Autorka tohoto projektu Marcela Mathesová seznámila účastníky s průběhem této zdraví prospěšné aktivity a poděkovala jim za účast a poděkování tlumočila i od hlavní partnerky letošního ročníku Taťány Kuchařové. Seniorům též předala pohlednice z míst, kam by dle našlapaných kilometrů dojeli, nebo došli.

Po seznámení s výsledky akce následovala přednáška, jejímž tématem byl zdravý životní styl. Senioři se tak dozvěděli informace, které potraviny jsou pro ně v tomto pokročilém věku vhodné, jak některé působí na určité léky a jaké množství by se mělo denně zkonzumovat – důraz byl zejména kladen na dostatečný pitný režim, který většina lidí podceňuje, ale pro organismus je velice důležitý.

Kromě vhodného stravování paní Mathesová zdůraznila nutnost pohybové aktivity a to ne jen když se pořádá nějaká akce, ale snažit se pohybovat pravidelně po celý rok. Na závěr popřála Marcela Mathesová seniorům pěkné a klidné vánoce a hlavně zdraví do nového roku, aby se na příštím setkání sešli všichni přítomní a nadále v dobré kondici přiměřeně k jejich věku. (Jiří Mach)