Každý den usilovně pracují na tom, aby lidem přiblížili dvě výstavy, které otevřeli v únoru, aby návštěvníkům umožnili nahlédnout do galerijních sbírek, a vrací se i k výstavám minulým prostřednictvím fotek a videí. Nezapomínají ani na rodiče a děti, které inspirují výtvarnými nápady v domácím prostředí. „Naše úsilí bude pokračovat i dalšími projekty, které můžete sledovat na našich sociálních sítích. Facebooku, instagramu a youtubekanálu,“ uvádí za galerii Veronika Mesnerová.

A co konkrétně galerie nabízí? Jedná se například o virtuální prohlídku výstavy Řekni, kde ty kytky jsou, kterou najdete na adrese: www.youtube.com/channel/UCCY9-pcTiqb9QkX4uSB-cgw.

Můžete si vyzkoušet také on-line dílny nejen pro rodiče s dětmi nazvané „Ťuk, ťuk. Kdo tam? Galerie“, které se objevují každý čtvrtek na facebooku galerie a jsou určené pro děti od 5 do 15 let.

Každé pondělí na instagramu galerie najdete „Návraty“. Jedná se o připomínky vernisáží k výstavám, které již proběhly. Galerie rovněž připravuje projekt „Z ruské sbírky“. Nejvýznamnější částí sbírkového fondu galerie tvoří právě díla ruského malířství 19. a 20. století, která bývají zpřístupněna každý lichý rok a lákají návštěvníky ze všech koutů republiky. Jedná se totiž o třetí největší sbírku ruského malířství v České republice. „Naším cílem je nyní tyto poklady přiblížit i vám z pohodlí domova. Každé úterý vás na stránkách facebooku seznámíme s některými obrazy z ruské sbírky, ke kterým přidáme část pracovních listů pro různé věkové kategorie,“ doplnila Veronika Mesnerová.