Druhým významným výročím je 50 let od založení orchestru Václava Hybše, který si vydobyl přední místo v pop music.

V duchu oslav obou výročí se ponesou i letošní „Vánoční koncerty, na které si dirigent pozval významné hosty.

Jsou to: Iveta Dufková – operetní zpěvačka a tanečník, herec a zpěvák Vlastimil Harapes. Dále v programu vystoupí zpěvačka Irena Kousalová a vynikající houslistka Hana Hložková. Pořad moderuje Jan Smigmator.

Václav Hybš s orchestrem je jedním z nejznámějších hudebních těles u nás i v zahraničí. Jeho nahrávky jsou již víc jak čtyřicet let známy po celé Evropě, ale také v USA, Kanadě, Austrálii a Japonsku. Repertoár orchestru je mnohostranný - interpretuje pop-music, swing, muzikál, operetu, ale i lidovou a dechovou hudbu. Pro svou přizpůsobivost je vyhledáván našimi i zahraničními umělci z nejrůznějších hudebních žánrů.

Václav Hybš s orchestrem účinkuje na koncertech např. Koncert hvězd na Žofíně, plesech - pro nejrůznější firmy, ale také například Ples vídeňských filharmoniků ve Vídni (naposledy v roce 2002), tanečních a společenských zábavách a dalších akcích dle požadavku pořadatele. Mezi nejoblíbenější pořady patří již tradiční Vánoční koncerty, s nimiž vystupuje po celé naší vlasti již od roku 1976.

Koncert můžete navštívit v těchto městech:

Police nad Metují – Kolárovo divadlo: Čtvrtek 16. prosince v 19.00.

Jaroměř – Městské divadlo: Pátek 17. prosince v 19.00.

Náchod – Městské divadlo: Sobota 18. prosince v 16.30 a v 19.30.

Nové Město nad Metují – Kino 70: Úterý 21. prosince v 19.00.