VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Noc s Andersenem přinese čtenářům dobrodružství v knihovně

Náchod – Pomalu ale jistě končí březen, který byl pro letošní rok pasován na měsíc čtenářů. V jeho závěru Městská knihovna Náchod připravila pro své malé čtenáře další Noc s Andersenem. Letošní ročník je na téma pověstí a rozhodně nebude pro strašpytlíky.

26.3.2010
SDÍLEJ:

Městská knihovna Náchod.Foto: Klára Němečková

„Je možné, že se děti budou i trochu bát, čeká nás totiž mimo jiné také návštěva náchodského muzea potmě, jen při světle baterek,“ vysvětluje ředitelka knihovny Ivana Votavová. „Program jsme připravili pestrý a doufáme, že ani letos se děti nebudou nudit. V rámci jedné pověsti – o prvním tkalci na Náchodsku – je čeká například úkol zkusit si jednoduché tkaní.“

Noc s Andersenem ale není jen tak pro každého. Děti si účast na ní musejí zasloužit. Od začátku roku plní v knihovně zadané úkoly a teprve jejich splněním si zajistí přespání a dobrodužnou noc v knihovně.

Truhla starého knihovníka

Čtenář je živočišný druh náročný a vybíravý. V knihovnách proto „frčí“ knihy, o kterých se píše nebo mluví v médiích. Výběr literatury je také hodně závislý od toho, co dávají v kině nebo co je momentálně v popředí zájmu. Leckdy je tak dobrá literatura v zapomnění a to se v náchodské knihovně pokusili změnit.

Další aktivitou, kterou pro tu čtenáře v březnu připravili, je Truhla starého knihovníka. Nachází se jak v dětském, tak dospělém oddělení. „Do truhly jsme našim čtenářům připravili literaturu, která je podle našeho názoru dobrá, ale zbytečně dlouho se na ni ve skladišti prášilo,“ přibližuje zajímavý nápad knihovnice Irena Macurová. „Zdá se, že se to osvědčilo – na konci každého dne je vidět úbytek knih a my je hned druhý den ráno doplňujeme.“ Pro velký úspěch se rozhodli v náchodské knihovně truhly v obou odděleních ponechat i v měsíci dubnu.

Zaostřeno na čtenáře

Městská knihovna v Náchodě vyhlásila také soutěž pro všechny amatérské fotografy. Zaostřete hledáček svého fotoaparátu na osoby čtoucí, zahloubané, soustředěné, na obvyklých i těch nejneobvyklejších místech a zmáčkněte spoušť. Své fotografie můžete přinést nebo poslat do Městské knihovny v Náchodě do 1. září 2010. Výstava fotografií pak proběhne v říjnu 2010 a porota vybere nejkrásnější z nich do kalendáře na rok 2011.

(Klára Němečková)

26.3.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Slavnost stromů 2017
19

FOTO: Od opeřenců až po vysazení břízy

Sobotka - Náchod B

Ve šlágru kola slavila úspěch kostelecká taktika

V hradeckém kraji vystavili voliči účet i architektům krajské koalice

Hradec Králové /KOMENTÁŘ/ - Demokracie má díky volbám své vzrušující momenty, jakkoli by je v politice hledal možná jen masochista. V Královéhradeckém kraji voliči o víkendu dopsali příběh, který se začal vyprávět přesně před rokem po skončení krajských voleb.

Těším se na to, co mi život přinese nového, říká Soňa Marková

Náchod - “Výsledky voleb jsou pro mě osobně a hlavně pro KSČM velkým zklamáním. Nečekali jsme, že se hlasy přesunou tak významně ke stranám, které jsou spíše populistické. Ale voliči rozhodli,” říká poslankyně za KSČM Soňa Marková.

Triumf ANO, debakl levice, Bělobrádek uhájil křeslo o 173 hlasů

Královéhradecký kraj - Volby do Poslanecké sněmovny na území Královéhradeckého kraje de facto kopírovaly výsledek v celé České republice. Drtivým způsobem vyhrálo hnutí ANO, těžkou porážku utržily levicové strany.

Volební účast v kraji převýšila celostátní průměr. Na 12. mandát to nestačilo

Hradec Králové - Lidé v Královéhradeckém kraji jsou odpovědnější a k volbám jich chodívá více, než je celostátní průměr. Letos k volebním urnám dorazilo 63,25 procenta oprávněných voličů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení