Čtyřčlenná odborná porota musela zhodnotit výkony 103 ochotníků, mezi nimiž zazářili i členového divadelního sboru J. K. Tyl z Meziměstí. Jejich představení Úžasná svatba autora Robina Hawdona porotu nadchlo natolik, že hru nominovala na národní přehlídku Krakonošův divadelní podzim ve Vysokém nad Jizerou. Ceny si za své herecké výkony odvezli také Pavel Novák za postavu Billa, Milan Mach za roli Toma a Nina Dlouhá za postavu July.
„Po vyhlášení výsledků zavládla velká radost i překvapení. Ale kdo jede na soutěž, tak pochopitelně tajně doufá, že postoupí. I my jsme tedy tajně doufali. Je to jako na každé soutěži – jednou ano, jednou ne. Tentokrát se štěstí usmálo na nás. Dostat se do Vysokého je pro nás velké povzbuzení do budoucnosti, že to, co děláme, děláme dobře nejen podle diváckého ohlasu, ale i podle odborné poroty. Ta našla na hře i spoustu much, které se teď budeme snažit odstranit,“ vysvětlil manažer ochotníků Jan Kašpar.


Soubor by měl do budoucna také začít pomalu trénovat novou hru. „Jaká to bude, je zatím ve hvězdách, i když určitou představu už máme,“ dodal Kašpar.