Po téměř tříhodinovém klání, ve kterém se dvanáct pánů utkalo v několika disciplínách o titul nejlepšího, bylo oznámeno jméno nového Muže roku. Stal se jím Jan Hájek (29) z Břeclavi. Ten se „proslavil“ už pár týdnů před vypuknutím soutěže, a to nehodou na motorce. „Při soutěži jsem doslova trpěl, byly to hrozné bolesti,“ řekl po skončení finálového večera Hájek s poukázáním na své zranění – dva naštípnuté obratle. I přes tento zdravotní handicap však získal nejen cenu hlavní, ale i téměř všechny ceny doprovodné, a to výhrou několika čtenářských či televizních anket. „Jsem rád, že jsem vyhrál tolik cen, ale bylo mi trošku líto ostatních kluků, kteří nevyhráli,“ přiznal po skončení soutěže Hájek. Tím, že zvítězil, získal automaticky možnost účasti v soutěži s názvem Mahnut International, která se koná v listopadu na Taiwanu.

Kromě „nej“ muže České republiky se volil i „nej“ muž Slovenska. Jak vyšlo najevo, porotu nejvíce oslnil dvacetiletý Adam Barabáš z Dubnice nad Váhom, který je studentem a choreografem. Navíc se může pochlubit titulem vicemistra světa ve volném tanci. Není tedy divu, že při volné disciplíně v náchodském Beránku tancoval.

Trojici „nej“ mužů uzavřel Jan Pochobradský, který skončil na druhém místě v České republice, a kromě cen získal i možnost zúčastnit se soutěže Mister International, jež se bude konat v listopadu v Jakartě.

Mužem roku České republiky se stal Jan Hájek (zcela vlevo) z Břeclavi. Mužem roku Slovenské republiky byl zvolen Adam Barabáš (druhý zleva) z Dubnice nad Váhom. Na druhém místě v ČR a titul Mister International Czech Republic obdržel Jan Pochobradský (zcela vpravo). Hlavním pořadatelem celé akce je David Novotný, rodák z Náchoda.