Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pozvánka na víkendové akce

Východní Čechy - Přehled akcí v Pardubickém a Královehradeckém kraji ve dnech 20. a 21. února.

20.2.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotografie.Foto: DENÍK/Karel Pech

Svitavsko - Zabijačkové hodování o masopustu

Strakov – Masopustní průvod se zabijačkovými hody se uskuteční v sobotu ve Strakově u Litomyšle. Akce začíná v 11 hodin před hospodou. O půl dvanácté vyjdou maškary na obchůzku po obci za doprovodu lidové hudby. Večer naváže na veselici masopustní zábava. K tanci zahraje kapela Nic moc.

Litomyšl – V dřívějších dobách se v zimním období pravidelně dělaly zabijačky. Chcete–li vidět, jak se dělají čerstvé zabijačkové produkty a ochutnat je, přijďte o víkendu do Litomyšle. V sobotu a v neděli se na Veselce bude konat pravá česká zabijačka. Hlavní program je soustředěn na sobotu od 10 hodin, kdy uvidíte řezníka při výrobě jitrnic, tlačenky a prdelačky. Vše bude možné ochutnat.

Moravská Třebová – Historik a učitel Jiří Šmeral vydává publikaci Hřebečsko, náš kraj? Prezentace knihy se uskuteční dnes od 17 hodin v kavárně Mázhaus Poštovka v Moravské Třebové. Publikaci uvede hejtman Pardubického kraje Radko Martínek. Svitavský deník je mediálním partnerem knihy.

Orlickoústecko - Přijďte včas, ať máte kde sedět

Žamberk – V Hospodě u Divadla se v sobotu koná již druhé živé vystoupení kapel v projektu Free Stage. Těste se na rytmickou a energickou show ve znamení tvrdé rytmické baskytary a bicích nástrojů. Začátek je ve 21 hodin a představí se kapely Fish Fingers z Hradce Králové, Dolly Bus Band z Letohradu a Melmac Space Orchestra také z Letohradu. Vstupné je dobrovolné, tak přijďte včas, ať máte kde sedět.

Česká Třebová – Městská knihovna zve v rámci Univerzity volného času 2010 na 19. února od 17 hodin na autorský večer a besedu se čtenáři. Pozvaná je spisovatelka Věra Nosková, která uvede svou knihu s názvem Ještě se uvidí. Samozřejmě proběhne autogramiáda, diskuse a výhodný nákup knih.

Ústí nad Orlicí – Rodinné centrum Srdíčko, pořádá pro kluky a holky od 1 do 10 let Dětskou pyžamovou diskotéku. V sobotu 20. února od 16 hodin se v multifunkčním sále rozezní hudba a připraveno je občerstvení, koktejly a spousta soutěží. S sebou si nezapomeňte přibalit vhodné přezůvky na tancování a pyžamo nebo noční košily.

Chrudimsko - Jaroslav Hutka v muzeu

Skuteč – Moderní prostory skutečského muzea přivítají další legendu českého písničkářství. Pokud jste příznivci lidových písniček a folkové hudby, pak byste si neměli nechat ujít koncert českého folkového hudebníka, skladatele a písničkáře Jaroslava Hutky. Koncert proběhne v komorní atmosféře zrekonstruovaného městského muzea v pátek 19. února od 18 hodin.

Skuteč – V krásném prostředí kulturního klubu ve Skutči se koná dvoudenní celostátní taneční soutěž Únorové a Skutečské Géčko. Soutěž se uskuteční 20. a 21. února. Po oba dny začíná v 10 hodin.

Horní Bradlo – V sobotu 20. února budou v Horním Bradle chodit maškary. Přijďte se podívat na dopolední tradiční obchůzku maškar, večer pak v sokolovně na maškarní ples.

Pokřikov – V obci se v sobotu koná staročeský masopust. Sraz masek je v 8 hodin.

Pardubicko - Desátý ročník Grand Festivalu smíchu vyvrcholí v neděli

Pardubice - V pátek v 19 hodin začíná ve Východočeském divadle Pardubice komedie Tenor na roztrhání. Představení je součástí již desátého ročníku Grand Festivalu smíchu. Hra v podání Slováckého divadla Uherské hradiště je bláznivou situační komedií navazující na to nejlepší, co bylo v tomto žánru vytvořeno. Ztřeštěné situace jako vystřižené z klasických dvojnických komedií, záměny, převleky, nepochopení i brilantní konverzace. Komedie se odehrává v prostředí operní smetánky. Režíruje R. Bellan.

Také v sobotu se příznivci komedií dočkají svého. Ve Východočeském divadle bude od 20 hodin k vidění Bůh masakru. Nejnovější komedie Y. Rezy vyniká přednostmi tradiční francouzské konverzačky, její ambicí je ale mnohem víc než jen pobavit
Je neuvěřitelné, kam až zavede vážené rodičovské páry řešení banální klukovské půtky. S touto hrou se při Grand Festivalu smíchu představí v Pardubicích Jihočeské divadlo České Budějovice.

V neděli v 19 hodin začíná ve Východočeském divadle Pardubice poslední soutěžní komedie desátého ročníku Grand Festivalu smíchu. Hru Pan Kaplan má třídu rád budou diváci moci shlédnout v podání Městských divadel pražských, Divadla ABC Praha. Vypráví příběh o zdolávání neuvěřitelných zákrut cizího jazyka ve třídě plné lidí, kteří už dávno překročili školní léta. Jedinečný slovní humor se tu střídá se steskem po domově a vše je doplněno řadou písniček z celého světa. Hrají O. Vízner, L. Lipský, J. Vlach, J. Drbohlavová, J. Smutná a další. Režíruje M. Hanuš j. h.

Pardubice – V rámci X. ročníku Grand Festivalu smíchu se v neděli uskteční v Čez aréně od 13 hodin Kuličkiáda smíchu.
Myslíte si, že hrát kuličky v zimě a ještě k tomu na ledě je bláznivý nápad? Ano, ale právě takové nápady mohou být báječné. Přijďte se o tom přesvědčit na Kuličkiádu smíchu. Soutěže budou rozděleny do kategorií: do 6 let, 6-9 let, 9-12 let, 12-15 let a od 15 let. Soutěže ve všech kategoriích začínají ve 14 hodin

Královéhradecko - Češi a Slováci se sejdou na plese popáté

Hradec Králové – Adalbertinum bude v sobotu večer patřit Slovákům a jejich přátelům. občanské sdružení Obec Slovákov a Hradecká kulturní a vzdělávací společnost tady od 19.30 hodin pořádají už pátý Česko–Slovenský bál. Kromě slovensko–rusinské kapely Epilog se představí hradecká skupina Galileo band, slovenská zpěvačka Marcela Molárová či Ĺudová hudba Juraje Pecníka.

Hradec Králové – V kongresovém centru Aldis v neděli skončí výstava akvarijních ryb, která začala 13. února. V sobotu bude expozice přístupná od 9 do 20 hodin, v neděli do 17 hodin.

Hradec Králové – Tradiční program pro veřejnost má na sobotu připraven hvězdárna a planetárium. Od 14 hodin bude možné za příznivých podmínek pozorovat Slunce, při zatažené obloze promítne hvězdárna záznam. O hodinu později začne program pro děti o zimní hvězdné obloze s pohádkou. V 19 hodin se návštěvníci budou moci těšit na večerní program v planetáriu, prohlídku výstavy, film a při jasné obloze i pozorování. Sledování zajímavých objektů večerní oblohy nabídne i večerní pozorování začínající ve 20.30 hodin.

Rychnovsko - Pohádka Jak čerti vyplatili čerta

Opočno – Všichni malí i velcí jsou zváni na pohádku Jak čerti vyplatili čerta. V neděli ji od 15 hodin zahraje loutkové Divadélko Kašpar v Kodymově národním domě.

Kostelec nad Orlicí – V prostorách Sokolovny se v pátek od 20 hodin bude za doprovodu Fantasy music konat 7. Ples Kostelecka. Předtančení se ujme královéhradecká Taneční škola Krok. Plesové hosty navíc čeká módní přehlídka firmy Vamberecká krajka CZ.

Solnice – Sportovní klub Solnice láká na Sportovní ples, který se koná v sobotu od 20 hodin ve Společenském domě. K poslechu a tanci hraje skupina Fantasy music. Vstupenku je možné zakoupit v předprodeji dnes od 15 do 19 hodin.

Dobruška – Junák, svaz skautů a skautek ČR, pro vás připravil Královský malý velký ples. V sobotu od 20 hodin se návštěvníci mohou těšit na večer plný hudby a tance za hudebního doprovodu skupiny Pokrok.

Jičínsko - Přástky zvou do výtvarné dílny

Hořice – Občanské sdružení Katalpa vás srdečně zve do výtvarné dílny na program Přástky. Program zahrnuje postupy zpracování vlny a lnu, spřádání a tkaní, filcování suchou cestou, vytváření filcovaného a tkaného výrobku dle vlastního návrhu, předení na kolovratu a na předánku. Dílnu pro vás otevřeme v sobotu ve 14.30 hodin, předpokládaný konec je v 17.30 hodin. Cena 280 korun zahrnuje výuku v dílně a materiály pro splnění programu, pracovat budete pod vedením odborné lektorky Lenky Rejlové.

Střevač – Obec pořádá v sobotu od 8.30 hodin masopustní průvod. Začíná se ve Střevači před školou. Masopusní průvod projde vsí, přejde do Štidel, pak do Nadslavi a Batína. O vyvrcholení masopustu se postarají zabijačkové hody. Všichni jste zváni, hospodyně, hospodáři, datum poznačte si v kalendáři.

Milovice u Hořic – V sobotu začíná ve 14 hodin v kulturním domě dětský karneval. Disko, zábavné skotačení, soutěže pro pobavení, dárky pro každého.

Trutnovsko - Krkonoše nejsou jenom lyžování

Trutnov – Představit návštěvníkům alternativní možnosti vyžití ve východních Krkonoších je cílem druhého ročníku masopustního Dračího reje. Jeho brány se zájemcům otevřou na Krakonošově náměstí už zítra.

Vyhřívaný stan s masopustním občerstvením mohou kolemjdoucí navštívit již od deseti hodin. Program na náměstí bude probíhat od třináct hodin do sedmnácti hodin. Ve čtrnáct hodin oficiálně odstartuje celou akci slavnostní salvou Klubu vojenské historie Trutnov.
Po celou dobu bude na pódiu bavit diváky kouzelník Carlo, skupina Klapeto a další účinkující.

Nedílnou součástí masopustní veselice jsou masky a různí kejklíři. V davu se budou pohybovat šermíř, plyvači ohně a herci s velikou loutkou draka.

Každý návštěvník s masopustní maskou dostane nejen malý dárek, ale může i vyhrát některou z atraktivních cen o nejlepší převlek.
V info stánku turistického informačního centra Trutnov bude na prodej památeční dřevěná lžíce, ke které majitel dostane zdarma ochutnávku guláše. K zakoupení bude také památeční termohrnek, který bude čajem nebo čajem s rumem doplňovat vlastníkům Klub vojenské historie ve své polní kuchyni.

Po skončení hlavního programu pod otevřeným nebem bude ve stanu pokračovat masopustní zábava vystoupením dalších souborů.
„Celá akce se nese v duchu reje a veselí pro místní i přespolní masopustní maškary“ řekl hlavní organizátor Radek Etrych.
Vstupné je zdarma. Akci organizuje Sdružení obcí východních Krkonoš a probíhá v rámci oslav výročí 750 let města Trutnova.

Náchodsko - Náchodský Klondike po dvacáté

Náchod – Středisko volného času Déčko zve tuto sobotu všechny děti i dospělé na 20. ročník recesní zlatokopecké a zálesácké soutěže dvojic či rodin nazvané Náchodský Klondike.

Připravené jsou různé soutěže – rýžování zlata, chytání bizona, střílení z luku a kuše, lovení mustangů. Přijít mohou i ti, kdo nechtějí soutěžit. Přihlášky týmů je možné podat v sobotu 20. února v 9.30 hodin před budovou Déčka, start soutěže je v 10 hodin. Každý zlatokopecký tým s sebou potřebuje: sáňky či pekáč, rýžovací pánev, váček na zlato a jiné důležité pomůcky zálesáka. Nezapomeňte přibalit také dobrou náladu.
Na večer Déčko připravilo nejen pro kovboje a zálesáky tradiční Country bál. Merenda plná hudby, tance a zábavy začíná ve 20 hodin v sále restaurace Vatikán. V průběhu večera se bude soutěžit o NEJ muže, ženu, družstvo či taneční pár. K tanci i dobré náladě vyhrává kapela Domamazec z Machova.

Janovičky – Lyžařský klub Broumov srdečně zve všechny na Karneval na lyžích, který se uskuteční v neděli ve 14 hodin na sjezdovce v Janovičkách. Připraveny jsou soutěže, super hudba, ceny pro nejlepší masky i občerstvení. Všechny masky mají vlek zdarma.
Broumov – Nejen dětem je určen příběh skotského prince Edwarda, který si vymění šaty se žebrákem a málem skončí tragicky. V broumovském Městském divadle zhlédnete toto výpravné představení plné napětí, ale i humoru známé pod názvem Princ a chuďas již tuto sobotu v 15 hodin.

Hejtmánkovice – Třetí únorová sobota se v Hejtmánkovicích ponese ve znamení Ostatkového masopustního průvodu. Rej masek v obci započne v sobotu v 9 hodin.

Broumov – V broumovském baru H2O2 tuto sobotu vystoupí dvě výrazné kapely současné hardcorové scény. Jako první se představí tříčlenná polská formace Dr. Fleischman, která sází na strojové tempo bicích a hypnotickou basovou linku. Druhou kapelou, na kterou se můžete těsit, je královéhradecký Elektročas. Koncert začíná v 19 hodin.20.2.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Noční jezdec se posilnil alkoholem. Hlídka ho zastavila poblíž domu

Ilustrační foto

Obrat v zápase režíroval Klesl

NAŠI PRVŇÁCI z Montessori základní školy Náchod a ZŠ Zbečník

Náchodsko - Každou středu vám představíme čerstvé prvňáčky z našeho regionu.

TIP LIGA: Vítězem devátého kola je Josef Jirásek

Náchodsko - Suverénním vítězem 9. kola se stal JOSEF JIRÁSEK z Horní Radechové, který zariskoval a to mu vyneslo výborných 16 plusových bodů.

První loupež se povedla, druhá skončila fiaskem. Dostal sedm let

Náchod, Hradec Králové - Sedm let vězení udělil soud 30letému Lukáši Tichému za dvě loupeže u náchodského Kauflandu.

Bílé pláště dnes lékaři neobléknou

Královéhradecko - Praktičtí lékaři dnes budou stávkovat. Chtějí upozornit na málo peněz, které jdou do ambulancí, zavedení elektronických receptů a nadbytečné papírování.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení