VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pozvánka na víkendové akce

Východní Čechy - Přehled akcí v Pardubickém a Královehradeckém kraji ve dnech 8. až 10. ledna.

8.1.2010
SDÍLEJ:

Tříkrálový průvod v Poličce.Foto: DENÍK/Iveta Nádvorníková

Svitavsko - Průvod králů zamíří k Ježíškovi

Polička – Tříkrálovou sbírku ve městě zahájí průvodem. Asi 35 skupin koledníků vyjde v sobotu ráno před devátou hodinou od hradeb za budovou Charity a půjdou směrem k faře u kostela sv. Jakuba. Zde dostanou požehnání od faráře a budou pokračovat v průvodu městem. Letos dojdou až k penzionu pro seniory, kde se odehraje živý betlém. Králové se pokloní malému Ježíškovi a poté se již rozejdou po koledě.

Jevíčko - Ve městě na Malé Hané se v sobotu uskuteční již desátý ročník tarokového turnaje Jevíčský škýz. Akce začíná v jídelně zdejší školy v deset hodin. Obvykle se turnaje účastní okolo stovky hráčů.

Orlickoústecko - Benátky pod sněhem na divadelní scéně

Ústí nad Orlicí – Pokud máte zájem zhlédnout lehkou konverzační komedii založenou na jemném vtipu a absurdních situacích, zavítejte v pátek 8. ledna do Roškotova divadla v Ústí nad Orlicí. Komedie s názvem Benátky pod sněhem v podání Divadla SemTamfór získala cenu za inscenaci na Valašském křoví 2009. Začátek představení je v 19.30 hodin.

Bystřec – V kostele svatého Jakuba v Bystřeci se v neděli 10. ledna rozezní koledy. Na Festivalu koled se představí sbory z Polska a České republiky. Začátek je plánován na 15 hodin. Všichni jsou srdečně zváni.

Klášterec nad Orlicí – Sokolovna v Klášterci nad Orlicí si vás dovoluje pozvat 9. ledna na ples. Začátek je ve 20 hodin.

Chrudimsko - Český pohár Masters pro příznivce cyklistiky

Luže - Klub cyklistů zve všechny příznivce sportu v neděli 10. ledna od 11 hodin na Košumberk, kde se pojede závěrečný závod Českého poháru MASTERS. Startují kategorie: A: 30-39 let B: 40-49 let C: 50 a starší za účasti bývalých československých reprezentantů a medailistů ze závodů mistrovství Evropy a světa. Dále je tento závod vypsán pro kategorii muži. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne od 14 hodin u hotelu Vídeň. Pořadatelé zvou všechny fanoušky dobrého sportu.

Chrudim – Kolem světa za 80 minut - Madagaskar – život bez DPH je název přednášky Vladimíra Lemberka, který podá návod, jak se dá spokojeně a šťastně žít s hromadou dětí, vlastnit přitom jen bambusovou chýši a pár hadrů na sobě. Srdceryvná chudoba na venkově je v ostrém kontrastu s nesmírnou bohatostí unikátní madagaskarské přírody. Přednáška se koná v pátek 8. ledna od 18.30 hodin v přednáškové síni Vodních zdrojů Chrudim.

Chrudim – Večer promítání diapozitivů z cest, kde vznikalo v prvním století křesťanství, má název Řecko – po stopách apoštola Pavla. Máte–li zájem, přijďte v pátek 8. ledna od 18 hodin do školicí místnosti Hotelu Bohemia Chrudim.

Pardubicko - Marek Ztracený poprvé na východě Čech

Městec Králové– Do města přijede známý zpěvák, skladatel a pianista Marek Ztracený. „Jeho první východočeský koncert se koná v sobotu 9. ledna 2010 v kulturním domě,“ uvedla za pořadatele Ivana Hlušičková. „Do Městce přijede s celou kapelou,“ řekla a dodala, že předpokládaný začátek programu je v devět hodin večer.

Pardubice/Kunětice – Pokud máte rádi tanec, rozhodně byste neměli chybět na některém z prvních plesů nového roku. V pátek 8. ledna se v pardubickém Domě kultury Dukla koná od 19 hodin Ples mladých, který je určen (nejen) absolventům letošních kurzů tance a společenské výchovy. O dobrou náladu se postará skupina Milana Rainberka. Ve stejný čas odstartuje v pardubickém Výstavním a společenském centru Ideon Maturitní ples Střední průmyslové školy elektrotechnické. O půl osmé večer začíná v hostinci U Přívozu v Kuněticích Šachový ples.

Pardubice – Klub Ponorka zahájí rok 2010 akcí Brutality GuestBook Tour – Hip Hop Party Live. Zahraje tam mladá undergroundová kapela s názvem Dread Of Hell, která v minulém roce vydala dokonce dvě CD. Celé turné doprovázejí kapely Diada, SS Team a Benga.

Pardubice – Ve Východočeském divadle bude v neděli od 19 hodin hostovat agentura Harlekýn s komedií Čistá kořist v režii Václava Postráneckého. Detektivní komedie o „spořádané společnosti“, ze které se ovšem postupně vyloupnou „pěkní svatouškové“, nabízí komické situace se satirickou nadsázkou. Hrají Ladislav Mrkvička, Václav Postránecký a další.

Rychnovsko - Vrhnete se do víru lednových plesů?

Rychnov nad Kněžnou – Ve Společenském centru můžete v neděli od 14 hodin prožít Novoroční taneční odpoledne. K tanci a poslechu zahraje dechovka O. Štencla a skupina Combi.

Dobruška – Na film 2Bobule, který je volným pokračováním úspěšné komedie Bobule, se můžete těšit v dobrušském kině. V pátek od 20 hodin, v sobotu a v neděli od 17.30 a 20 hodin. Opět budete sledovat eskapády dvojice kamarádů Honzy (Kryštof Hádek) a Jirky (Lukáš Langmajer).

Týniště nad Orlicí – Základní umělecká škola vás zve na Novoroční koncert Mladého týnišťského big bandu ZUŠ a jeho hostů, který se koná v neděli v divadelním sále kulturního domu od 14 hodin.

Solnice – V pátek od 19.30 hodin pořádá Obchodní akademie T. G. Masaryka Kostelec nad Orlicí ve společenském domě v Solnici Ples Obchodní akademie. Hraje Fantasy music.

Královehradecko - Máme se jak na pláži, ať to trvá věčně

Hradec Králové – Česká veslařská elita se představí v sobotu v hotelu Černigov. V 9.30 hodin odstartuje třetí kolo Českého poháru v jízdě na veslařských trenažérech. V patnácti kategoriích je přihlášeno 270 závodníků, mezi nimiž nechybějí Klára Janáková, Pavlína Žižková, Jakub Makovička, Ondřej Synek, Ondřej Vetešník nebo Václav Zitta. Finálové boje propuknou ve 13 hodin.

Mlékosrby – Ledová voda, mráz a skupinky nadšenců v plavkách s lehátky v podpaždí. To je obrázek, který se naskytne v sobotu po 13. hodině všem, kteří zabrousí na koupaliště do Mlékosrb. Milovníci recese opět pořádají Pláž Járy Cimrmana, při které nebudou chybět slunečníky a nahá těla namazaná opalovacím krémem. Připravena bude i první pomoc při omrzlinách v podobě svařáku nebo slivovičky. Ti nejodvážnější se ponoří i do ledové vody.

Hradec Králové – Ještě před přestavbou bývalé továrny Vertexu na sídlo městské knihovny se její prostory zaplní hlavolamy a podivuhodnými přístroji. Do krajské metropole se na více než měsíc přestěhuje výstava libereckého science centra iQ Park Hry a klamy, která obsahuje 70 exponátů. Ty jsou sestrojeny tak, aby v návštěvnících podnítily zájem o přírodní vědy a technické obory. Zároveň dokážou spolehlivě aktivovat hravost a schopnost logického uvažování. Výstava bude zahájena v pátek ve 14 hodin.

Náchodsko - Novoroční koncert začne po ohňostroji

Šonov u Broumova – V sobotu ve 20 hodin začíná v hostinci U Pitašů koncert kapely První hoře (futuristický punk-jazzový kabaret). Třetí vydané CD této hudební formace získalo cenu Anděl za nejlepší rockovou desku roku 2008 a třetí místo ve známé nezávislé anketě Břitva. Dále při hudebním večeru vystoupí rozverná náchodská skupina Svěží zelenina.

Náchod – Zveme všechny milovníky společenských tanců a současné i bývalé účastníky tanečních kurzů, aby si v sobotu přišli zavzpomínat na své taneční hodiny. K tanci a poslechu v Městském divadle od 20 hodin hraje skupina Geny, předtančení zajistí TS Takt, moderování se ujmou manželé Štěpovi.

Police nad Metují – Ohňostroj bude v neděli od 17.30 hodin předcházet novoročnímu koncertu v sálu Pellyho domů, který začíná v 18 hodin. Vystoupí Velký dechový orchestr Big Band ZUŠ Police nad Metují. Část vstupného a dobrovolné příspěvky budou věnovány Nadačnímu fondu Nemocnice Broumov.

Trutnovsko - Za tajemstvími hvězdné oblohy

Úpice – Hvězdárna v Úpici pořádá v pátek 8. ledna od 18 hodin přednášku Richarda Kotrby Astronomické jevy v roce 2010. Po skončení programu se mohou zájemci z přednáškového sálu přesunout do kopule a pozorovat za jasného počasí noční oblohu. V sobotu mohou zájemci na hvězdárnu zavítat k pozorování Slunce od 10 do 12 hodin a v neděli od 13 do 15 hodin.

Malé Svatoňovice/Úpice – Slavnému spisovateli Karlu Čapkovi by bylo letos 120 let. Kulaté výročí jeho narození si připomenou například v Malých Svatoňovicích slavnostním večerem, který se koná v sobotu 9. ledna v 17 hodin ve velkém sále Kulturního domu. Úvodní slovo přednese předseda Společnosti bratří Čapků v obci Václav Tyrner, o ženách v životě spisovatele pohovoří Karel Řehák. Ve stejný den si jubileum slavné osobnosti připomene Klub přátel bratří Čapků v Úpici odpolední procházkou po stopách Čapkovy rodiny. Zájemci se sejdou ve 13 hodin před objektem Policie ČR.

Jičínsko - Zapálí devadesát svící za umučené

Jičín – Klub házené pořádá 6. házenkářský ples. K tanci a poslechu zahraje skupina Levou rukou. Na návštěvníky čeká bohatá tombola. Ples se koná v kulturním domě v pátek 8. ledna od 19 hodin.

Valdice – V sobotu 9. ledna od 19.30 hodin se koná v Kulturním domě ve Valdicích 12. okresní reprezentační myslivecký ples. K tanci a poslechu zahrají EGO Hořice, Táboranka a Trubači. Půlnoční přestávka bude zpestřena dražbou. Účastníci plesu se mohou těšit na tradiční mysliveckou kuchyni a tombolu.

Libáň – Loutkové divadlo Martínek zve v sobotu 9. ledna do místního kulturního domu. V 15 hodin začíná pohádka Kašpárek loupežníkem.

Jičín – Občanské sdružení Baševi pořádá vzpomínkovou akci u příležitosti 67. výročí transportu jičínských židů do koncentračních táborů, která se bude konat v neděli 10. ledna od 17 hodin v synagoze v Jičíně. „Přijďte s námi zapálit 90 svící a přednést tradiční modlitbu za umučené jako vyjádření naší trvalé vzpomínky na obec, která se podílela na životě a podobě města Jičína,“ vzkazují organizátoři.

Jičín – Počátkem ledna vyšli do ulic koledníci se zapečetěnými pokladničkami. Tříkrálová sbírka se v celostátním měřítku koná již podesáté a potrvá do 14. ledna. V Jičíně vám zabouchají na dveře Kašpar, Melichar a Baltazar o tomto víkendu, tedy 9. a 10. ledna. Výtěžek Tříkrálové sbírky je tradičně určen především na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším sociálně potřebným skupinám lidí.

(ik,ce,r,tod,red,gag,řez,jm,ivy)

8.1.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jičín - Hronov
17

V derby padaly góly jen ve druhé třetině, Nové Město pálilo ostrými

Fotografie, která se stane symbolem letošních voleb.
DOTYK.CZ
6

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

Právě jsme se narodili - říjen 2017

Náchodsko - Vítáme nová miminka na Náchodsku. Podívejte se na fotogalerii novorozenců, kteří v přišli na svět v náchodské porodnici v říjnu roku 2017. Šťastným rodičům gratulujeme.

Velké Poříčí i Provodov to měly o fous

Náchodsko - Stoprocentní byl ve víkendovém kole fotbalové I. B třídy regionální trojlístek.

FOTO: Od opeřenců až po vysazení břízy

Česká Skalice - Letošní ročník Slavnosti stromů ve Vile Čerych v České Skalici se opravdu vydařil.

Ve šlágru kola slavila úspěch kostelecká taktika

Náchodsko - Fotbalisté Náchoda nebudou na třetí říjnový víkend vzpomínat v dobrém.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT