” pochlubil se mladý herec.

Filip přijel do Nového Města nad Metují společně s bratrem Viktorem. Devítiletého herce na festivalu ještě uvidíme - už ve čtvrtek (27. 9.) ve snímku Pepa. V loňském roce ho festivalové publikum mohlo vidět ve snímcích Špunti na vodě a Anděl páně 2. “Nemůžu říct, co se mi točilo lépe, mám rád všechny režiséry,” svěřil se Viktor Antonio. Bratři se společně zúčastnili besedy po promítání filmu Přání k mání a poté si spolu střihli duet u klavíru. Talent se prostě nezapře.

Kateřina Dufková