VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Návštěvníci údolí si například přejí zprovoznit Panský hostinec

Česká Skalice - Občanské sdružení Centrum rozvoje Česká Skalice realizuje projekt, který byl podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci Finančního mechanismu EHP a Norského finančního mechanismu prostřednictvím Nadace rozvoje občanské společnosti.

30.9.2008
SDÍLEJ:

Ratibořický Panský hostinec.Foto: Deník/ Hynek Šnajdar

Dvouletý projekt je zaměřený na harmonizaci kulturní krajiny na území Babiččina údolí s uplatněním principů udržitelného rozvoje. „V souvislosti s projektem byly poskytovány informace a osvěta prostřednictvím infostánku v Národní přírodní památce Babiččino údolí, který byl umístěn u zámku v Ratibořicích. Infostánek byl v provozu po dobu letních prázdnin, pravidelně v úterý, středu a čtvrtek, a to od 10 do 15 hodin,“ sdělila nám Martina Vlachová, koordinátora projektu.

V infostánku byly poskytovány informace o ochraně přírody, výjimečnosti daného území, naučné stezce, kulturních i historických zajímavostech a v neposlední řadě i o projektu. „Informace se týkají především území Chráněné krajinné oblasti Broumovsko, pod jehož správu Babiččino údolí spadá. Turistům jsme nabízeli osm různých propagačních materiálů. Značnou část tiskovin poskytla Správa CHKO Broumovsko, další letáčky máme z vlastních zdrojů. Ten, kdo nestihl návštěvu v době těchto letních prázdnin, může informace a letáky zdarma získat v Babiččině údolí i v roce příštím,“ dodala Vlachová.

Kromě infostánku bylo součástí projektu také místní dotazníkové šetření u návštěvníků Ratibořic. „Návštěvnost tohoto krásného koutu naší země je vysoká. Nejčastějšími turisty byly rodiny s dětmi, které přijely z různých koutů republiky. Velmi důležitým faktem je, že dvě třetiny návštěvníků se sem opakovaně vracejí a považují tento výlet za jakousi tradici,“ uvedla Vlachová. Nejčastěji turisté do Babiččina údolí přijíždějí automobilem. Další početnou skupinu tvoří cyklisté.

Dotázaní návštěvníci se shodují, že mezi hlavní problémy, které by bylo zapotřebí v Babiččině údolí zlepšit, patří zejména oddělení tras pro chodce a cyklisty i vylepšení značení pro turisty. Dále si přejí využít Panský hostinec a nabídnout v něm turistům další služby. Na Babiččině údolí si lidé velmi cení místní přírody, čistoty, klidu, možnosti odpočinku, relaxace, zámku a dalších kulturních památek.

Autor: Hynek Šnajdar

30.9.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V Náchodě volili Pavel Bělobrádek, Jan Birke i Soňa Marková

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Martin Jiránek

Martin Jiránek: „Je vidět, že se lidem současný styl politiky přestal líbit"

Před volbami dali přednost rodině a vstoupili do svazku manželského

Janovičky u Broumova - Vhodit volební lístek do volební urny je úkon, který se neděje každý den.

AKTUALIZUJEME

Volební místnosti se zavřely. ANO jasně drtí své soupeře

Královéhradecký kraj - V pátek a v sobotu mají lidé možnost jasně se vyjádřit k budoucnosti Česka. Od 14 hodin, kdy začaly volby do Poslanecké sněmovny PČR, jsou otevřené volební místnosti a voliči až do sobotního odpoledne mohou rozhodovat, kdo zemi v následujících čtyřech letech povede.

Manželé Doležalovi z Náchoda volili v hlavním městě Švédska

Stockholm, Náchod - Eva a Michal Doležalovi z Náchoda měli cestu do Stockholmu naplánovanou už dlouho před volbami. "Nebyla nám však lhostejná naše budoucnost a pokud chci věřit v demokracii, je nutné, aby byla volební účast co nejvyšší," říká maminka třech dětí.

Svůj hlas hodil do volební urny jen pár vteřin před uzavřením volební místnosti

Božanov - Je krátce před čtrnáctou hodinou a do uzavření volebního okrsku zbývají tři minuty.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení