VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ohlédnutí za festivalem Amatérského divadla v Hronově

Hronov - V sobotu slavnostně ukončený 79. ročník Jiráskova Hronova splnil své poslání a vše proběhlo bez větších problémů ke spokojenosti všech, kteří se na organizaci festivalu podíleli.

12.8.2009
SDÍLEJ:

Z Jiráskova Hronova.Foto: Jiří Mach

Programové složení divadelních představení nabídlo hry rozmanitých žánrů, tak aby si měli možnost vybrat všichni návštěvníci festivalu. Bohatý výběr nabízel i doplňkový program, který probíhal převážně v parku Aloise Jiráska. Tam si přišli na své všechny generace, děti zaujaly především pohádky, mladou generaci zase Rock fest a závěrečný Jiráskův Rap a střední generace a senioři si měli možnost vybrat z řady koncertů středního proudu, country nebo dechového orchestru. Každý den byl ještě zakončen divadelním představením ochotnických souborů z okolí.

Třetí část festivalu – vzdělávací – byla po celou dobu skryta před zraky diváků. Na veřejnosti předvedli všichni absolventi seminářů a dílen, vše co se po dobu festivalu naučili až poslední den. To že tento vzdělávací program navštěvují ti, kteří dělají vše se zápalem a svědomitě bylo vidět při připravených ukázkách, které sklidili u diváků velký ohlas.

„S celkovým průběhem festivalu jsem celkem spokojený i když bych osobně skladbu programu trochu poupravil, ale o výběru účastníků přehlídky nerozhoduji sám, ale celá komise a co člověk – to jiný názor,“ ohlíží se za 79. Jiráskovým Hronovem programový ředitel Milan Strotzer, podle jehož názoru jinak vše proběhlo, tak jak bylo naplánováno bez nějakých větších problémů. „Za to si zaslouží poděkování celý tým, který se na organizaci festivalu podílel a ke všem svěřeným úkolům přistupovali všichni na profesionální úrovni.

Mezi návštěvníky je slyšet názor, že Jiráskův Hronov by měl nabídnout alespoň jednu hru od Aloise Jiráska – bylo by možné v tomto vyhovět?
„Tento názor jsem již také několikrát slyšel a to i na minulých ročnících. Pokud si nějaký ze souborů některou z her Aloise Jiráska nastuduje a přihlásí se, tak se budu snažit prosadit aby se tato hra objevila třeba na příštím jubilejním 80. ročníku JH. I když již pomýšlím na odchod z této funkce, tak jsem ještě na příští jubilejní ročník přislíbil svoji účast a snahu prosadit co nejlepší programovou skladbu.“

Jak hodnotíte vzdělávací program?
"Při každém ročníku se počet seminářů a dílen rozrůstá a každým rokem je velký nárůst zájemců, který již bohužel musíme kvůli kapacitám regulovat. Všechny semináře pracují v současnosti na vysoké úrovni a to díky kvalitním a profesionálním lektorům. V letošním roce byl největší zájem o seminář Recovered Alchemy vedený Guillermo Horta Betancourtem z Kuby, který je opravdovým profesionálem a přislíbil nám účast i na příštím ročníku. Tím ale nechci snižovat úroveň výuky ostatních seminářů a dílen," řekl Deníku M. Strotzer.

Marcela Kollertová – ředitelka KIS Hronov a hlavní organizátor JH:
"Po počátečním stresu, který panoval před zahájením a po začátku festivalu jsem se v průběhu týdne, kdy bylo vidět že vše probíhá jak má uklidnila a zbytek festivalu prožila v relativním klidu. Teď po závěru již mohu říci, že vše dopadlo dobře a až na malé vyjímky nebylo slyšet žádnou větší kritiku. Velkou zásluhu na hladkém průběhu mají všichni, kteří se na organizaci podíleli, od techniků, přes pracovnice Informačního centra, uvaděčky až po uklízečky. Celkové hodnocení přijde na řadu až se vše uklidí a vrátí do normálního stavu," řekla Deníku M. Kollertová.

(Jiří Mach)

Policejní ohlédnutí za Jiráskovým Hronovem

V sobotu 8. srpna 2009 skončil večerním ohňostrojem 79. ročník Jiráskova Hronova, každoroční přehlídky ochotnických divadelních souborů.
Vzhledem k tomu, že městu od pátku 31. července výrazně stoupl počet dočasných obyvatel a návštěvníků, policisté posílili hlídkovou službu, aby se mohli dostatečně postarat o veřejný pořádek a bezpečí jak návštěvníků divadelního festivalu, tak samotných obyvatel města Hronov.

„Na služebně držela nepřetržitou fyzickou přítomnost stálá služba a v ulicích města procházely hlídky, které jednak bdělým okem dohlížely na pořádek, a také byly nablízku všem, kteří potřebovali pomoci. V drtivé většině však již jen jejich přítomnost fungovala jako účinná prevence proti zamýšleným nepravostem,“ vrátila se k nedávno skončené kulturní akci tisková mluvčí náchodské policie Eva Prachařová.

Policisté v průběhu festivalu nezaznamenali žádné zvýšení trestné činnosti ani významné narušení veřejného pořádku.

„Spoustu práce měli pouze s odklonem a úpravou dopravy na ještě ne zcela dokončeném náměstí a v přilehlých ulicích. Společně s organizátory festivalu, díky výborné spolupráci, však zvládli jak nápor divadelníků tak i návštěvníků bez větších potíží," dodala Prachařová,.

12.8.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Sobotka - Náchod B

Ve šlágru kola slavila úspěch kostelecká taktika

Počítání volebních hlasů.

V hradeckém kraji vystavili voliči účet i architektům krajské koalice

Těším se na to, co mi život přinese nového, říká Soňa Marková

Náchod - “Výsledky voleb jsou pro mě osobně a hlavně pro KSČM velkým zklamáním. Nečekali jsme, že se hlasy přesunou tak významně ke stranám, které jsou spíše populistické. Ale voliči rozhodli,” říká poslankyně za KSČM Soňa Marková.

Triumf ANO, debakl levice, Bělobrádek uhájil křeslo o 173 hlasů

Královéhradecký kraj - Volby do Poslanecké sněmovny na území Královéhradeckého kraje de facto kopírovaly výsledek v celé České republice. Drtivým způsobem vyhrálo hnutí ANO, těžkou porážku utržily levicové strany.

Volební účast v kraji převýšila celostátní průměr. Na 12. mandát to nestačilo

Hradec Králové - Lidé v Královéhradeckém kraji jsou odpovědnější a k volbám jich chodívá více, než je celostátní průměr. Letos k volebním urnám dorazilo 63,25 procenta oprávněných voličů.

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Královéhradecko /ROZHOVOR/ - Lídr královéhradecké krajské kandidátky ČSSD Jan Birke svůj post poslance obhájil, ale po skončení voleb a sečtení hlasů bylo vidět, že k radosti má daleko.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení