Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pozvánka na víkendové akce

Východní Čechy - Deník přináší přehled víkendových akcí v Pardubickém a Královéhradeckém kraji.

20.5.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Archiv

Svitavsko - V noci do muzea nejen za Krtečkem

Litomyšl – Program v pořadí třetí Litomyšlské muzejní noci je určen dospělým, rodinám s dětmi a všem, kteří chtějí nahlédnout do muzea v noci. V regionálním muzeu si můžete vyrobit v pátek od osmnácti do čtyřiadvaceti hodin například knihařské škrobové papíry nebo si vyzkoušet grafické techniky jako je ruční tisk z linorytu a dřevořezu. Prohlédnout si můžete výstavu Zdeněk Miler dětem. V rodném bytě Bedřicha Smetany se můžete těšit na hudební vystoupení studentek a učitelů základní umělecké školy.

Moravská Třebová – Již po jedenácté se v sobotu rozezní arkády moravskotřebovského zámku. Koná se zde nesoutěžní sborový festival, na kterém vystoupí amatérské dětské, mládežnické i dospělé pěvecké sbory. Na nádvoří zámku vystoupí Miro Šmajda, Peter Nagy a večer se můžete těšit na energickou bubenickou show známé skupiny Jumping Drums.

Svojanov – Tradiční jarmark se koná o tomto víkendu na hradě nedaleko Poličky. Jarmark s dobovými řemesly vás přenese do 19. století, tedy do doby, kdy hrad Svojanov získal svou dnešní podobu.

Orlickoústecko - Kopečková pouť ovládne celé město

Letohrad – O víkendu ovládnou Václavské náměstí a Bečvárnu v Letohradě kolotoče a další pouťové atrakce – koná se tu Kopečková pouť. A co na vás ještě čeká? Předvádění řemesel a prodej řemeslných výrobků před zídkou v Komenského ulici, farmářské trhy na zámecké terase. Připraven je i bohatý kulturní program a v sobotu o půl desáté večer bude odpálen ohňostroj.

Ústí nad Orlicí – V Galerii pod radnicí v Ústí nad Orlicí se dnes od 18 hodin otevírá XVII. ročník soutěžní přehlídky realizovaných staveb „Grand Prix architektů 2010“. V hudebním programu vystoupí Petra Kleislová a Marta Mikulecká, úvodní slovo pronese Jan Melichar. Výstava bude otevřena od úterý do pátku od 10 do 12 hodin a od 14 do 17 hodin. V sobotu a v neděli od 14 do 17 hodin.

Chrudimsko - Staré lahve – zdroj inspirace a poznání

Bítovany – Jednodenní výstavu Staré lahve – zdroj inspirace a poznání a Místopis historických pivovarů na Chrudimsku můžete navštívit v sobotu 21. května od 9.30 do 17 hodin v sále obecního úřadu. Sběratel Petr Pilný z Bítovan představuje část své sbírky starých lahví od piva a limonád, amatérský badatel Antonín Suchý ze Zaječic seznamuje s místy zaniklých pivovarů na Chrudimsku. Výstava je spojena s ochutnávkou piva a prezentací pivovaru Rychtář Hlinsko.

Bojanov – Velikonoční koncert proběhne v neděli 22. května od 15 hodin v kostele v Bojanově. Na koncertu vystoupí Chrámový sbor Nahoboj a sbor Sarméles, zazní skladby G. F. Haendla, W. A. Mozarta, O. A. Tichého, V. Moráka a dalších. Opravdu se jedná o Velikonoční koncert, protože v katolické církvi Velikonoce trvají 40 dní, pak následují svátky Letnic. Takže zazní především písně věnované oslavě Kristova vzkříšení.

Pardubicko - Britský den vrcholí kvalifikací na Velkou pardubickou

Pardubice – Britský den bude tuto sobotu k vidění na Dostihovém závodišti Pardubice. Největším tahákem Britského dne je první kvalifikace na 121. ročník Velké pardubické - steeplechase cross country na 5800 metrů. Nejen tento dostih slibuje účast celé řady velkých jmen českého překážkového turfu, proto lze očekávat napínavou podívanou. První dostih se běží od 13 hodin.

Pardubice – Jedna z pravděpodobně nejslavnějších československých kapel Elán se představí v pátek v půl osmé večer v pardubické ČEZ Areně. Kapela se do Pardubic vrací po dvou letech a při svém koncertním vystoupení zde představí aktuální album s názvem Anjelska daň, které vzniklo loni v říjnu. Současnou sestavu Elánu tvoří zakládající členové Jožo Ráž a Vašo Patejdl s Jano Balážem. Dalšími členy jsou nyní Peter Farnbauer, Ľubo Horňák, Henry Tóth a Boris Brna.

Pardubice – Do Pardubic dorazí v pátek nejznámější slovenský raper Rytmus. Celá velkolepá party začíná ve 20 hodin v kongresovém centru AFI Paláce Pardubice. Nejlepší čeští tanečníci z T-BASS odstartují tento našlapaný večer spolu s DJem Black Jesusem. Návštěvníci akce se mohou těšit rovněž na populárního moderátora Leoše Mareše. Samotný Rytmus vystoupí od 23.30 hodin.

Královéhradecko - Na most zaútočí oddíly Commandos

Hradec Králové – V sobotu ve dvě hodiny odpoledne se uskuteční na malšovickém mostě Klapák další ročník akce Bailey bridge. Letošní rekonstrukce bitvy, kterou pořádá Garda města Hradec Králové, je zaměřena na úkoly speciálních britských oddílů Commandos po vylodění Spojenců v Normandii. Účastníci akce se tak přesunou do Francie roku 1944. V deset hodin se uskuteční „spanilá jízda“ historické vojenské techniky, která bude vystavena na Velkém náměstí v Hradci Králové

Hradec Králové – Příznivci vrtulníků si v sobotu přijdou opravdu na své. Na hradeckém letišti ve Věkoších bude totiž přichystána největší vrtulníková show v Evropě. Doprovodný program startuje v devět hodin a skončí úderem poledne. Letový program organizátoři zahájí v pravé poledne.

Hradec Králové – Klicperovo divadlo uvede poslední premiéru letošní sezony v režii Davida Drábka s názvem Jedlíci čokolády. Představení začíná v sobotu v devatenáct hodin. Jedná se o příběh tří sester, které se pokoušejí postavit na vlastní nohy po smrti otce, který se v šedesáti letech zabil v autoškole.

Rychnovsko - V radniční věži budou číhat strašidla

Potštejn – Tradiční Potštejnská pouť se uskuteční již tento víkend. Od pátku do neděle budou pro malé i velké návštěvníky připraveny atrakce. Navštívit můžete country kemp Vochtánka, kde budou po celý víkend k dostání pouťové speciality. V sobotu a v neděli se navíc budete moci svézt na koních a nebo v dostavníčku. Ve 20 hodin začíná country večer Ještěřice.

Dobruška – Průvod strašidel vyrazí v pátek ve tři čtvrtě na děvet večer ze Šubertova náměstí na náměstí F. L. Věka. Následovat bude módní přehlídka, soutěže pro děti a strašidelná diskotéka. Akce s názvem Strašidelná muzejní noc se koná při příležitosti Mezinárodního dne muzeí především pro děti ZŠ a je inspirovaná dobrušskými pověstmi. Od 20 do 23 hodin bude volně přístupná radniční věž se strašidly.

Jičínsko - Na hradě a zámku Časem zpátky do pohádky

Staré Hrady – Pohádkový hrad a zámek Staré Hrady u Jičína zve všechny v sobotu od 10 hodin na velkou pohádkovou akci Slavnosti pohádek. Bohatý program je pro malé i velké připraven po celý den: Velká pohádková soutěž, hry, písničky a pohádková představení, přivítání dalších pohádkových bytostí, jarmark, překvapení pro každého. Časem zpátky do pohádky – přesvědčte se na vlastní oči, že na Starých Hradech pohádkové bytosti skutečně žijí. Předpokládaný konec akce je v 18 hodin.

Ostroměř – Klub českých turistů Ostroměř pořádá v sobotu již 36. ročník turistického pochodu & 13. ročník cyklotrasy – Krajem Eduarda Štorcha. Prezence, start i cíl: Základní škola Eduarda Štorcha v Ostroměři 7.00 a 10.00 hodin. Trasy pro pěší: 7, 15 a 25 kilometrů a cyklotrasy 25, 35 a 50 kilometrů. Každý účastník obdrží na startu podrobný popis vybrané trasy, mapu a v cíli účastnický list. Drobné občerstvení zajištěno. Pro děti jsou připraveny různé soutěže.

Trutnovsko - Náměstí ožije vinařskou slavností

Trutnov – Stará radnice na Krakonošově náměstí ožije v sobotu 7. ročníkem Trutnovských vinařských slavností. Ochutnávky a prodej vín českých a moravských společností se uskuteční od 10 do 16 hodin. Pak bude následovat posezení u vína s Cimbálovou muzikou T. Zouhara z Drásova a beatovou kapelou Castellans.

Hostinné – Tradiční turistická akce, Pochod Karla Klíče, startuje v sobotu mezi 7. až 11. hodinou od restaurace U Bicana. Zde je také cíl 36. ročníku. Pěší se mohou vydat na trasy 14, 24, 32 a 48 kilometrů, cykloturisté mohou vybírat z délek 30, 60 a 70 kilometrů. Pořadatelé z KČT Hostinné připravili i pětikilometrovou trať pro děti s rodiči. Na některých známých trasách jsou tentokrát připraveny odbočky – dosud neznámé (neprochozené) části zajímavých míst.

Dolní Kalná – Jeden z prvních letošních festivalů pod otevřeným nebem v regionu hostí tuto sobotu zdejší autokemp. Koupák Fest začíná ve 14 hodin a představí se na něm kapely Nukleární hovadí, Scelet, 20 deka duše, Motörhead Reichenberg, Tři sestry Banditos, Alibi Rock a od půlnoci Sklepmasters. Pořadatelé zajišťují více než 300 zastřešených míst k sezení.

Náchodsko - Víkend s Primátorem nabídne i bohatý kulturní program

Náchod – Oblíbené pivní slavnosti vypuknou tuto sobotu v 11 hodin v areálu pivovaru v Náchodě. Program letošního ročníku bude opět velmi a pestrý.
Jako první přijde na pódium Vladimír Mišík se skupinou ETC. Druhým tahákem bude kapela Sto zvířat, která v posledních letech nesmí chybět na žádném hudebním festivalu, a v Náchodě ji uslyšíme poprvé. Nezaměnitelný zvuk a image v čele s romským rapperem a zpěvákem Radoslavem „Gipsy“ Bangou uslyšíme v podání skupiny Gipsy.cz. Už podruhé přijali pozvání do náchodského pivovaru skvělí bubeníci Jumping Drumps, kteří doporučují vnímat svou hudbu nejen ušima, ale i celým tělem a jistě nám předvedou opět báječnou show. The Spankers je energická reggae disco-popová kapela, která sobotní večer zakončí. Návštěvníci letošních pivních slavností budou také moci jako první ochutnat nové pivo – speciální výroční ležák, uvařený u příležitosti 140. výročí od rozhodnutí zastupitelstva města Náchoda o zřízení vlastního obecního pivovaru. Součástí dne otevřených dveří je bohatá tombola, exkurze s odborným výkladem po celý den a pro pivní nadšence nebudou chybět ani soutěže o zajímavé ceny.

Nové Město nad Metují – Sportovní klub Krčínský prak pořádá již 15. ročník soutěže ve střelbě prakem Krčínský prak 2011. Soutěž se uskuteční v sobotu 21. května na Zimním stadionu v Krčíně. Začátek soutěže je ve 13 hodin. Prak si můžete půjčit.

Rokytník u Hronova – TJ Sokol Rokytník pořádá v sobotu v místní sokolovně 2. ročník soutěže Rokytenské autíčko. Závody autíček na dálkové ovládání začínají v 16 hodin. Povolena jsou pouze autíčka na baterie. Soutěží děti, muži, ženy.

Josefov – Český červený kříž zve na 2. ročník dětské soutěže v poskytování první pomoci – „Najdi, ošetři, zachraň“, která se uskuteční v sobotu v okolí Josefova. Soutěž je určena dětem ve věku 8 až 16 let.

20.5.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V Náchodě volili Pavel Bělobrádek, Jan Birke i Soňa Marková
11

V Náchodě volili Pavel Bělobrádek, Jan Birke i Soňa Marková

Adolf Klepš

Hlasovat lze i pro zesnulého náčelníka krkonošské horské služby

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Z Hronova do Náchod se poběží po šedesáté

Náchod, Hronov - Už 60. ročník silničního běhu Hronov – Náchod se uskuteční v sobotu 21. října.

Kuriozity volebních místností: Autoservis, dům hasičů i sauna

Královéhradecko - Poslance lidé do sněmovny pošlou z různých míst. V Petříkovicích na Trutnovsku volební komise sídlí na koupališti, V Polici na Náchodsku zase v prostorách sauny.

Češi v cizině se k volebním urnám nehrnou

Náchodsko - Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky začínají dnes úderem 14. hodiny.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení