VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na vernisáži vyhlásili největšího patriota

BROUMOV - Až do 18. listopadu si každý den od 8 do 18 hodin budou moci zájemci, kteří zavítají do prvního patra domu v centrální části klášterní zahrady, prohlédnout fotografie Horsta Bauera.

6.9.2007
SDÍLEJ:

OCENĚNÝ JIŘÍ KOPECKÝ (vlevo) a Jan Školník mezi fotografiemi Horsta Bauera při vyhlášení soutěže „O největšího patriota“. Foto: Jan Záliš

Výstava fotografa, jehož život i dílo je neodmyslitelně spjato s krajinou Broumovského výběžku, byla zahájena první záříjové odpoledne vernisáží, na níž všechny přítomné z pořádající Agenturu pro rozvoj Broumovska (APRB) přivítal Jan Školník. Ten později vyhlásil vítěze soutěže „O největšího patriota“. O Horstu Bauerovi, jeho vztahu k Broumovsku a jeho díle hovořil Otakar Prikner. Mezi účastníky vernisáže nechyběly ani žena a dcera fotografa, jenž ve svých snímcích zvěčňoval jednotlivé kamínky mozaiky, které naskládané vedle sebe utváří krásu Broumovské kotliny.


Součásti vernisáže bylo i slavnostní vyhlášení soutěže „O největšího patriota“. Tím se stal dlouholetý pracovník CHKO Broumovsko Jiří Kopecký. „Autor řady odborných statí z oblasti speleologie a pseudokrasového fenoménu na Broumovsku Jiří Kopecký byl a je velkým patriotem nejen města Broumova, kde žije, ale i celého regionu,“ zdůvodnili vyhlašovatelé této ceny, proč padla volba právě na Jiřího Kopeckého, mimo jiné propagátora a organizátora místní turistiky.


„Soutěž byla vyhlášena v rámci 1. ročníku programu Máme rádi Broumovsko, kde nominace podávali jednotliví účastníci programu. Jiří Kopecký získal dvě z celkových čtyř nominací,“ dodal pro upřesnění Jaroslav Betáš za Agenturu pro rozvoj Broumovska, a doplnil, že v současné době je již vyhlášen II. ročník programu „Máme rádi Broumovsko“.

6.9.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V Náchodě volili Pavel Bělobrádek, Jan Birke i Soňa Marková

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Martin Jiránek

Martin Jiránek: „Je vidět, že se lidem současný styl politiky přestal líbit"

Před volbami dali přednost rodině a vstoupili do svazku manželského

Janovičky u Broumova - Vhodit volební lístek do volební urny je úkon, který se neděje každý den.

AKTUALIZUJEME

Volební místnosti se zavřely. ANO jasně drtí své soupeře

Královéhradecký kraj - V pátek a v sobotu mají lidé možnost jasně se vyjádřit k budoucnosti Česka. Od 14 hodin, kdy začaly volby do Poslanecké sněmovny PČR, jsou otevřené volební místnosti a voliči až do sobotního odpoledne mohou rozhodovat, kdo zemi v následujících čtyřech letech povede.

Manželé Doležalovi z Náchoda volili v hlavním městě Švédska

Stockholm, Náchod - Eva a Michal Doležalovi z Náchoda měli cestu do Stockholmu naplánovanou už dlouho před volbami. "Nebyla nám však lhostejná naše budoucnost a pokud chci věřit v demokracii, je nutné, aby byla volební účast co nejvyšší," říká maminka třech dětí.

Svůj hlas hodil do volební urny jen pár vteřin před uzavřením volební místnosti

Božanov - Je krátce před čtrnáctou hodinou a do uzavření volebního okrsku zbývají tři minuty.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení