VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pozvánka na víkendové akce

Východní Čechy - Přehled akcí v Pardubickém a Královehradeckém kraji na 29. - 30. května.

28.5.2010
SDÍLEJ:

Festival Rockoupání si získává větší popularitu zejména u mladší generace.Foto: DENÍK/Vladislav Steinbauer

Svitavsko - Rockeři se po roce sejdou na koupališti

Polička – První velký rockový open air festival o víkendu hostí poličské koupaliště. V pátek a v sobotu se na třech scénách představí řada hudebních uskupení, například Vltava, Hudba Praha, Support Lesbiens nebo Jarmila Šuláková s Fleretem. O občerstvení se postarají studenti poličské střední školy. Letos se legendární festival Poličské Rockoupání koná po třinácté. Program festivalu najdete ZDE.

Benátky – Ve vesnici u Litomyšle uspořádají v sobotu 29. května staročeské kácení májky. Účastníci se sejdou na hřišti ve třináct hodin. „Průvod v čele s koňskými povozy, muzikou a děvčaty v krojích se vydá po vsi Benátky a Čistá. Po návratu na hřiště předvedou lidové tanečky děti z Benátek a následně i děvčata „sokolky“ a chlapci „mužoreti“ z Litomyšle,“ zve do Benátek Jitka Balská. Celé odpoledne k poslechu i tanci v lidovém tónu zahraje Čisbend, který večer vystřídá kapela v country stylu BAFIX. V Benátkách u Litomyšle je kácení májky dlouholetá tradice. Slaví ji totiž už od roku 1988. V sobotu májku skácí také ve Vendolí.

Orlickoústecko - Soutěžící si pochutnají na rybích specialitách, vítěze rybářských závodů čeká živé prasátko

Letohrad – Místní organizace Českého rybářského svazu Letohrad zve na V. ročník rybářských závodů v sobotu 29. května na rybníku Mostiska u Lukavice. Soutěžit se bude ve dvou kategoriích. V první kategorii je soutěžní rybou kapr, amur, tolstolobik, lín, štika, candát a sumec. V druhé kategorii se hodnotí každá ulovená ryba. Pro účastníky jsou připraveny hodnotné ceny a bohaté občerstvení v podobě rybích specialit. Hlavní cenou je živé prasátko, které získá ten, kdo uloví největší a nejtěžší rybu. Závody se konají za každého počasí a po celou dobu se budou prodávat přímo u rybníka živé ryby.

Chrudimsko - Obecní máj se skácí k zemi, věnec vydraží

Morašice – Sbor dobrovolných hasičů pořádá v sobotu na místním velkém hřišti Slavnostní kácení obecní máje. Průvod vyjde v 16 hodin za doprovodu muziky, chystá se kácení májek, taneček a spousta legrace. Návštěvníci se mohou těšit na tradičně pestré občerstvení včetně pečeného prasete. Ve 20 hodin začne taneční zábava, při které se bude dražit věnec z máje. V případě nepříznivého počasí se tancovačka koná v morašické hospodě „Ve Dvoře“.

Pozvánku na další akce na Chrudimsku najdete ZDE.

Pardubicko - Festival trampských písní už po pětatřicáté

Horní Jelení – Na koupališti v Horním Jelení zítra začne 35. ročník Festivalu trampských písní. Zapálení festivalového ohně je na programu v 21 hodin. V sobotu se přehlídka přesune do sokolovny, kde od 10 hodin začíná první předkolo. Druhé bude na programu ve 14 hodin. Od 19 hodin přijde na řadu finále a vystoupení hostů. Nebude chybět ani doprovodný program, jehož součástí bude výstava mapující pětatřicetiletou historii festivalu či mobilní trampské muzeum. Zájemci si budou moci prohlédnout rovněž archiv minulých a současných trampských osad a archiv trampských – ohňových písní. Festival bude zakončen v neděli od 10 hodin spuštěním vlajky

Rychnovsko - Cyklovýlet Šumná Orlice povede na Týnišťsko

Kostelec nad Orlicí – Již třetí ročník hudebního Open Air festivalu, letos pod názvem ŠUMÁK 2010 ,se uskuteční v sobotu od 17.30 hodin. Návštěvníky čeká například punk-rocková kapela ČOČKAS, NO!NAME, Zlatá svatba, rocková skupina NIL, Fish Fingers nebo DOJK.

Kostelec nad Orlicí - Osmý ročník kulturně společenského happeningu Šumná Orlice 2010 se bude konat v sobotu. Tématem cyklovýletu jsou tentokrát sakrální stavby Týnišťska. Start je z kosteleckého Palackého náměstí ve 13 hodin. Závěr cyklovýletu s občerstvením bude na farní zahradě v Týništi nad Orlicí za příjemného hudebního doprovodu Jiřího Králíka & Rowdy Rascals western swing bandu. Po skončení hudebního vystoupení bude pro účastníky připraven cyklobus, který je doveze zpět do Kostelce nad Orlicí

Jičínsko - Na počest vévody z Valdštejna

Jičín – Na počest frýdlantského vévody Albrechta Eusebia z Valdštejna jsou pořádány od pátku 28. května do neděle 30. května Valdštejnské slavnosti. Hlavní program se odehraje v sobotu. Na pátek je připravena v aule Lepařova gymnázia beseda s autorem knihy Albrecht z Valdštejna a jeho doba v zrcadle aforismů, v Porotním sále se chystá beseda s architektem Z. Sendlerem, autorem projektu rekonstrukce zámecké zahrady.

Sobotní program začne v 8.30 v lodžii verbováním I. jičínského dobrovolnického pluku a po deváté hodině odjedou vévoda a jeho dvůr do Jičína. Na Valdštejnově náměstí bude od 9 do 18 hodin nepřetržitý program - vojenské ležení, mušketýři, dobová hudba a tanec, hry, historické tržiště, ukázky starých řemesel, divadlo, kejklíři.

Desátá hodina bude ve znamení přivítání Albrechta z Valdštejna purkmistrem města, městskou radou a hosty. Večerní program je přichystán v lipové aleji u kasáren – ve 20.45 hodin se shromáždí večerní pochodňový průvod.

Královéhradecko - Bailey Bridge aneb Bitva o Klapák

Hradec Králové – Železný most „Klapák“ přes Orlici v Malšovicích se v sobotu stane místem konání každoroční bitevní ukázky pořádané k výročí konce 2. světové války. Bitva nazvaná Bailey Bridge 2010 s podtitulem Itálie 1945 začne v 15 hodin a zúčastní se jí dvě stovky příznivců vojenské historie od nás i ze zahraničí v dobových uniformách a s odpovídající technikou.

Náchodsko - Řemeslo má zlaté dno, zvlášť když se daří…

Police nad Metují – V sobotu se v areálu polického kláštera koná 2. ročník Dne řemesel. Smyslem akce je ukázat veřejnosti různá zajímavá, dnes už málo vídaná řemesla a nabídnout návštěvníkům možnost vyzkoušet si některé činnosti vlastníma rukama. Potkáte nejen hrnčíře, dráteníka nebo truhláře, ale také koláře, řezbáře, kováře či kameníka, uvidíte soustružníka na šlapacím soustruhu, výrobu březových košťat, vrtání dřevěného potrubí, také ševce, kování koní nebo stříhání ovcí a postup zpracování surové vlny. Pro mlsné jazýčky bude připraveno pečené selátko i domácí koláče s šálkem dobrého čaje. Otevřeno bude od 9 do 17 hodin.

Trutnovsko - Chvalečská hudební noc se nebojí ani deště

Chvaleč – Festival Chvalečská hudební noc přivítá v pátek a v sobotu v areálu koupaliště přes dvě desítky kapel. Sedmý ročník začíná v pátek ve 14 hodin a těšit se lze na Švihadlo, Znouzectnost, Green Monster i Feher Fekete Kerek. Sobotní produkce odstartuje v 11 hodin. Nebude chybět SPS, Jolly Joker, NVÚ, Rock n roll Gang, slovenská Zona A, písničkář Xavier Baumaxa a další. Občerstvení i částečné zakrytí areálu pro případ špatného počasí je zajištěno

28.5.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sobotka - Náchod B

Ve šlágru kola slavila úspěch kostelecká taktika

Počítání volebních hlasů.

V hradeckém kraji vystavili voliči účet i architektům krajské koalice

Těším se na to, co mi život přinese nového, říká Soňa Marková

Náchod - “Výsledky voleb jsou pro mě osobně a hlavně pro KSČM velkým zklamáním. Nečekali jsme, že se hlasy přesunou tak významně ke stranám, které jsou spíše populistické. Ale voliči rozhodli,” říká poslankyně za KSČM Soňa Marková.

Triumf ANO, debakl levice, Bělobrádek uhájil křeslo o 173 hlasů

Královéhradecký kraj - Volby do Poslanecké sněmovny na území Královéhradeckého kraje de facto kopírovaly výsledek v celé České republice. Drtivým způsobem vyhrálo hnutí ANO, těžkou porážku utržily levicové strany.

Volební účast v kraji převýšila celostátní průměr. Na 12. mandát to nestačilo

Hradec Králové - Lidé v Královéhradeckém kraji jsou odpovědnější a k volbám jich chodívá více, než je celostátní průměr. Letos k volebním urnám dorazilo 63,25 procenta oprávněných voličů.

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Královéhradecko /ROZHOVOR/ - Lídr královéhradecké krajské kandidátky ČSSD Jan Birke svůj post poslance obhájil, ale po skončení voleb a sečtení hlasů bylo vidět, že k radosti má daleko.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení