Knihu vydalo nakladatelství Petrklíč v květnu a obsahuje pohodových 376 stran ze života. I z toho náchodského…

„Není to román, je to neformální vyprávění postavené na faktech. Takové, jaké můžete někdy slyšet při přátelském posezení kolem stolu," říká autor Oldřich Čepelka.

Jsou to desítky epizod ze života autora, jenž se svou aktivitou či zcela náhodně dostává do prekérních situací, které někdy řeší on, někdy někdo jiný a někdy vůbec nikdo.

To vše na pozadí skutečných událostí od 50. let přes roky 1968, 1989 až po současnost. V různých městech ČR a v různých zemích Evropy, kam jej život zavál. Z Náchoda přes Mariánské Lázně do Liberce, od Finska přes Portugalsko po Korsiku. Ne vždy veselé, ne vždy k popukání.

Kniha plná autorových i cizích bonmotů, které čtenáři možná dosud nejspíš neslyšeli. Připravit si mají tužku, možná si budou dělat výpisky… Kdo se třeba jen na hodinu začte, ten se prý už neodečte.

A co se čtenáři dozví? Třeba kdo z náchodského kostela sv. Vavřince chtěl vyříznout jazyk pekaři Čepelkovi. Zda přišel za války z Itálie do Náchoda vagon čokolády. Kam seskočil malý Oldřich ze sousoší vedle kostela. Jak správně točit bandaskou plnou mléka na náchodském náměstí. Co zažívala Kamenice, když Olda nesl Idu z Bělovse. Co se stalo na střeše u Morávků blízko Karlova náměstí. A komu hrozil pád z horního ochozu velké zámecké věže.

Nezapomeňte tedy na setkání v pátek 30. května v 17,30 v kavárně hotelu Beránek nad knihou Maléry a já.