Při příchodu vítala u vchodu všechny příchozí starostka Hana Nedvědová s místostarostou Josefem Thérem a přáli jim příjemnou zábavu. Úderem dvacáté hodiny zahájila ples moderátorka večera Lucie Peterková, která všechny přítomné představitele města, radní, zastupitele, pozvané zástupce okolních obcí a všechny návštěvníky přivítala a seznámila je s programem večera.

Program zahájily břišní tanečnice

Po zahájení zaplnily parket mladé břišní tanečnice ze skupiny ELAHE z DDM Domino Hronov, které svým úvodním tancem s křídly nadchly všechny přihlížející, ti je odměnili vydatným potleskem. Potom už patřil parket všem tancechtivým a zábava za hudebního doprovodu hronovské hudební skupiny Relax Band se mohla rozproudit na plné obrátky.

Po první taneční sérii se představil host večera. Na pódium vběhla jedenáctiletá polská dívenka Oliwia Wieczorek, která rozjela svoji pěveckou show v takovém stylu, že všem spadla brada. Její vystoupení bylo odměněno bouřlivým potleskem.

Po jedenadvacáté hodině přišlo na řadu slavnostní ocenění osobností města, při kterém všichni nominovaní obdrželi z rukou starostky a místostarosty pamětní listinu, věcný dar a květiny.

V letošním roce si ocenění převzala dlouholetá členka sokola Velký Dřevíč Jaroslava Hencelová, organizátorka charitativních bazarů Alexandra Křovinová a úspěšný tým volejbalistek VK Hronov.

Všichni ocenění se též svěřili se svými bezprostředními dojmy.

„To, že bych od města nějaké ocenění dostala, jsem vůbec nečekala, protože už jsem jednou oceněná byla, a to když mně bylo sedmdesát. Tak jsem si říkala, proč ještě jednou. Ale vážím si toho, že si na mě ve městě vzpomenuli a děkuji jim za to. Je vidět, že moje práce v sokole asi nějaký význam měla. Pracovala jsem v něm už od mládí. Další ocenění už ale asi nestihnou," usmívala se sympatická seniorka Jaroslava Hencelová.

Pomoc druhým je samozřejmostí

Ocenění od města nečekala, ale velice si ho váží, také Alexandra Křovinová. Svoji pomoc druhým bere jako samozřejmost.

„Pro žádné ocenění a nebo zviditelnění to nedělám. K dobročinné pomoci mě přivedla hlavně diagnóza mojí dcery, která trpí autizmem. Na základě toho jsem zjistila, že takovýchto lidí je hodně a někteří na tom jsou ještě hůř. Proto jsem se rozhodla, že každá pomoc v této situaci bude dobrá a začala jsem pořádat charitativní akce. Mám z toho také dobrý pocit, když mohu někomu pomoci," svěřila se Křovinová.

Už potřetí si pro ocenění přišli volejbalistky z VK Hronov, které jsou svými výkony a raketovým postupem z krajské až do první ligy, kde se úspěšně drží na předních místech, nepřehlédnutelné.

„To, že jsme se propracovali tak daleko, je výborný a byli i lidi, kteří nám věřili. My jsme ale takový úspěch nečekali. Podařilo se dát dohromady výborný tým a všechny holky jsou skvělý. Vůbec jsme už nepočítali, že se nám podaří v první lize udržet. Chtěli jsme to ale vyzkoušet a alespoň jeden rok si v této soutěži zahrát. Zjistili jsme, že na to máme. Že se letos udržíme, je jisté, to je super. O extralize se vůbec bavit nebudeme, takhle vysoko nekoukáme, to už by bylo nad naše síly. Tým jsme posílili, ale žádné posily z vyšších soutěží nemáme. Všechny holky hráli maximálně druhou ligu nebo kraj. Z našich úspěchů máme všichni velikou radost. I náš trenér, který nás k takovému výkonu vyburcoval," okomentovala úspěchy zastupující kapitánka Sylva Fulková.

Po slavnostním ocenění pokračovala volná zábava. Ještě jedním vystoupením ji zpestřila Oliwia Wieczorek a necelou hodinu před půlnocí rozproudilo uvadající tanečníky vystoupení temperamentních tanečníků z klubu akrobatického rock and rollu Náchod. Poslední přerušení zábavy přišlo po půlnoci, kdy nastal čas na slosování soutěže o hodnotné ceny.

První cena výherce zaskočila

Mezi tabletem, spacákem, mixérem a dalšími cenami byla i první, která u soutěžících vyvolávala spíše obavy. Ani v letošním roce totiž nemohl chybět statný divočák. Toho si nakonec přišel vyzvednout Miroslav Pavelka.

„Byl to pěkný šok a zůstal jsem z toho konsternovaný. Když vyhlásili moje číslo, tak mně proběhlo hlavou, co s tím budu dělat, protože s touto výhrou jsem vůbec nepočítal. Líbili se mně jiné ceny. Nakonec jsem ale spokojený, mám známého, který zvěřinu umí udělat, a tak si na něm spolu s příbuznými pochutnáme," svěřil se zaskočený výherce kance Miroslav Pavelka.

Bujará zábava pokračovala až do pozdních nočních hodin a všichni návštěvníci si program pochvalovali a domů odcházeli spokojeni.

V letošním roce si ocenění převzala dlouholetá členka sokola Velký Dřevíč Jaroslava Hencelová.Jaroslava Hencelová

Ocenění jí bylo uděleno za dlouhodobé, obětavé a aktivní členství v TJ Sokol Velký Dřevíč a dodatečně k významnému životnímu jubileu, které oslavila na konci minulého roku. Začínala jako mladá dívka a dnes je nejstarší členkou výboru Sokola.

V letošním roce si ocenění převzala i organizátorka charitativních bazarů Alexandra Křovinová.

Alexandra Křovinová

Zvláštní ocenění ji bylo uděleno za organizování charitativních bazarů s názvem Stromek splněných přání, jejichž výtěžek byl vždy předán potřebným. Profesí je pracovník sociální péče a má tedy zkušenosti s pořádáním sbírek pro dětské domovy.

V letošním roce si ocenění převzala dlouholetá členka sokola Velký Dřevíč Jaroslava Hencelová.

Volejbalové družstvo žen A Hronov

Volejbalové družstvo žen bylo oceněno za postup do 1. národní volejbalové ligy, kde vzorně reprezentují město na republikové úrovni a drží se stále na předních příčkách tabulky. Mají tak zajištěno udržení se v soutěži i v další sezóně. Na tomto úspěchu se pod vedením trenéra Jana Ševců podílejí tyto hráčky: kapitánka Radka Tučková, hráčky Sylva Fulková, Adéla Hrubá, Pavla Hušková, Alice Jiránková, Barbora Klimšová, Leona Kultová, Kristýna Kukrálová, Kateřina Lelková, Jana Manychová, Ivana Lipovská, Nikol Novotná, Jana Ševců, Kristýna Vítová.